Polecane posty

knoro93    215

Widzę co niektórzy to strasznie panikują w tym temacie. Najpierw dokrzewianie ccc za tydzień skracanie. Sprawdzałem u siebie pszenicę sianą ok 10 października bo takie mamy najwcześniejsze to ma do 3 rozkrzewień obsada jest, azot dany reszta wola Nieba.

Zakładasz 3 razy skracać jak nie wiesz jeszcze co Ci urośnie z tej pszenicy bo kto wie jaki będzie kwiecień i maj? Zrób pierwszy zabieg w odpowiednim terminie a potem ocenisz czy potrzebny jest drugi. Od skracania w zbiorniku więcej nie będziesz miał  ;)

Do kogo piejesz? To że ktoś chce sobie ułożyć odpowiednią strategie skracania na cały sezon to chyba logiczne w ten sposób dobierasz odpowiednie dawki regulatorów na poszczególne zabiegi a co przyniesie pogoda to pokaże czas. Od tego jest forum żeby sie wypytać i dobrać odpowiednie rozwiązania jeszcze przed sezonem. A kiedy ludzie sie maja pytać godzine przed opryskiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Szanowny kolego, piać to może kogut. Jak sam stwierdziłeś po to jest forum, żeby pytać, a ja dodam że i pisać a ja grzecznie, nikogo nie obrażając wyraziłem swoje zdanie ;) Być może komuś pomogę a jak głupoty piszę to mnie ktoś poprawi. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz04    0

Witam.Mam zamiar poprawić zabieg na  chwasty,na jesień poszło Glean+Lintepur+Legato dawek nie pamiętam.Jednak trochę chwastów przepuściło widać haberka i ostów trochę.Czy Lintur 70 WG 150g.+ Chwastox Extra 300SL 1,5l dobra opcja?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

Szanowny kolego, piać to może kogut. Jak sam stwierdziłeś po to jest forum, żeby pytać, a ja dodam że i pisać a ja grzecznie, nikogo nie obrażając wyraziłem swoje zdanie ;) Być może komuś pomogę a jak głupoty piszę to mnie ktoś poprawi. 

 

 

Dla mnie pomogłeś Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

ponawiam

 

pryskalem lancetem, zamierzalem dac 0,2  na 200 litrow wody. mam baniak 1000 litrow wiec mial byc 1 kg lancetu na 5 hektarow.    tylko ze zamiast 200 litrow pryskalem gdzies 160-170 

 

ja uwazam ze oprysk jest slabszy niz powinien i moze kiepsko wziac.  znajomy mowi ze nic sie nie stanie bo stezenie jest te same

 

wiec jak to wkoncu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Jeśli trafisz na optymalne warunki (temperatura plus wilgotność) to będzie OK, jak trafi się susza i chłody, to nawet optymalna dawka nie podziała prawidłowo. Teraz już nic nie zrobisz, tylko czekać na efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Jeśli miałeś te 1000l i w tym 1kg lancetu, a licząc 170l/ha wypryskałeś 850l mieszaniny, to stężenie na ha jest mniejsze, bo zamiast 0,2kg na ha, masz ok 0,17kg/ha. Czy to wystarczy zależy od wrażliwości chwastów na środek, przebiegu pogody (sprzyjająca lub nie) i od tego jak mocno chwasty są rozwinięte. Może się okazać że złapie, może być że coś przepuści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Jak nalałeś do pełna to powinno wyjść Ci oprysk na 5ha a wyszło 1000/165= ok 6ha czyli nie dałeś dawki 0,2 /ha tylko 1/6=0,17 więc stężenie miałeś niższe chyba, że za mało wody wlałeś.

Tak jak koledzy wyżej piszą, zależy od warunków i fazy rozwojowej chwastów. Nie zawsze jest tak, że obniżenie dawki powoduje obniżenie skuteczności. 

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

Witam.Mam zamiar poprawić zabieg na  chwasty,na jesień poszło Glean+Lintepur+Legato dawek nie pamiętam.Jednak trochę chwastów przepuściło widać haberka i ostów trochę.Czy Lintur 70 WG 150g.+ Chwastox Extra 300SL 1,5l dobra opcja?

 

Zabieg dobry tylko drogawo wyjdzie i nie wiem czy potrzebne na korektę.Na ostrożenie daj 2l Chwastoxu albo 20g tribenuronu  i do tego 0,4-0,5 fluroksypyru jak trzeba dobić przytulię. Najtaniej wyjdzie opcja z tribenuronem.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

Witam, byłem dzis na polu i zauważyłem ze pokazał sie mączniak i troche rdzy a nie pryskałem jeszcze od chwastów i teraz zastanawiam sie jak to zrobic bo według prognozy do srody ma padac wiec od razu popryskam od chwastów a ile trzeba czekac  zeby zrobic grzybówke z jakimś nawozem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

no i ja tam myslalem ze stezenie na ha jest mniejsze a znajomi klocili sie ze jest takie samo.. dawalem adiuwant dassoil do tego wiec moze cos to pomoze

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72

Ja we wtorek pryskałem herbicydem, w czwartek fungi+skracanie w piątek na mokre rośliny poszedł mocznik - druga dawka, ale zaraz zaczęło padać, żadnych poparzeń nie ma.

Trochę to wszystko w zbyt krótkim czasie ale teraz ze względu na przebieg pogody widzę że dobrze zrobiłem. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weldmen97    0

Od czego mogą byc takie żółte plamy na polu pszenicy takie jak na zdjęciu?

post-152181-0-90974300-1460306429_thumb.jpg

post-152181-0-56392100-1460306445_thumb.jpg

Edytowano przez weldmen97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Melon wybacz za ten zwrot nie powinienem tak pisać deko mnie zirytowałeś tym wpisem :)
Kolego wyżej jakie masz ph i zawartość magnezu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weldmen97    0

NIe wiem bo nie badałem ale po żniwach wsiałem 300 kg/ha wap-magu. Pzredsiewnie 300 kg polfoski6, na wisne 200kg saletry i w sobote 2 dawke mocznika 180kg/ha. Pryskane na grzyba tiltem, do tego kristalon, siarczn magnezu, mocznik.

Edytowano przez weldmen97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

To raczej to bedzie gleba do badania, i pewnie to niedobór wapnia i magnezu, potrzebne wapnowanie, ale nie wapnagiem tylko z 2.5tony wapna, zbadaj glebę bedzie wiadomo co czego i ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo24    70

Mam takie pytanie:

Jeśli opryskam pszenicę herbicydem to na drugi dzień mogę jechać skracać CCC? ile musi być mniej więcej odstępu między tymi zabiegami? Bo chwasty już duże (nie pryskane na jesień) i pszenica też ładnie wyrosła i trzeba skracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

Czy Wirtuoz na T1 to dobry wybór? Nie oczekuję na odpowiedzi że można coś zrobić taniej, tylko czy po prostu lepiej zastosować coś inneg?. Mam dostęp do Wirtuoza w bardzo dobrej cenie, dlatego pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72

Może tak być, że zadziałał jak odżywka, niemniej jednak nigdy nie siałem nawozu na mokre rośliny, tym razem się to jednak opłaciło.

 

Edytowano przez Minkes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ja w tym roku pryskałem Arkadię dzień po dniu, najpierw herbicyd na jedno i dwuliścienne, a kolejny dzień CCC+fungi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Witam czy na Arkadię wystarczy  zastosować tylko Antywylegacz płynny 675 żeby nie wyległa.N -160kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

To jeszcze zależy ile tego azotu pobierze ;) u mnie przy skracaniu w zeszłym roku tylko Antywylegaczem ustała przy ok 160N, ale jaki rok był każdy pamięta, choć kilka ulew się zdarzyło takich, że była obawa czy nie poleci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj