Polecane posty

losktos    356

Pryskałem dwa lata temu podczas silnej rosy zboże jare Mustangiem Forte i nie byłem zadowolony z jego skuteczności, tzn. zbyt długo chwasty "siadały", a z większymi był problem, gdyż je przyhamowało, ale nie całkiem wyeliminowało.

 

Już wiele razy na Tym Forum pojawiało się pytanie: czy można wykonać oprysk herbicydem i rozsiać następnie nawóz granulowany na to samo zboże, albo w odwrotnej kolejności. Dwa lata temu tak robiłem w pszenicy ozimej: o 11 rano opryskałem Chwastoxem Trio, a o 16 rozsiałem drugą dawkę saletry. A w tamtym tygodniu pryskałem herbicydami pszenicę we wtorek, a w środę siałem drugą dawkę. Wszystko rośnie. Nic się nie stało:) Tylko chyba inaczej wygląda kwestia w przypadku stosowania herbicydów doglebowych i siania następnie saletry, o czym Jeden z Forumowiczów wspominał wcześniej. Wtedy należy zachować kilka dni przerwy. O ile pamiętam, to chodziło o chlorotoluron.

 

losktos - Ponieważ widzę, że jesteś, to zadam Ci pytanie. Tak jak we wcześniejszym poście napisałem - Bogatka ma u mnie pierwsze kolanko 1cm nad węzłem krzewienia, ale na roślinach bliżej ścieżki przejazdowej - 2,5cm. Stało by się coś, jakbym zastosował Medax z ccc? Bo miałem właśnie obawy, czy nie zaszkodzę zbożu i pryskałem dzisiaj samym Medaxem.

skoro większość roślin ma kolanko ok. 1 cm to nie ma obaw. Im wyzej tym większe ryzyko porażenia kłosa przez CCC ale myślę że do fazy max. 2 kolanka nie powinno się nic dziać. U Ciebie pewnie drugie kolanko bedzie się dopiero "odrywać" także nie powinno być zadnych problemów

 

witam wczoraj bylo opryskane na przytulie czy moge rano posiac druga dawkeN nic nie bedzie ?

odczekałbym jeszcze dzień


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Co to znaczy w końcówce fazy 1 kolanka? Ile cm kolanko jest na glebą? Faktycznie tak jak sławek pisze dużo tego azotu może zmniejsz trochę tą drugą dawkę bo zaraz zacznie kurzak działać. Jaka odmiana? Może warto się zastanowić nad podwójnym skracaniem.

 

A w jakim stadium jest pszenica i kiedy byla siana? Pędów bocznych nie trzeba się doszukiwać w ziemi one powinny być  widoczne i wychodzić od węzła krzewienia.

Zdjęcie dodam jutro. Dzisiaj opryskana mieszanką Modusa 0,3 + CCC 1l, Prochloraz 0,75l, Corbel 0,6. Jutro chce dać RSM bo prognozują u mnie deszcz wiec nie będzie popażeń, tylko jeszcze nie wiem ile litrów. Jak myślisz dawka 160 l i później Medax Top na liść flagowy będzie ok. czy zmniejszyć jednak ten RSM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Mam pytanko, w poniedziałek pryskałem na chwasty  camaro+tolurex to po ilu dniach mogę jechać antywylegaczem +fungicyd + mikro??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Zdjęcie dodam jutro. Dzisiaj opryskana mieszanką Modusa 0,3 + CCC 1l, Prochloraz 0,75l, Corbel 0,6. Jutro chce dać RSM bo prognozują u mnie deszcz wiec nie będzie popażeń, tylko jeszcze nie wiem ile litrów. Jak myślisz dawka 160 l i później Medax Top na liść flagowy będzie ok. czy zmniejszyć jednak ten RSM.

Wiesz co osobiście kurzaka nie stosowałem ale w tamtym roku kolega stosował do tego dowalił sporo azotu i w rezultacie duża część planacji mimo dwukrotnego skracania poległa także ja bym  z tym azotem nie szalał n Twoim miejscu bo azot z kurzaka będzie dopiero teraz dostępny własnie koło drugiej trzeciej dawki wiec możesz ten RSM trochę zmniejszyć. Medax jak najbardziej możesz zastosować nawet na podflagowy bym go dał. Przyjmuje się że każda setka moddusa działa około tygodnia więc skoro planujesz podwójne skracanie i jest Ci obojętny termin więc byłbym przychylny właśnie do tego liścia podflagowego lepszy efekt powinieneś uzyskać niż na flagowym.

Edytowano przez knoro93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam94    5

Witam. Mam pytanie, pryskałem stabilanem po jakim czasie mogę zastosować lancet plus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie polecacie dokarmianie mocznikiem pszenicy w fazie około 2-3 krzewienia? pszenica siana 02.11 chce zrobic zabieg dokrzewiajacy CCC i mam zamiar jeszcze własnie dodac mocznik 10% zeby z samym CCC nie jechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

masa24  u mnie po 7 dniach widać już wyrazne efekty. Byłyby lepsze gdyby nie ostatnie chłodniejsze dni. Ale dobrze ze jest w miarę wilgotno, bo lancet podobno lubi takie warunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Wiesz co osobiście kurzaka nie stosowałem ale w tamtym roku kolega stosował do tego dowalił sporo azotu i w rezultacie duża część planacji mimo dwukrotnego skracania poległa także ja bym  z tym azotem nie szalał n Twoim miejscu bo azot z kurzaka będzie dopiero teraz dostępny własnie koło drugiej trzeciej dawki wiec możesz ten RSM trochę zmniejszyć. Medax jak najbardziej możesz zastosować nawet na podflagowy bym go dał. Przyjmuje się że każda setka moddusa działa około tygodnia więc skoro planujesz podwójne skracanie i jest Ci obojętny termin więc byłbym przychylny właśnie do tego liścia podflagowego lepszy efekt powinieneś uzyskać niż na flagowym.

Dzięki za odp.

 

Witam czy na którymś zdjęciu znajduje się życica?

Czy to wszystko to miotła zbożowa?

20160413_140505%5B1%5D.jpg

 

20160413_135911%5B1%5D.jpg

 

20160412_133320%5B1%5D.jpg

 

20160405_112532%5B1%5D.jpg

 

 

temporary image hosting

 

Możliwe ale jeżeli to już życica to musiałeś ją jakoś wysiać ze zbożem albo w jakiś inny sposób.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Co się stanie jak rozsieję saletrę na mokre rośliny, ale tuż przed deszczem? wczoraj nie zdążyłem a za nie długo będzie u mnie padać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Ktoś wie po jakim czasie morze spaść deszcz jak pryskałem Mustang Forte™ 195 SE aby nie obniżyło działania środka?

Edytowano przez piotrdd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    71

Panowie polecacie dokarmianie mocznikiem pszenicy w fazie około 2-3 krzewienia? pszenica siana 02.11 chce zrobic zabieg dokrzewiajacy CCC i mam zamiar jeszcze własnie dodac mocznik 10% zeby z samym CCC nie jechac

śmiało możesz dawać, czyli 10kg mocznika na 100l wody, CCC daj 0.5-0.8l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

po jakim czasie widzicie efekty po lancecie?

U mnie cos slabo lancet działa. 10 dni minęło widac ze chwasty stanely są delikatnie jaśniejsze i to wszystko nie wiem dlaczego, temperatury są dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalino30    5

co roku to samo te same pytana a czy moge to z tym a tamto z tamtym po jakim czasie dziala ludzie prosta rada czytajcie etykiety na produkcie tam wszystko pisze prowadzicie gospodarstwa a zadajecie pytania jak byscie z gimnazjum byli a czasami wystarczy cofnac  pare stron wstecz i jest opisane no ale jak ktos jest leniem to sorry bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Można był taki środek Cecefon tam masz dawki.

Tylko że jak pójdzie pełna dawka to niewiele wyjdzie taniej jak 0,2 Moddus+1l CCC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Niejednokrotnie informacje zawarte w etykiecie danego preparatu, wykluczają sie wzajemnie. Nie wspominając juz o tym, ze na nielicznych etykietach-instrukcjach jest wzmianka o wplywie opadow na skutecznosc zabiegu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

U mnie też Lancet bardzo powoli działa pryskam nim co rok, a w tym roku prawie w ogóle nie śmierdział podczas zabiegu.

Co innego Mustang+Protugan albo Puma+Chwastox :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj