Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
knoro93    215

Nie wiem co ma wspólnego oprysk od ziela z dawaniem nawozów? Odczekać te 2 godz żeby się oprysk wchłonął i jazda w pole. A co azotem opysk zmyjecie z ziela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem po co do mnie sapiesz..?? Ludzie pytaja to odpowiadam przecież nikt wszystkiego nie wie i wiedzieć niee może :) Zresztą lepiej zadac głupie pytanie niż popełnić głupi błąd który zadecyduje o plonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do mieszaniny Trimax 50 SG z Galaper 200EC mogę dodać Atlantis 12OD? Ktoś już tak robił, czy jechać oddzielnie i nie ryzykować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Wczoraj pryskałem LAncetem Plus pszenicę a po 30 min od zabiegu przeleciał mały deszczyk że liście się zrobiły mokre więc raczej nie zmyło środka, ale po następnych 30 min zaczeło już padać w miarę dobrze że mogło zmyć środek. Pytanie jaka będzie skuteczność takiego oprysku zadziała czy pryskać jeszcze raz? Pryskane było wieczorem. Co zrobić? Może opryskać jeszcze raz to ale połową dawki za jakieś 3 dni? Doradzcie bo chwastów jest od groma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

co do zdjecia pszenzyta to nie jest czasem 1 kolanko??   i kolanko ponad 1 cm nad wezlem krzewienia ale miedzywiezie miedzy pierwszym  i drugim kolankiem ma mniej niz 2 cm

Tak, faktycznie jeszcze nie ma drugiego, bo odległość od 1 kolanka do "potencjalnego" 2 jest mniejsza niż owe 2cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Dokladnie jak mówicie, zboża sa nierówne, niektóre ozime mozna powiedziec ze się dopiero krzewią, a zboża jare wyglądają jak oziminy.. Teraz jeszcze nadają chlodne noce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Nie wiem co ma wspólnego oprysk od ziela z dawaniem nawozów? Odczekać te 2 godz żeby się oprysk wchłonął i jazda w pole. A co azotem opysk zmyjecie z ziela?

Zapomniał wół jak cielęciem był... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

co sadzicie o podawaniu mikroelementow i siarczanu magnezu podczas zabiegu T1 w fazie strzelania w zdzblo? podobno nie zaleca sie podawac mikro w tej wlasnie fazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1991Mateusz    0

Mam pytanie w poniedziałek pryskałem ziemniaki mistralem i commandem i dziś zauważyłem że po długości pola 10cm pszenicy jarej przypaliłem widocznie lekko zniosło oprysk. Czy pszenica sie odbije ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

ile azotu dajecie w pszenicy jarej ? robicie zabiegi na skracanie, jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ile azotu dajecie w pszenicy jarej ? robicie zabiegi na skracanie, jakie?

 

Ja dałem przedsiewnie 70N i tyle samo planuję w fazie krzewienia nie wiem czy skracać bo stanowisko dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Dzisiaj pryskałem pszenice regulatorem, t1, mikro i makro. Problem polega na tym że przez pośpiech zastosowałem 4l Ccc. Oprócz niego poszedł jeszcze siarczan mg, mocznik, mikroelementy i fungicyd, na szczęście one poszły w normalnych zalecanych dawkach. Ktoś mi pomoże czy pszenicy nic sie nie stanie? Pszenica jest na szczescie dobrze rozwinięta. Pierwsze kolanko ponad 1 cm nad wezłem krzewienia. Obsada około 700-800 szt na metr kw.

Pocieszam sie tym że pryskając w zalecanej maksymalnej dawce na nakładkach nie widac jakich poparzeń czy słabszego rozwoju.

Edytowano przez lukaszenko19965

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Ja dzis dalem 0.6 stabilanu + 2l plonvitu z zobaczymy co bedzie, po niedzieli podrzuce ze 100kg saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Zamiennik modus pod nazwą moxa można mieć w cenie ok 150 zł netto.firma agrosimex

Ja kupiłem inny zamiennik- CUADRO 250 EC - 1l 209 zł. ciekawe czy będzie jakaś różnica między nim a moddusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3480

Witam wszystkich. Dzisiaj pryskałem pszenice regulatorem, t1, mikro i makro. Problem polega na tym że przez pośpiech zastosowałem 4l Ccc. Oprócz niego poszedł jeszcze siarczan mg, mocznik, mikroelementy i fungicyd, na szczęście one poszły w normalnych zalecanych dawkach. Ktoś mi pomoże czy pszenicy nic sie nie stanie? Pszenica jest na szczescie dobrze rozwinięta. Pierwsze kolanko ponad 1 cm nad wezłem krzewienia. Obsada około 700-800 szt na metr kw.

 

Pocieszam sie tym że pryskając w zalecanej maksymalnej dawce na nakładkach nie widac jakich poparzeń czy słabszego rozwoju.

4 litry na ha,a ile miało być,dla mnie masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Wiem że na temat kolejności mieszania środków było nie raz, ale chciałbym się zapytać czy taka kolejność jest ok: rozpuszczony nawóz NPK, następnie do tego mikroelementy w postaci środka Multiple, następnie Moddus i na koniec CCC w Antywylegaczu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4 litry na ha,a ile miało być,dla mnie masakra

 

maxymalna zalecana dawka dla pszenicy ozimej to 2l/ha. Zobaczymy jak będzie po około 3 godzinach od zabiegu spadł deszcz który w tym przypadku może coś pomoże

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam  kolegów forumowiczów mam pytanko czy mogę zmieszac  razem oprysk od grzyba i regulator wzrostu  dodam że jestem nowicjuszem w uprawie pszenicy ozimej

 

 


Oni myślą że jak u nich na ślasku czy skąd kolwiek indziej pszenica strzela w źdzbło to w całej Polsce jest tak samo. 15 kwietnia i co z tego? Późno siane pszenice albo te które dostały od mrozu dopiero zaczynają się krzewić i ani myślą strzelać w źdzbło. Niekiedy widuje u sąsiadów zimowe prawie takie same jak jare siane 3 tygodnie temu więc o czym wy mówicie? Dzisiaj też dokrzewiałem i uważam że to dobra decyzja bo jeszcze jest czas. Fakt mam arkadie która była siana bodajże 19 września już jesienia rozpoczeła fazę krzewienia i ta lada dzien gdzie lepsza może zacząć strzelaź w źdzbło ale ta zasada z 15 kwietnia to jakaś pomyłka.

 

tak jak mówisz u mnie w lubelskim pózniej siana po wyce dostała niezle od mrozu  tam gdzie na jesieni zdąrzyła sie rozkrzewic zaczyna strzelac w zdzbło a tam gdzie  nie zdążyła jeszcze nie widac fazy strzelania może za tydzień

Edytowano przez slawomir7511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Wróble będą klękać do dziobania po 4l CCC :D

U mnie pszenica siana później ładniej wygląda, niż te siane wcześniej. Chyba nie ma na to reguły.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

4 litrami CCC pszenicy nie spalisz ale napewno wyższa niż do kolan nie bedzie i niestety plon będzie mizerny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Kolego z góry poprzedni mój post nie był do Cb tylko do tych co sie pytaja o takie banalne rzeczy 100 raz dodatkowo poruszane na forum :)
W tym roku u niektórych oziminy obecnie wyglądają niemal tak jak jare. Robi sie powoli z niektórymi zbożami tragedia stoją w miejscu. Pogoda nie rozpiszesza w tym roku wszysko przyszło z opóźnieniem w stosunku do innych lat dodatkowo zimno. Dobrze że chociaż wody nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

4 litrami CCC pszenicy nie spalisz ale napewno wyższa niż do kolan nie bedzie i niestety plon będzie mizerny..

Skąd  to wiesz na pewno??

Prof. dr Roman Czuba dawno temu robił badania z CCC z dawkami znacznie większymi plon nie był mizerny wręcz przeciwnie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj