Polecane posty

Ksawery    57

Ja pod jarke daje mocznik bo wychodzi najtaniej to raz a dwa to lepiej sie przyswaja moim zdaniem..

Co myślicie o takim T1: Mondatak + corbel+ propico?

Mam jeszcze tebukonazol czy zamienic za propico czy w ogóle nie dawać..
I co można potem dać na t2,do takiego zestawu żeby byl w miare dobry..bo chyba w tym roku rezygnuje z t3 jak ma być sucho jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    370

Witam, jaką ochronę na T1 polecacie w pszenicy ozimej na ziemi mozaikowatej, głównie V, IV klasa, miejscami III. Pszenica jest bardzo drobna, ledwo przezimowała. Na start dostała około 67kg N. Będzie to mój pierwszy raz stosowania zabiegów fungicydowych. Nie ukrywam, że ważna kwestią jest cena takich środków. Z góry dziękuję za pomoc.

 

Jeszcze jedno pytanie, czy warto teraz zastosować zabieg dokrzewiania, oraz jakim środkiem?

Edytowano przez tomo12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Ja dzisiaj idę w pole a Arkadia już w fazie strzelania źdźbło. Myślę, że w tym tygodniu na pewno pójdzie t1 i skracanie-co jest dla mnie trochę dziwne, bo ostatnie 2 lata zawsze pryskałem 14 kwiecień w fazie kolanko 0,7-0,8 cm a z tego co pamiętam to wiosny były z lepszą temperaturą niż ten rok.

Co do mondatak+corbel+propico to wyjdzie ci z corbela i propico taki trochę gorszy tilt turbo, więc tragedii nie ma, powiedziałbym że nawet przyzwoicie. Tylko kwestia cenowa jak Cię Chemirol skasował za te 2 środki, bo ja za 5 litrów zenitu czyli tilt turbo dałem 520 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m-93    6

ostka smolicka tak wygląda na dzień dzisiejszy.

W lutym dostała 250kg saletrosanu a dzisiaj jechał w odzywkami z intermagu (molibden cynk miedz NPK oraz plonovit zboża tytanit) i dodałem do tego na grzyba. Za 2 tygodnie muszę dać mustangu bo widzę że trochę ziela jest ;D

post-154936-0-17135500-1459793339_thumb.jpg

post-154936-0-04083900-1459793528_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubasok85    1

KULAWA_KOZA ładna, jaka odmiana? Jak działałeś na wiosnę? I co na t1 dałeś? Dokrzewiałeś?

 

Witam, jaką ochronę na T1 polecacie w pszenicy ozimej na ziemi mozaikowatej, głównie V, IV klasa, miejscami III. Pszenica jest bardzo drobna, ledwo przezimowała. Na start dostała około 67kg N. Będzie to mój pierwszy raz stosowania zabiegów fungicydowych. Nie ukrywam, że ważna kwestią jest cena takich środków. Z góry dziękuję za pomoc.

 

Jeszcze jedno pytanie, czy warto teraz zastosować zabieg dokrzewiania, oraz jakim środkiem?

 

Ja miałem dokrzewiać, ale jednak zrezygnowałem, bo azot zrobi swoje, ale znowu po azocie który sypnąłem się raczej nie obędzie bez skracania, a na dokrzewienie to ccc, przynajmniej tyle zdążyłem się dowiedzieć, bo jeszcze nie mam za dużo doświadczenia 

 

Ja dzisiaj idę w pole a Arkadia już w fazie strzelania źdźbło. Myślę, że w tym tygodniu na pewno pójdzie t1 i skracanie-co jest dla mnie trochę dziwne, bo ostatnie 2 lata zawsze pryskałem 14 kwiecień w fazie kolanko 0,7-0,8 cm a z tego co pamiętam to wiosny były z lepszą temperaturą niż ten rok.

Co do mondatak+corbel+propico to wyjdzie ci z corbela i propico taki trochę gorszy tilt turbo, więc tragedii nie ma, powiedziałbym że nawet przyzwoicie. Tylko kwestia cenowa jak Cię Chemirol skasował za te 2 środki, bo ja za 5 litrów zenitu czyli tilt turbo dałem 520 zł.

 

a czym skracasz? bo ja nie wiem co wybrać, cuadro, moddus, optimus? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Witam, jaką ochronę na T1 polecacie w pszenicy ozimej na ziemi mozaikowatej, głównie V, IV klasa, miejscami III. Pszenica jest bardzo drobna, ledwo przezimowała. Na start dostała około 67kg N. Będzie to mój pierwszy raz stosowania zabiegów fungicydowych. Nie ukrywam, że ważna kwestią jest cena takich środków. Z góry dziękuję za pomoc.

 

Jeszcze jedno pytanie, czy warto teraz zastosować zabieg dokrzewiania, oraz jakim środkiem?

Wszystko zależy w jakiej fazie masz pszenicę najlepszy moment na dokrzewianie to pełnia krzewienia ,jeśli twoja pszenica jest w tej fazie to śmiało możesz pryskać .Dokrzewia sie ccc w dawce 0,6-0,5 l/ha morzesz dorzucić do tego odżywki miedź,cynk,molibden i pamiętaj żeby średni temperatura była co najmniej 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weldmen97    0
Co sądzicie o mojej pszenicy? Odmiana Legenda.
 

Pszenica ozima Legenda

Jeszcze jedno zdj w załączniku.

post-152181-0-34910100-1459797064_thumb.jpg

Edytowano przez weldmen97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

o ja pierdaczę ale Wy Pany macie piękne pszenice moja zamiast rosnąć stoi w miejscu dziś pojechałem mieszaniną 

12kg siarczan mg+12kg mocznik+1,5l ccc+ 1,5l plonvit Z

Ale i tak 4 ha przesiałem jarką bo juz dłużej nie mogłem czekać i na to dziadostwo patrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

 

KULAWA_KOZA ładna, jaka odmiana? Jak działałeś na wiosnę? I co na t1 dałeś? Dokrzewiałeś?

 

 

Ja miałem dokrzewiać, ale jednak zrezygnowałem, bo azot zrobi swoje, ale znowu po azocie który sypnąłem się raczej nie obędzie bez skracania, a na dokrzewienie to ccc, przynajmniej tyle zdążyłem się dowiedzieć, bo jeszcze nie mam za dużo doświadczenia 

 

 

a czym skracasz? bo ja nie wiem co wybrać, cuadro, moddus, optimus? 

 

 

A ja radziłbym osobiście, nic z tych środków które wymieniłeś. Dla mnie nr 1 absolutny to Medax Top. Przede wszystkim nie muszę zwracać tak uwagi na pogodę a i lepiej skraca według mnie. U mnie idzie na całość Medax Top 0,8+1 litr ccc, a z fungicydów pół pola Zenit+Mondatak a połowa Capalo. Do tego jakieś odżywki dorzucę ale nie wiem co jeszcze-na pewno z mikro.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubasok85    1

no u mnie najwieksi rolnicy we wsi własnie moddus polecają że najlepszy, ale trochę drogi to szukałem jakichś zamienników. miałem nadzieje, że pogoda na razie się utrzyma, ale chyba deszcza idą.

a Zenit+Mondatak czy Capalo lepsze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

no u mnie najwieksi rolnicy we wsi własnie moddus polecają że najlepszy, ale trochę drogi to szukałem jakichś zamienników. miałem nadzieje, że pogoda na razie się utrzyma, ale chyba deszcza idą.

a Zenit+Mondatak czy Capalo lepsze? 

 

1,5l Capalo lepsze niż 0,8+0,8 atak+zenit, capalo droższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Ja dawkuję właśnie tak jak napisałeś, czasem tiltu więcej jak dużo mączniaka. W teorii lepsze jest capalo, dlatego daje je tam gdzie wypada pszenica po pszenicy a tilt z atakiem po rzepaku,buraku i sprawdza się takie coś bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

ile zabiegow skracanai stosujecie? przy azocie 170 w czystym skladniku starczy raz skrocic ?  czy przy takiej ilosci azotu stosujecie dwa zabiegi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Panowie, a ile dać stabilanu na hektar na dokrzewienie pszenicy i kiedy to zrobić?

od 0-5 do 0-7 l razem z mikroodżywką.Faza 4 liść początek krzewienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

moge jednego dnia rozsypać 2 dawke azotu i pojechać mikro+ siarczan? bo jutro ostatni dzien ladnej pogody i mysle zeby uwinac sie z tym przed deszczem

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam, pszenica po rzepaku, I dawka saletra 200kg/ha, czy na II dawkę (jak zacznie strzelać w źdźbło) poprawnie będzie sypać saletrzak ? Pytam bo został mi ten nawóz i nie musiałbym kupować. Drugie pytanie to jaki okres musi minąć od zastosowania herbicydu (Lancet plus) od zabiegu na dokrzewianie ? Aktualnie jest w fazie BBCH 22-23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

@Up
Minimum to 5 dni a idealnym momentem na dokrzewianie jest faza BBCH-25 czyli pełnia krzewienia więc akurat wyjdzie ci dobry odstęp czasu .Co do saleczaku to na upartego będzie ale przez dodatek węgla działa znacznie wolniej od saletry która była by najlepszym wyborem po 2 jeśli będzie such to też nie bardzo bo saletszak będzie się długo rozpuszczał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Czy lancet plus weźmie owies gluchy?

I co sadzicie o takim rozwiązaniu teraz na dokrzewienie 0.6 litra ccc a jak pojawi się kolanko to litr. Ma to sens? Teraz ccc poszlo by z odzywkami i mocznikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj