Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gwozd    104

Praca na etacie, praca w gospodarstwie. Praca codziennie nawet w niedzielę. A kiedy czas na odpoczynek? Sam pracuje na etacie i obrabiam kilka hektarów ale w niedzielę to tylko mogę zbierać plony w przypadku gdy w innym terminie cos przeszkodzi. Nie jestem religijny. Po prostu pracuję po to żeby żyć. A niedziela to tylko taki umowny dzień który można spędzić z rodziną z dziećmi czy tylko napić się piwa

 

Dzisiaj zrobiłem obchód pola. Jęczmień już pokazuje się drugi liść trzeba będzie jechać z azotem, groch pilnować oprzędzików, pszenica T1 i regulatory a jeszcze maliny, truskawki, czosnek.....na wszystko znajdzie się czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip14    2

Czy mogę zastosować razem taką mieszaninę - siarczan magnezu, ccc medax, duet star prochloraz, bi 58?
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Jak jest do obrobienia ponad 60 ha i dodatkowo praca w systemie 3 zmianowym, to trzeba wykorzystywac sprzyjające warunki pogodowe. Zwłaszcza jesli chodzi o opryski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

W pszenicy jarej stosuje się taką samą ochroną grzybową jak w ozimej? Nie siałem wcześniej jarej a w tym roku musiałem po wymarzniętym rzepaku.

 

W pszenicy ozimej z kolei widze że trafiają sie samosiewy rzepaku. Jesienia dałem ExpertMet, Stakato i 9g Glean ale coś puściło ten rzepak. Co można teraz zastosować czy pszenica go zagłuszy i nie będzie stanowił problemu?

 


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weldmen97    0

Panowie jak mam w pszenicy miejscami 2 a miejscami 1 kolanko to mogę jeszcze skracać medaxem czy już za późno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie jęszczę takiego działania lancetu nie widziałem żeby na 5 dzień chwasty robiły się żółte 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

moze dobre warunki miał. wilgotno i ciepło i brało je. Tak jak u mnie... opryskałem mocarzem to po 3 dniach zauwazyłem ze są lekko żółte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Maniek, u mnie ponad 10 dni i niektóre chwasty zniszczone, a niektóre bierze ledwo ledwo. Ale zapewne po 2 tygodniach zaczną obumierać, więc spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja sie dziwię że tak szybko zadziałał a warunki idealne deszcz co wieczór i temperatura 20+ i noce ciepłe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Tak samo szybko zadziałał u sąsiada znajomego Huzar dosłownie po 2-3 dniach chwasty żółte a były duże bo jesienią nie pryskał ,a ja już nie chciałem go widzieć po zastosowaniu 3 lata temu ,ja poprawiałem lentipurem ,inne pole Galmetem ,Toto  ,stanęły i nie rosną lekko żółkną ale wolno ,wprawdzie pisze od 2 do 4 tygodni efekt ale działanie Huzara imponujące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

wczoraj pryskałem mustangiem i nomad a dzis już widze ze rumiany i bratki położyły sie a miotła jeszcze stoi zobaczymy dalej:)

Zastanawiam sie czy jutro nie wjechać z grzybówką siarczanem i mocznikiem, 2 dni po chwastach nie za wcześnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz3044    19

ja dzis pryskalem na grzyba 9 ha bo wczoraj juz nie skończyłem a jutro planuje skracać pszenice 1l Ccc +0.3 modus teraz poszedł term premiom 0.8l + promax tez 0.8l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

1

Edytowano przez adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

jakie srodki stosujecie na chwasty w pszenicy  jarej i jeczmieniu jare. lecicie samymym mustangiem czy robicie tez zabieg puma lub mustangiem??

jak to jest z pszenica jare siana po rzepaku ktory byl jesienia pryskany navigatorem.  czy tu tez trzeba odchwaszczac czy moze ten zabieg jesienny na rzepak dalej trzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Kiedy pryskacie axial-em jarkę na owies głuchy? Mam nową działkę, gdzie będzie tego dziadostwa bardzo dużo, a ogólnie nie mam do czynienia z tym chwastem na swoich polach i nie chciałbym opryskać za wcześnie. Czekać prawie do liścia flagowego, żeby już wszystko wzeszło, czy pierwsza dekada maja wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

A wschodzi już ten owsik. ? poczekaj aż powschodzi i z tydzień odczekać aby mieć pewność że ostatnie niedobitki wylazly. bo ciężko nie będąc na miejscu doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

No raczej jak nie wzejdzie nie będę jechał, tylko tak z doświadczenia waszego kiedy pryskacie itd. Bo pokłady tego są w tej ziemi nieograniczone, to tak myślę jak najpóźniej chyba to pojechać, a za jakiś tydzień znowu musze dać granstar+galaper bo dwuliścienne już prawie ścieżki zakryły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

U mnie groch wygląda jak pole owsa. Pole zakupione w tym roku z całym spektrum chwastów ^^  Ale czekam bo codziennie kiełkują nowe rośliny. W jarych też bym poczekał jak zboże dobrze zakryje ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Tylko największy problem głuchego owsa jest, ze nie zwalczy sie go tak o jeden rok, gdy przyjdzie mokry rok a oprysksz go powiedzmy przed week majowym, to potrafi cos jeszcze wyjść na koncu maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

to teraz z innej beczki,  jaka ilosc czystego n dajecie  w pszenicy i jeczmieniu jarym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Pytanie do lepiej zorientowanych - na zdjęciu pierwsze kolanko jest przy węźle krzewienia czy już wyżej, sugerować się zgrubieniem na dole czy przestrzenią nad tym zgrubieniem?

Póki co dostała 170N, wczoraj 230 kg saletry i 25kg mocznika dolistnie, bo dalej była trochę blada. 

 

U co by się stało, gdybym jutro na pszenicę w takiej fazie zastosował fungicyd i skracanie w postaci 1,2 ccc i 0,5 medaxu? Zwlekać dalej czy póki jest dobra pogoda i temperatura pryskać i martwic sie później? :)

post-61974-0-34318100-1460928411_thumb.jpg

post-61974-0-38918500-1460928437_thumb.jpg

Edytowano przez daro189

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Na moje oko to pierwsze kolanko masz już ponad 1cm nad węzłem krzewienia, to takie "oczko"

 

Edytowano przez Toru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Chce pryskac atributem ale na etykiecie jest napisane ze pryskac do konca fazy krzewienia. Bedzie jakis problem jak u mnie juz pojawia sie kolanko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj