Polecane posty

d4rek    67

Panowie wstyd pokazywać to coś, co niby pszenica, ale uparłem się tą Hondie zebrać bez jakichś większych strat :)

Dostała 23.03 z 80N jak i nie więcej trochę podbiła do góry i tyle.Przed zima była ladna miało byc pieknie a teraz, jest mała obsada rozkrzewienia do 3 miejscami, w innych brak i teraz chce to dokrzewic dając 0.8l stabilanu 750 + 10% mocznika + 5 siarczanu + plonvit z. Pytanie czy można mieszać na do krzewinie stabilan z mocznikiem (wydaje mi się ze wskazane), ale 1 raz do krzewić muszę :/

post-69633-0-04090800-1460485582_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1535

Pryskałem dzisiaj pszenice i jedną pszenicę pryskałem siarczanem po czym po dobrej godzinie zaczęło lać, a dobre 2h przed deszczem pryskałem Mustangiem Forte. Zdążyło się wchłonąć w roślinę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

W kazdej odmianie w jednej sciezce zostawiam kontrole, nie wiecej jak 2 m. szerokoscią opryskiwacza (15m)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

@XTRO Mustang Forte spokojnie się wchłoną, a z siarczanem to nie wiadomo ale też chyba raczej jakoś zdziała. Kiedyś na jęczmień jary leciał zwykły Mustang i po upływie 30 minut przyszedł deszcz i nie było żadnych zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Stosował ktoś siarczan miedzi? Macie jakieś doświadczenia z tym nawozem? 

Siarczan miedzi to stosuję ale u gęsi albo kaczek w celu zwalczenia grzybicy w uprawie polowej nie spotkałem się ze stosowaniem tego związku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Co do tej Hondii ze zdjęcia, to ja osobiście bym zamawiał siewnik do kukurydzy.  Przecież ona nie będzie się krzewić w nieskończoność, za kilka dni będzie "po ptokach".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Jaka odzywke teraz zastosowac zeby dać jej kopa? Jakies mikro czy moze pk? Pszenica na 1 dawke dostala  200 kg saletry. Ruszac juz z 2 dawka jesli chce zastosowac mocznik? Mam tez basfoliar 36 extra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jakiej fazie ją masz? Mocznik musisz dać co najmniej 10 dni wcześniej od saletry. Wszystko zależy od pogody.

 

Pytanie z mojej bajki. Mieszanie Moddusa z fungi  Boggie jest dozwolone? 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Wiele było tu powiedziane na temat skracania, ale mnie ciekawi jedno co chyba się nie pojawiło. Otóż chodzi mi o to, jak na przestrzeni wegetacji od powiedzmy fazy bbch 30 do bbch 37 ocenić, czy zastosowany przez nas regulator działa i jak działa? Nie chodzi mi tutaj o nieopryskanie kawałka pola dla kontroli, tylko na przykład czy na przekroju rośliny za pomocą obserwacji np. poszczególnych kolanek można wysnuć wniosek, że zastosowane przez nas skracanie jest skuteczne czy nie i co na to wskazuje. Czy nikt się w takie coś nie bawi i jak chce mieć porównanie to na przykład tak jak ja zostawia te 2-3 metry kwadratowe "nieskrócone".

śledź mojego bloga. Postaram się w tym roku opisać działanie regulator/bez regulatora. Mam na kilku polach kilka miejsc nie pryskanych także postaram sie to opisać


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaka odmiana i jaka dawka lancetu ?

pszenica odmiana oxal dawka 200 gram na ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

śledź mojego bloga. Postaram się w tym roku opisać działanie regulator/bez regulatora. Mam na kilku polach kilka miejsc nie pryskanych także postaram sie to opisać

 

Ok, jesteś niezastąpiony:) Będę zaglądał regularnie. Jest to dla mnie bardzo ciekawe, bo zazwyczaj dyskusja kończy się na tym czy trafiło się w termin czy nie, a wszystkie interesujące mnie odmiany to oczywiście prawie żyto.

A ty już skróciłeś? Ja jutro ostro wjeżdzam na pozostałe 70% areału.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Mustang 306 + Atlantis + actirob jedno pole 4 godz drugie 2 godz przed deszczem Atlantis z etykiety 4 godz , ale jak z mustangiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Kolega Koza chyba nie wie ile pszenica jest w stanie wchłonąć azotu w fazie krzewienia i początku strzelania w źdźbło.300 kg saletry na słabą pszenice to przesada a sianie pszenicy 250 kg na hektar nie wiem w jakim celu.Chyba że jest grubości grochu :)

 

Ziemia ziemi nie równa to raz a dwa to dawałem 250kg/ha saletre i dawałem 300kg/ha saletre i róznica jest.

A co się stanie jak nie będzie tej przerwy między nawozem a opryskiem? :D

 

I przy nawożeniu nie uwzględniasz ilości rozkrzewień po wegetacji jesiennej? 210 kg/ha? Jakie parametry materiału siewnego?

 

zdolność kiełkowania 98%

54Mtz.

To już spalony temat kolega kulawa koza twierdzi że w jego regionie takie normy wysiewu są dobre i koniec kropka kiedyś już sie z nim kłócili na ten temat. A 300 kg saletry? Co to jest jakby by była słabsza to i 400 by dał.

 

 

 

Już nie pszesadzaj! nie daje wiecej jak 300kg saletry bo nie ma takiej potrzeby.

Ty dajesz jak dajesz i efekty masz takie ze zboże pozbierać się nie może.Każdy z nas ma inną ziemie , jeden ma glinke inny ma czarnoziemy i ziemie dobrych klas , wtedy sianie i nawożenie jest zupełnie inne  .Ja daje jak daje i efekty są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol28OZE    0

no ja na różnych kawałkach nawet inną ziemię mam i widać różnice przy takim samym nawożeniu 

 

Wiele było tu powiedziane na temat skracania, ale mnie ciekawi jedno co chyba się nie pojawiło. Otóż chodzi mi o to, jak na przestrzeni wegetacji od powiedzmy fazy bbch 30 do bbch 37 ocenić, czy zastosowany przez nas regulator działa i jak działa? Nie chodzi mi tutaj o nieopryskanie kawałka pola dla kontroli, tylko na przykład czy na przekroju rośliny za pomocą obserwacji np. poszczególnych kolanek można wysnuć wniosek, że zastosowane przez nas skracanie jest skuteczne czy nie i co na to wskazuje. Czy nikt się w takie coś nie bawi i jak chce mieć porównanie to na przykład tak jak ja zostawia te 2-3 metry kwadratowe "nieskrócone".

dobre pytanie, bo w sumie niewiadomo czy zadziałał, jak niespodziewany deszcz spadł zaraz po oprysku, a zawsze możnaby zadziałać jeszcze w okolicach bbch 37, najłatwiej pewnie zostawić kontrole, jak tak przy moddusie zostawie, tylko najwygodniej od miedzy by było zostawić, ale znowu od miedzy to gorszą zawsze mam pszenice, więc nie wiem czy to będzie do końca wiarygodne 

losktos czekam na Twój wpis na ten temat :)

 

 

W jakiej fazie ją masz? Mocznik musisz dać co najmniej 10 dni wcześniej od saletry. Wszystko zależy od pogody.

 

Pytanie z mojej bajki. Mieszanie Moddusa z fungi  Boggie jest dozwolone? 

 

wydaje mi się że nie, a czytałem że to różnie z tym mieszaniem może wyjść 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Jaki problem zostawic kontrole np. w srodku pola..? Wyłaczyc opryskiwacz np. na dwa metry i pryskac dalej.. Gwarantuje ze na tych 2 metrach nawet nie bedzie wylegania, mimo braku oprysku regulatorem.
Odnosnie mieszania, nie spotkalem sie jeszcze z tym, zeby ktos robil osobno zabieg grzybobojczy T1 i regulacje wzrostu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemas1989    3

Witam.czy jest już za późno na dokrzewianie pszenicy??mialem ja leciec 0,5 ccc zodzywkami doradca kazał poczekac i dac 0,1 l modusa też z odzywką a teraz pogoda nie pozwala i boje sie ze faza ucieknie.pszenica dostala 18 marca 85 kg N w postaci RSM 26 stanowiska po rzepaku i pszenicy odmiany Agil Julius Ozon ale wydają mi sie za rzadkie co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

nie wiem z jakiego rejonu Polski jesteś kolego, ale na dokrzewianie już chyba zbyt późno. Ja się zaczynam martwić powoli by skracanie wykonać, bo kolanko zaczyna uciekać szczególnie w Arkadii i pszenżycie, a od piątku codziennie deszczowo i dalej deszcze nadają na kolejne dni. Dziś ma być takie dość ładne okienko pogodowe, no ale wczoraj nieźle nam ulało i mokro jest.

Edytowano przez Kamilmkm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jaki problem zostawic kontrole np. w srodku pola..? Wyłaczyc opryskiwacz np. na dwa metry i pryskac dalej.. Gwarantuje ze na tych 2 metrach nawet nie bedzie wylegania, mimo braku oprysku regulatorem.

 

Wylegania nie będzie, ale efekty widać. Ja staram się co 2 dni być na polu i kontrolować stan plantacji, podczas tych "spacerow" od razu rzucają się miejsca gdzie zrobiło się nakład albo nie dopryskało. Dodatkowo pamiętajcie, że nie tylko fazy bbch mają wpływ na efekt zabiegu ale przede wszystkim pogoda i jej przebieg.

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj