Polecane posty

MatiRol92    72

tak rejon ma tu duze znaczenie, ja dzis bede dokrzewiał jestem z podgorskich terenow, gdzie jak w polsce bylo ostatnio po 25C to u mnie dopiero cos ruszyla po zimie... wiec i mnie 1 kolanko.... hohoho ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Moja arkadia już troche mi uciekła z kolankiem czy mogę dać na nią 0,3 Modusa + 1,25 CCC proszę o szbką odp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

O ile uciekła? Troche sporo tego ccc dajesz. Zmniejsz lepiej do 1 l. Rozumiem że masz wysokie nawożenie azotem bo te 0,3 moddusa i 1 l ccc to w zasadzie  takie max dawek chociaż widziałem że niektórzy dawali tak jak Ty piszesz i problemów nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

ccc z moddusem w ostateczności można dawać do drugiego kolanka ,ale nie będzie juz takiego efektu jak w fazie 30-31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Pszenica miejscami jest w fazie końca 1- kolanka . Stanowisko po grochu na to 10 t obornika kurzego, a na N 1 poszło 170 l RSM i na N 2 planuje jeszcze raz taką dawkę RSM . Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

dużo będzie tego azotu.Azot z obornika kurzego i jeszcze azot pozostawiony po grochu i rsm.Może nie ustać przy mokrym roku.Mógłbyś wstawić fotke tej pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

tto mozlwe zeby pszencia nie wypuscila zadnego pedu bocznego?  rosliny ladnie rosna sa geste i zielone, ale nie widze pedow bocznych!!  w zdzblo chyba jeszcze nie strzela to mzoe cos wypusci

 

jak wyrwe rosline i ja rozkroje  to widac jakies cienkie zielone nitki  1-2.  ale czy to te pedy boczne czy liscie????

 

to widac jak rozetne rosline i te zielone wychodza od samego podnoza ale sa w srodku pedu glownego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Pszenica miejscami jest w fazie końca 1- kolanka . Stanowisko po grochu na to 10 t obornika kurzego, a na N 1 poszło 170 l RSM i na N 2 planuje jeszcze raz taką dawkę RSM . Co o tym sądzicie?

Co to znaczy w końcówce fazy 1 kolanka? Ile cm kolanko jest na glebą? Faktycznie tak jak sławek pisze dużo tego azotu może zmniejsz trochę tą drugą dawkę bo zaraz zacznie kurzak działać. Jaka odmiana? Może warto się zastanowić nad podwójnym skracaniem.

 

tto mozlwe zeby pszencia nie wypuscila zadnego pedu bocznego?  rosliny ladnie rosna sa geste i zielone, ale nie widze pedow bocznych!!  w zdzblo chyba jeszcze nie strzela to mzoe cos wypusci

 

jak wyrwe rosline i ja rozkroje  to widac jakies cienkie zielone nitki  1-2.  ale czy to te pedy boczne czy liscie????

 

to widac jak rozetne rosline i te zielone wychodza od samego podnoza ale sa w srodku pedu glownego

A w jakim stadium jest pszenica i kiedy byla siana? Pędów bocznych nie trzeba się doszukiwać w ziemi one powinny być  widoczne i wychodzić od węzła krzewienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QWERTY888    0

Jeszcze raz o mieszaniu substancji. Czy mogę mieszać fungicydy (prochloraz,propikonazol,fenpropidyna), siarczan magnezu, odżywka PK, modus,CCC.Do tego chciałbym dodać mocznik. Dodam, że taką mieszaninę bez dodatku mocznika już stosowałem i jakoś poszło. Ale nie wiem czy dodanie do tego wszystkiego mocznika może rozwalić system :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

nie jest az tak gesta , siana byla okolo 400 nasion kielkujacych na metr , wiec jakies 350-400 jest , przydalby sie chociaz jeden ped boczny

siana byla 25-27 wrzesien, warminsko mazurskie

 

stadium probuje okreslic , nie wiem chyba jeszcze trwa krzewienie,  rozcinalem ped glowny , zalazka klosa nie widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TurekR    6

Czy na zielsko z przewagą miotły taka mieszanina będzie dobra sekator+lentipur+glean.Co sądzicie może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Jeszcze raz o mieszaniu substancji. Czy mogę mieszać fungicydy (prochloraz,propikonazol,fenpropidyna), siarczan magnezu, odżywka PK, modus,CCC.Do tego chciałbym dodać mocznik. Dodam, że taką mieszaninę bez dodatku mocznika już stosowałem i jakoś poszło. Ale nie wiem czy dodanie do tego wszystkiego mocznika może rozwalić system :)?

 

Propikonazol + mocznik jak mnie pamięć nie myli nie wskazane razem, niech jeszcze stare wygi sie wypowiedzą. Ja w zeszłym dałem propico+corbel + mocznik z 10% to pszenżyto dostało po d*pie, w tym duett star + mocznik pojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Mogę dać na pszenicę ozimą 2,5 l tolurex+ 0,8 l mustang forte razem
?? Czy będzie to za mocne ??
Pszenica w fazie pełni krzemienia

Edytowano przez Seba42

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

U mnie Bogatka na lepszym stanowisku, siana 3 października, odchwaszczana jesienią, a tydzień temu pryskana ze względu na ostrożeń polny ma kolanko 1cm nad węzłem krzewienia, a na roślinach bliżej ścieżki przejazdowej ma 2,5cm. Miałem dzisiaj dodawać do Medaxu Top Antywylegacz Płynny, ale ze względu na te rośliny, w których kolanko już jest ponad 2,5cm nad węzłem krzewienia dałem sam Medax w dawce 1l/ha.

Na drugim kawałku, który ma być jeszcze pryskany na jednoliścienne chwasty, dałem 0,5l Medaxu w przeliczeniu na hektar.

Jak prognozy się nie sprawdzą, to w sobotę pryskam nawozami dolistnymi: siarczan magnezu siedmiowodny, Tytanit i Plonvit Zboża. Do tej pory pryskałem zawsze jednowodnym, ale teraz nie było go w sklepie, więc kupiłem siedmiowodny "Ogród Start" z firmy Ampol-Merol i nie ma tam napisane w jakim stężeniu stosować w uprawach zbożowych. Ale siedmiowodnego daje się 5%, a jednowodnego 2,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol28OZE    0

Jaki problem zostawic kontrole np. w srodku pola..? Wyłaczyc opryskiwacz np. na dwa metry i pryskac dalej.. Gwarantuje ze na tych 2 metrach nawet nie bedzie wylegania, mimo braku oprysku regulatorem.

Odnosnie mieszania, nie spotkalem sie jeszcze z tym, zeby ktos robil osobno zabieg grzybobojczy T1 i regulacje wzrostu...

 

no niby tak, można i po środku, jakoś nastawiłem się że od miedzy najlepiej by mi było 

czy nie będzie wylegania mimo braku oprysku to już nie byłby taki pewny, to zależy od lata i nawożenia, jak nie będzie ulewy żadnej porządnej to może i nie wylegnie, ale różnice w grubości źdżbła i systemie korzeniowym moim zdaniem będą, no ale zależy jaki opryskiwacz się ma, czy faktycznie nic się na ta kontrole nie dostanie 

no a mieszanie, ja się spotkałem że oddzielnie robią, a mieszałeś np moddus z capalo? ale bardzo chętnie bym mieszał, bo to zawsze mniej kursów się robi. a z herbicydami myślisz że tez można mieszać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam. Pryskałem dziś pszenicę lancetem jak zaczynałem pszenica była sucha ale jak kończyłem to spadła straszna rosa. I mam pytanie czy środek ten zadziała jak pryskałem na wilgotne rośliny?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

zadziała, może nieco słabiej ale zadziała

 

Ok, jesteś niezastąpiony:) Będę zaglądał regularnie. Jest to dla mnie bardzo ciekawe, bo zazwyczaj dyskusja kończy się na tym czy trafiło się w termin czy nie, a wszystkie interesujące mnie odmiany to oczywiście prawie żyto.

A ty już skróciłeś? Ja jutro ostro wjeżdzam na pozostałe 70% areału.

ja narazie odchwaszczam. Skracanie na mocniejszych plantacjach od poniedziałku, reszta nieco później. Połowa pszenic u mnie sporo ucierpiała po zimie także nie bedę szalał ze skracaniem w tym roku.

 

Jeszcze raz o mieszaniu substancji. Czy mogę mieszać fungicydy (prochloraz,propikonazol,fenpropidyna), siarczan magnezu, odżywka PK, modus,CCC.Do tego chciałbym dodać mocznik. Dodam, że taką mieszaninę bez dodatku mocznika już stosowałem i jakoś poszło. Ale nie wiem czy dodanie do tego wszystkiego mocznika może rozwalić system :)?

mieszałem kiedyś duet ultra + ccc + folicare + mikrokomplex - nie wyglądało to dobrze, rośliny lekko się poprzebarwiały. Dlatego od tamtej pory odżywki daję osobno. Fungicyd z regulatorem - jak zachowasz odpowiednia kolejność mieszania i zabieg zrobisz w dobrych warunkach to raczej nie bedzie problemów.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

No to tak jak myślałem, u was zawsze 3-4 dni po centrum z tego co widzę skracanie. Mi został do skrócenia tylko sailor, który zaczyna strzelanie w źdźbło, i bardziej usztywnienie pszenżyta moddusem. Dziś poszło 0,7 Medax+ 1 litr ccc, kolanko 0,6 cm, nawet udało się, że trochę słońce jeszcze z godzinkę świeciło po zabiegu także powinno być ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Pryskałem dwa lata temu podczas silnej rosy zboże jare Mustangiem Forte i nie byłem zadowolony z jego skuteczności, tzn. zbyt długo chwasty "siadały", a z większymi był problem, gdyż je przyhamowało, ale nie całkiem wyeliminowało.

 

Już wiele razy na Tym Forum pojawiało się pytanie: czy można wykonać oprysk herbicydem i rozsiać następnie nawóz granulowany na to samo zboże, albo w odwrotnej kolejności. Dwa lata temu tak robiłem w pszenicy ozimej: o 11 rano opryskałem Chwastoxem Trio, a o 16 rozsiałem drugą dawkę saletry. A w tamtym tygodniu pryskałem herbicydami pszenicę we wtorek, a w środę siałem drugą dawkę. Wszystko rośnie. Nic się nie stało:) Tylko chyba inaczej wygląda kwestia w przypadku stosowania herbicydów doglebowych i siania następnie saletry, o czym Jeden z Forumowiczów wspominał wcześniej. Wtedy należy zachować kilka dni przerwy. O ile pamiętam, to chodziło o chlorotoluron.

 

losktos - Ponieważ widzę, że jesteś, to zadam Ci pytanie. Tak jak we wcześniejszym poście napisałem - Bogatka ma u mnie pierwsze kolanko 1cm nad węzłem krzewienia, ale na roślinach bliżej ścieżki przejazdowej - 2,5cm. Stało by się coś, jakbym zastosował Medax z ccc? Bo miałem właśnie obawy, czy nie zaszkodzę zbożu i pryskałem dzisiaj samym Medaxem.

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

witam wczoraj bylo opryskane na przytulie czy moge rano posiac druga dawkeN nic nie bedzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

mozesz siać smiało , nawóz mineralny nie wchodzi gryzie sie  z aplikacjami dolistnymi , wiec mozecie śmiało siać nawozy i potem od razu i pryskać od czego tylko chcecie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj