Polecane posty

Kamilmkm    17

Myślę, że wariant 1L Capalo + 0,8L Mondataku będzie jak najbardziej w porządku. Zresztą podobnie ja zrobiłem, 0,7L prochlorazu dałem 2 tyg temu z regulatorami (bbch 30-31), a teraz jak tylko będzie pogoda zastosuje właśnie 1L Capalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikokos    12

Witam wszystkich,

Wymarzło mi 0.5ha pszenicy i zastanawiam się czy jest sens zasiać teraz na tym polu pszenice jarą jeśli jest już po terminach siewu (jestem z lubelskiego). W planach był siew gryki przez co długo zwlekałem z tym, bo myślałem, że jakoś pszenica wyratuje się ale nic z tego. Dziękuje i proszę o szybką odpowiedź, ponieważ chciałbym dziś jeszcze zasiać :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Siej grykę. Z pszenicy niewiele zyskasz, gryka to dobry płodozmian, jak zadbasz - da niezły plon. Chyba, że pryskałeś od zielska jakimś doglebowym na jesieni lub teraz, to nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikokos    12

Nie niczym nie pryskałem. Też mi się tak wydaje, że lepiej zasiać grykę. Dziękuje za szybką odpowiedź :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Jak ktoś rzucił temat o tym jakie pszenice wymarzły to podpinam się z pytaniem o odmiany Hondia i Desamo.

U mnie Arkadia 100% żyje, sailor jedno pole żyje, jedno zmarzło także nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanoB    1

Desamo przeżyło w 100% troszeczkę pasami przemarzła ale teraz wygląda super. Hondia po tych mrozach i wczesna wiosną też trochę była kolorowa ale teraz jest piękna .ale Agil z najładniejszej na jesień zostało jej jakieś 40-50% są miejsca gdzie niema nic, jeszcze powiem że rok wcześniej dała największy plon .u nas jednej nocy na 2 metrach było -26*C bez śniegu i bez wiatru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

Witam, 3 tygodnie temu pryskałem przenice mustangiem i nomad po 4 dniach wjechałem z mocznikiem 10kg siarczanem 5kg grzybówka i sktacanie temp pamietam ze była ok 8-10* a dzis zauważyłem ze czubki lisci robia sie czerwone czym mogłem przypalic, mocznik 10kg to nie tak dużo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

U mnie na razie w Agilu czysto, Tobak zaczyna mi łapać mączniaka ale pogoda raczej nie pozwoli wjechać w tym tygodniu z T1. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

tak skracanie i T1, dzwoniełm do doradcy i mówił ze taka mieszanke można bez problemu robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

kto mi ułoży program ochrony na pszenice jarą średnia pólka cenowa jak coś :)

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Witam,czy środek Lotus to dobry wybór na T1 koszt 80 zł/ha  i czy można dodać do niego prochloraz? Pszenica po zimie bardzo przerzedzona dostała 150kg saletrosanu i150 kg saletry,3 tygodnie temu 150 kg mocznika ,rozkrzewień od 4 do 10 zaczeła strzelać w żdzbło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś przerwe robię z powodu kiepskich warunków. kilka dni temu jak było cieplej poszedł zabieg regulacji wzrostu ccc z moddusem start w ozimych. w punkcie mówili że ponoć lepiej znosi niskie temperatury i słabsze nasłonecznienie od zwykłego moddusa. Jutro zaczynam oprysk axialem od miotły bo pojawiła się.

Daj tam znać jak po opryskuJ Widzę u siebie, że też już chłopaki zaczynają działać z axialem, w sumie to i pora dobra jest lepiej zawczasu działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiater23    0

Panowie mam pytanie ale najpierw dwa słowa wprowadzeni.Pszenica ozima mi w połowie wymarzła , myślałem że się zbierze dałem 200kg./h azotu na początku marca ale efektu żadnego więc przyorałem płytką orką .Pszenicę wiosenną odmiana TYBALT  zasiana 5 kwietnia ma teraz dwa liście i tu moje pytanie :kiedy z pierwszą dawką azotu?.Mam mało doświadczenia z jarą pszenicą proszę o wyrozumiałość,z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbomatiq    5

Koledzy a ja mam takie nietypowe pytanie.Jest sens stosować na pszenicę herbicyd zapobiegawczo mimo,że jest bardzo czyściutka,czy odpuścić sobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

sory że tak na ostro wiosną herbicyd zapobiegawczo o czym piszesz kolego???????


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

czym mogłem przypalić pszenice wąsatkę jak zmieszałem mocznik siarczan fungicyd i regulator?? 4 dni wcześniej pryskałem herbicydem a temp ok 8-10* była???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

0,2 l moddusa + 0,8 l CCC 

 

W jaki plon celujesz? Bo ja w zeszłym roku dałem ccc w dawce 1,1 litra w fazie 31 i to było zdecydowanie za dużo.   Odmiana Bombona, przedplon buraki, nawożenie ok. 120 N plon dokładnie 5,2 tony z hektara ale susza masakryczna. Zboże było według mnie za niskie zdecydowanie. I tak się zastanawiam jak podziałać w tym roku, przedsiewnie 250 kg saletry na zimówkę, która za dużo nie wykorzystała raczej bo zdechła i myślę w fazie 31/32 sypnąć w zależności od widoku na zboże 180-200 saletry. I tak myślałem dać w tym roku 0,2 moddus+0,4 ccc żeby nie przedobrzyć-myślę, że realny plon na jaki mogę liczyć to 6-6,5 tony, bo na duże opady się nie zanosi u mnie raczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jaki regulator jak moduss albo zamienniki to tym właśnie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj