Polecane posty

Pawel39    1

Ja dziś 3/4 dnia zmarnowałem, na naprawę pompy w spryskiwaczu i dopiero późnym popołudniem udało mi się opryskać rzepak, i teraz się zastanawiam czym opryskać pszenicę, żeby ją trochę dokrzewić i skrócić bo rośnie na dobrej glebie i zdarza się, że się wyłoży. Możę moddus albo medax?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol28OZE    0

Ja dziś 3/4 dnia zmarnowałem, na naprawę pompy w spryskiwaczu i dopiero późnym popołudniem udało mi się opryskać rzepak, i teraz się zastanawiam czym opryskać pszenicę, żeby ją trochę dokrzewić i skrócić bo rośnie na dobrej glebie i zdarza się, że się wyłoży. Możę moddus albo medax?? 

 

na dokrzewienie i skrócenie to daj 1l/ha ccc+0,3l/ha moddus.

też dzisiaj rzepak pryskałem od grzyba, robaka i odżywka, a wczoraj saletra poszła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pszenice sianą w listopadzie  i jest słabo rozkrzewiona dostała   już pierwsza dawke  rsm 26 250 litrow i pytanie  polać teraz 2 dawke250 l i oprysk ccc na dokrzewienie  + mkro  czy posypać po 100 saletry i oprysk ccc + mikro i za 2 tyg dopiero rsm 250 litrow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

Jak wy chcecie skrócić i rozkrzewić zarazem? Przecież to są zupełnie różne fazy wzrostu i dokrzewić przy BBCH 30 to mało realne.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

dziwne rzeczy co niektórzy wypisuja o tym skracaniu i dokrzewianiu :lol: :lol: :lol:

ja dokrzewiam tak.

- pierw idzie saletra w dawce 250-300kg/ha wczesna wiosną, potem jak pszenica zaczyna sie krzewić i widać ze nabiera wigoru wtedy wjeżdżam 1l antywylegaczem płynnym 675SL ( CCC) /ha , czyli 300l wody i 1l CCC.TO JEST DOKRZEWIANIE.

-a skracanie to , aby skrócić zboze to trzeba wychwycić w pszenicy pierwsze kolanko ...tak by było 1 cm nad ziemią wtedy wjeżdżamy 1l CCC + 0.3 Modus /ha.

albo , nie mniej jednak wszystkie te czynności wykonujemy po uprzednim podaniu azotu.

A tu coś wiecej.......http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2223-stosowanie-antywylegacza-w-celu-skracania-zdzb%C5%82a/

 

Jest jeszcze coś takiego jak "przytrzymanie" czyli stosujemy to jeżeli jest pszenica gęsta a daliśmy np.250-300kg saletry na wiosne a nie chcemy by pszenica nam wyległa, czyli poprostu by nam jej nie połozyło po silnych deszczach czy wichurach........

ale to już inna technologia :lol:

Stosowałem i z powodzeniem .

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

0,8l antywylegacza 675 sl wystarczy na dokrzewianie pszenicy?? Będzie to 540 ml substancj aktywnej .
Morzna dokrzewiac jęczmień ozimy bo nigdy o tym nie słyszałem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

całe zamieszanie wywołał moddus start i propaganda o stosowaniu go jako dokrzewianie.

Dokrzewienie i skrócenie w jednym zabiegu nie jest mozliwe, Oba zabiegi robi się w całkiem innych fazach.

Poza tym występuje tutaj sprzeczność fazy BBCH. Źródła podają żeby robić zabieg w fazie BBCH 25-27 - chodzi o pełnie krzewienia - dokrzewianie pszenicy która ma 5-7 rozkrzewień to czysta głupota.

 

Takze jak chcecie na prawdę dokrzewiać to wtedy kiedy faktycznie w okolicach 10-15 kwietnia brakuje pędów jechać z CCC (zakładam ze saletra juz była wysiana) a później w BBCH 30/31 skracanie.

 

Nie dajcie sie oszukać reklamie. Moddusem można jedynie wyrównać łan (faza krzewienia) - ogranicza dominacje pędu głównego przez co pędy boczne trochę podganiają - to jest takie "pseudo dokrzewianie", które po części bedzie też widoczne przy późniejszych zabiegach

Takze w jednym przejeździe można zrobić skracanie i właśnie takie pseudo dokrzewiania (zabieg w BBCH 30/31)

 

Tyle w tym temacie.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

ta.. najpierw dokrzewianie później redukcja. Może warto policzyć ile tych pędów jest na m2?

Jak wysiejemy 400nasion /m2, wzejdzie 80% i tylko połowa ma jedno rozkrzewienie to już w zupełności wystarczy.

 

Mam problem pszenica siana w listopadzie miesiąc temu dostała 80N w ubiegłym tygodniu po bronowana dzisiaj nie widać mitły Czy prysnąć dzisiaj mam IPU?  Czekać z tym IPU na miotłę i razem tribenuron metylowy + fluroksypyr?

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko016    1

Panowie zakupiłem Huzar i waham się kiedy go zastosować. Tata mówi że jeszcze za wcześnie?

Czy ważne są tylko temperatury, czy co coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

Kilku użytkowników pytało o możliwość przesiewu bez orki po użytych herbicydach jesienią . Nie wiem co zdecydowali ale u mnie poszła jara na "raz " bez orki czy brony talerzowej . Jest w fazie 1-2 liści- n a r a z i e -bez objawów fitotoksyczności . Zobaczymy jak zareaguje kiedy przestanie żyć z ziarniaka . Jesienny mix to expert met , glean i dff . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

całe zamieszanie wywołał moddus start i propaganda o stosowaniu go jako dokrzewianie.

Dokrzewienie i skrócenie w jednym zabiegu nie jest mozliwe, Oba zabiegi robi się w całkiem innych fazach.

Poza tym występuje tutaj sprzeczność fazy BBCH. Źródła podają żeby robić zabieg w fazie BBCH 25-27 - chodzi o pełnie krzewienia - dokrzewianie pszenicy która ma 5-7 rozkrzewień to czysta głupota.

 

Takze jak chcecie na prawdę dokrzewiać to wtedy kiedy faktycznie w okolicach 10-15 kwietnia brakuje pędów jechać z CCC (zakładam ze saletra juz była wysiana) a później w BBCH 30/31 skracanie.

 

Nie dajcie sie oszukać reklamie. Moddusem można jedynie wyrównać łan (faza krzewienia) - ogranicza dominacje pędu głównego przez co pędy boczne trochę podganiają - to jest takie "pseudo dokrzewianie", które po części bedzie też widoczne przy późniejszych zabiegach

Takze w jednym przejeździe można zrobić skracanie i właśnie takie pseudo dokrzewiania (zabieg w BBCH 30/31)

 

Tyle w tym temacie.

Kiedyś na szkoleniu z Topagraru koleś mówił, że w fazie pełni krzewienia modus powoduję redukcję liczby źdźbeł. Tak ciekawostka a ile w tym prawdy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

Panowie zakupiłem Huzar i waham się kiedy go zastosować. Tata mówi że jeszcze za wcześnie?

Czy ważne są tylko temperatury, czy co coś jeszcze?

;

 

na Twoim miejscu poczekałbym jeszcze do przyszłego tygodnia, sam planuję ruszyć z opryskiem na miotłę Axialem wtedy. Twój ojciec dobrze mówi z tym by jeszcze poczekać bo temperatura jeszcze moim zdaniem jeszcze nie pewna.

 

A odnośnie tego nowego Moddusa to tak naprawdę ile prawdy w tym jego nowym działaniu jest to się tak naprawdę zobaczy w praktyce. wiadomo że bez dobrego wcześniejszego nawożenia cudów nic raczej nie zdziała. :P z tego co czytałem jego wczesniejsze użycie ma bardziej działać na lepsze ukorzenienie niż samo "dokrzewianie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol28OZE    0

no z dokrzewianiem to wiadomo, że w pierwszej kolejności azot, a jak nie wystarczy to wtedy, 

samo CCC we wcześniejszej fazie na dokrzewienie ok, a potem sam regulator? czy razem z ccc i wtedy już nie dokrzewi tylko będzie skracał razem z regualtorem, ale będzie taniej? bo sam już teraz nie wiem 

a moddus start z tego co rozumiem to ma głównie wzmocnić system korzeniowy i pogrubić źdźbło, co będzie też przeciwdziałać wyleganiu, a czy tak faktycznie zadziała to trzeba sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Panowie mam pytanie odnośnie pszenicy ozimej, jest strasznie słaba pomimo zastosowania 14 marca saletry w ilości 250kg.
Czy taka mieszana pobudzi ją do życia: 20kg siarczanu mag + 20kg mocznika + 2L Plonovit Z + 0.8L CCC i to wszystko na 1ha ?? 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    125

Macie jakieś przypadki żółtej karłowatości w pszenicy ?

Bo u mnie chyba są. Normalnie pszenica duża tylko ma żólte liscie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

zastanawiam sie nad rozsianiem 100 kg soli potasowej, troche to pozno jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

to stężenie może uszkodzić rośliny

To jakie byś zaproponował odpowiednie stężenie z wykorzystaniem tych środków co podałem ? 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj