Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

@Up

Minimum to 5 dni a idealnym momentem na dokrzewianie jest faza BBCH-25 czyli pełnia krzewienia więc akurat wyjdzie ci dobry odstęp czasu .Co do saleczaku to na upartego będzie ale przez dodatek węgla działa znacznie wolniej od saletry która była by najlepszym wyborem po 2 jeśli będzie such to też nie bardzo bo saletszak będzie się długo rozpuszczał .

Z opryskiem tak właśnie myślałem, ale chciałem się upewnić. A z nawozem poczekam i zobaczymy jak z pogodą, jak będzie deszczowo to wsypie ten saletrzak. Dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

juz 2 dawka? dopiero 4 kwietnia jest

W okolicy 15 kwietnia bede już z 3 dawką leciał :) czy zrobiłem dobrze okaze się w żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

@Up

Minimum to 5 dni a idealnym momentem na dokrzewianie jest faza BBCH-25 czyli pełnia krzewienia więc akurat wyjdzie ci dobry odstęp czasu .Co do saleczaku to na upartego będzie ale przez dodatek węgla działa znacznie wolniej od saletry która była by najlepszym wyborem po 2 jeśli będzie such to też nie bardzo bo saletszak będzie się długo rozpuszczał .

Dodatek węgla czy wapna? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Czy lancet plus weźmie owies gluchy?

 

I co sadzicie o takim rozwiązaniu teraz na dokrzewienie 0.6 litra ccc a jak pojawi się kolanko to litr. Ma to sens? Teraz ccc poszlo by z odzywkami i mocznikiem

W jakiej fazie masz pszenicę jeśli jest w fazie pełni krzewienia to ma to sens a jeśli jest już większa to niema to zbytnio sensu.

 

@Up

Sto procent nie jestem pewny ale dodatek węgla nie jest chyba napisany na opanowaniu ale dzięki dodatku węgla saletra wolniej się rozpuszcza.

Edytowano przez Seba42

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam94    5

Witam. Mam kilka pytań. Pszenica jest w fazie krzewienia i został mały placyk (około 2 ary, wymarzło i będzie się dopiero zaczynać krzewić). Czy da się ten placyk jakoś podratować? Dostała 11.03. około 230kg/ha saletry.

Mam zamiar opryskać lancetem plus, ale ja jeszcze nie widziałem żeby ktoś na wsi pryskał. Temperatura na najbliższe 5 dni minimum 8* (okolice lublina).

Pryskać dzisiaj wieczorem czy jeszcze się wstrzymać?

Sorry za tyle pytań ale jestem jeszcze zielony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Dla lancetu temperatura musi się utrzymać przez kilka dni na plusie, ale w nocy, czyli minimun +5 stopni w nocy, a na to raczej jeszcze nie ma szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Ja dzisiaj pojadę kawałek pszenicy lancetem gdzie jest bardzo zachwaszczona bo nie mogę na to dalej patrzeć a z resztą się wstrzymam do przyszłego tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Mam mały problem, muszę przesiać pszenicę ozimą jęczmieniem jarym i teraz chciałem przejechać tylko kultywatorem i siew ale obawiam się że i tak troszkę tej pszenicy obije i będzie pszenica z jęczmieniem. Co zrobić w tej sytuacji? macie jakieś pomysły? Orki wolałbym uniknąć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Dla lancetu temperatura musi się utrzymać przez kilka dni na plusie, ale w nocy, czyli minimun +5 stopni w nocy, a na to raczej jeszcze nie ma szans.

 

Coś chyba źle zrozumiałeś. Średnia dobowa ma być nie mniejsza niż 5 stopni przez 5 dni po oprysku.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Ja staram się pryskać Lancetem, gdy przez kilka dni nie ma przymrozków (przynajmniej) inaczej wyraźnie słabiej dział, rośliny po prostu musza być w stanie intensywnego wzrostu i pobierania składników. Od środy u mnie nadają ochłodzenie i descze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

Mam pytanie czy jak dzisiaj opryskałem pszenżyto zabieg t1 wraz odżywkami i skracaniem a 3 dni temu opryskałem na chwasty to czy nic nie pożądanego mi się nie stanie czy nie za krótki odstęp . Wiem że szybko ale nadają deszcze i burze i boje się że mogło by mi uciec kolanko . Oprysk na chwasty dicuerx i mustang forte zadziałały znakomicie chwasty już zwiędnięte . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ja staram się pryskać Lancetem, gdy przez kilka dni nie ma przymrozków (przynajmniej) inaczej wyraźnie słabiej dział, rośliny po prostu musza być w stanie intensywnego wzrostu i pobierania składników. Od środy u mnie nadają ochłodzenie i descze

Ale przecież nie nadają przymrozków, jedynie spadek temperatury o kilka stopni i przelotne deszcze. Więc oprysk powinien zadziałać w 100% a poza tym gonią mnie terminy a chwasty rosną w najlepsze o miotle nie wspomnę bo ma się dużo lepiej niż pszenica. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Czy były jakies badania na temat ilości składników pokarmowych pobranych przez chwasty przy odchwaszczaniu wiosennym  względem odchwaszczania jesiennego?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

2 lata temu pryskałem lancetem plus pszenice a w nocy były przymrozki po -4 mimo to oprysk świetnie sobie poradził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Orka chemiczna (glifosat). 

Tak właśnie zrobiłem dziś glifosat, poniedziałek uprawa i siew

Kiedyś czytałem albo ktoś mi mówił że mieli jakiś przyrząd do mierzenia zawartości azotu w liściach, i wyszło że w przypadku jesiennego odchwaszczania było 2,5 raza więcej azotu w liściach niż w przypadku odchwaszczania wiosennego. Te badania były robione chyba w życie o ile dobrze pamiętam, ale ile w tym prawdy to nie wiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

@koza co tam za bełta zrobiłeś na t1+ skracanie - pochwal się ;)

 

standart Tilt Turbo + Mirage :)

Skracanie nie ten czas.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubasok85    1

1,5l Capalo lepsze niż 0,8+0,8 atak+zenit, capalo droższe

ale lepsze i warto dopłacić? 

 

a myślicie że mogę od razu polecieć capalo+moddus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Zachod ... Cywilizacja ... U nas snieg dopiero stopnial ;-) to pytam hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Pszenica pszesiana bylo za kiepsko, tybalt czeka na deszcz, jakas mieszanka na chwasty, i do tego gluchy owies...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj