Polecane posty

JozB    181

Ulman Twoim zdaniem można dodać ccc do mieszanki z moddusem i boggie 1,25 + merces 50 ew 0,1? Czy bezpieczniej będzie osobno i najlepiej w jakim odstępie czasu? Coś mi się wydaje, że będzie w tym roku duże nasilenie mączniaka w mojej arkadii. U nas 2 dzień leje, a potem ma być chwila słońca i wysokiej temperatury na przemian z przelotnymi deszczami. A w maju niby burze z ulewami wg prognozy długoterminowej, dlatego moddus pójdzie w max dawce. A tak zawsze stało przy 0,15 plus ccc. Co jak co, ale koszty co roku coraz większe, a ceny coraz niższe <_<. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Osobiście zawsze dawałem T1 i skracanie (ccc+medax lub modus)  w jednym strzale i  nie widziałem ujemnych skutków. Z drugiej strony znam kilka osób które zawsze dzielą fungi i skrót na 2 zabiegi i sa do tego świecie przekonani. Jak widziśz potrzebę zabiegu ze względu na mączniaka to nie ma co czekać na pierwsze kolano tylko jechać z fungi a skrót jak będzie faza.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

Ulman Twoim zdaniem można dodać ccc do mieszanki z moddusem i boggie 1,25 + merces 50 ew 0,1? Czy bezpieczniej będzie osobno i najlepiej w jakim odstępie czasu? Coś mi się wydaje, że będzie w tym roku duże nasilenie mączniaka w mojej arkadii. U nas 2 dzień leje, a potem ma być chwila słońca i wysokiej temperatury na przemian z przelotnymi deszczami. A w maju niby burze z ulewami wg prognozy długoterminowej, dlatego moddus pójdzie w max dawce. A tak zawsze stało przy 0,15 plus ccc. Co jak co, ale koszty co roku coraz większe, a ceny coraz niższe <_<. 

CCC,Muddus i Boggie stosuje razem nie ma problemów . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no jestem ciekawy jak trineksapak etylu z modussa będzie działał przy takich wahaniach temperatury


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

thug ma rację, aktualna pogoda nie sprzyja na zastosowanie np. modusa - ja czekam na słońce i wyższe temperatury

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Dokrzewianie ccc trzeba wykonać w słoneczny dzien czy aby było te 10 stopni wystarczy? Nic nie ma na etykiecie o nasłonecznieniu. Zastanawiam się czy jutro nie pojechać bo ma byc koło 13 stopn i 7 w nocy ale pochmurno. Mam zamiar oddac dr green zboża siarczan i mocznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Dokrzewianie ccc trzeba wykonać w słoneczny dzien czy aby było te 10 stopni wystarczy? Nic nie ma na etykiecie o nasłonecznieniu. Zastanawiam się czy jutro nie pojechać bo ma byc koło 13 stopn i 7 w nocy ale pochmurno. Mam zamiar oddac dr green zboża siarczan i mocznik

 

akurat ccc działa w niższych temp bezproblemowo

a oprócz cerone to wszystkie regulatory  medax ,moddus,ccc poprzez nasłonecznienie  ich działanie zostaje wzmocnione


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Np. CCC    8C 1000g   12C  700g     18C 500g    taki sam efekt. 


Modus 8C + słońce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

To jak tak to polece jutro na lepiej rozkrzewioną pszenice 0,8 stabilianu a na pszenice w fazie 2-3 liści za pare dni niech jeszcze podrośnie. Panowie jak to wygląda sprawa z tym strzelaniem w źdzbło przyznam że nigdy nie zwracałem uwgi na date ale i mialem zazwyczaj dość dobrze wyrośniete pszenice na jesien i strzelały one w źdzbło w zasadzie koło 20 kwietnia. Jak będzie wyglądała z pszenicą którą zasiałem po kukurydzy i ma własnie 2-3 listki. Będzie ona później strzelać w źdzbło czy w podobnym okresie jak pozostałe? Nigdy nie mialem tego problemu bo pierwszy raz w tym roku siałem pszenice po kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

@thug ostatni raz się o to pytam i nie zawracam Ci głowy. Opryskałem w czwartek 0,75 medax+1 litr ccc pszenicę(idealna faza by była dziś jak patrzyłem, ale chyba dobrze że trochę przyspieszyłem bo następny termin z prognozy pogody to środa), pogoda jest jaka  jest, średnia dla regulatorów i lekki wiatr  też był podczas oprysku to z 5% może i poszło do sąsiada.

Ile dać wg Ciebie takiej poprawki Medaxem w fazie powiedzmy drugiego kolanka? 0,25 l wystarczy w połączeniu z odżywkami? Później na flagowy jeszcze moddus lub medax.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

3 razy skracać chcesz? Nie przesadzaj. Daj na podflagowy ceyrone albo moddus u tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

To jak tak to polece jutro na lepiej rozkrzewioną pszenice 0,8 stabilianu a na pszenice w fazie 2-3 liści za pare dni niech jeszcze podrośnie. Panowie jak to wygląda sprawa z tym strzelaniem w źdzbło przyznam że nigdy nie zwracałem uwgi na date ale i mialem zazwyczaj dość dobrze wyrośniete pszenice na jesien i strzelały one w źdzbło w zasadzie koło 20 kwietnia. Jak będzie wyglądała z pszenicą którą zasiałem po kukurydzy i ma własnie 2-3 listki. Będzie ona później strzelać w źdzbło czy w podobnym okresie jak pozostałe? Nigdy nie mialem tego problemu bo pierwszy raz w tym roku siałem pszenice po kukurydzy.

 

trzeba rozciąć pszeniczkę i na wys 0,5-1cm szukać zalążka kolanka to jest najlepszy czas


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

3 razy skracać chcesz? Nie przesadzaj. Daj na podflagowy ceyrone albo moddus u tyle.

 

cerone to wogóle odpuściłbym sobie etefon powoduje  starzenie tkanek odcięcie powolne od asymilatów dla kłosa

a te 3 razy skracanie to wysokie pszenice np arkadię bardzo dobry pomysł do fazy 2 kolanka 0,2-0,3 medaxu idealnie zadziała

a na dokłosie 0,5 l medaxu info sprawdzone i potwierdzone na poletkach i od kumpla z koncernu

ja tak robię na arkadii i naprawdę jest różnica 

oczywiście na pszenicach genetycznie niskich w ogóle nie ma tematu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Knoro93 czy ja wiem, czy można to nazwać 3-krotnym skracaniem. Tak bardziej chciałbym nadrobić tym zabiegiem, niezbyt korzystne warunki po opryskaniu i jednocześnie słabsze działanie środków zapewne, a i tak muszę polecieć jeszcze raz to zboże odżywkami bo mi nie dowieźli:(

Ok, dzięki thug będę pamiętał, że "ćwiartka" wystarczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

cerone to wogóle odpuściłbym sobie etefon powoduje  starzenie tkanek odcięcie powolne od asymilatów dla kłosa

a te 3 razy skracanie to wysokie pszenice np arkadię bardzo dobry pomysł do fazy 2 kolanka 0,2-0,3 medaxu idealnie zadziała

a na dokłosie 0,5 l medaxu info sprawdzone i potwierdzone na poletkach i od kumpla z koncernu

ja tak robię na arkadii i naprawdę jest różnica 

oczywiście na pszenicach genetycznie niskich w ogóle nie ma tematu

Również mam arkadie i jeżeli się nie spodziewam plonu rzędu 10 ton to według mnie 3 krotne skracanie to jednak pomyłka. 1 l ccc + 0,3 moddus trafione w odpowiedniej fazie robi dużą robote. Potem na podflagowy albo flagowy kolejna regulacja pełną dawką któregoś z regulatorów i pszenica rokująca w granicach 7 ton powinna bez problemu stać. Cerone ffaktycznie powoduje starzenie roślin wiem o tym i nigdy nie stosowałem tego środka ale podałem to jako przykład. Na flagowy stosowałem moddus w dawce 0,15 l ale widzłałem słabe efekty w tym roku dam albo 0,3 moddusa albo spróbuje moze medax. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

U mnie spadlo na chwile obecną 35 litrow wody na metr w ciagu 36 godz. i na pola nie da sie wejsc. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

W środę pryskałem po 16 pszenicę ozimą Chwastoxem Trio (ze względu na ostrożeń polny). Temperatura wynosiła około 20 stopni, w nocy 9, a w kolejną noc 4. Jedynie wczoraj w dzień 9, a dzisiaj 7 stopni, a w nocy mniej. Ostrożeń na drugi dzień był już zwinięty. Nie dają mi spokoju jednak te temperatury. Na pewno zwalczy ten herbicyd w takiej sytuacji pogodowej ten ostrożeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Widzę co niektórzy to strasznie panikują w tym temacie. Najpierw dokrzewianie ccc za tydzień skracanie. Sprawdzałem u siebie pszenicę sianą ok 10 października bo takie mamy najwcześniejsze to ma do 3 rozkrzewień obsada jest, azot dany reszta wola Nieba.
Zakładasz 3 razy skracać jak nie wiesz jeszcze co Ci urośnie z tej pszenicy bo kto wie jaki będzie kwiecień i maj? Zrób pierwszy zabieg w odpowiednim terminie a potem ocenisz czy potrzebny jest drugi. Od skracania w zbiorniku więcej nie będziesz miał  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

U nas ( poznań) pszenice niby w wiekrzosci nie wymarzły, ale z dnia na dzień wyglądają coraz gorzej, robią sie żółte, blade itp. nie wiadomo od czego, masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj