Polecane posty

macio9554    19

Macie może jakieś pomysły żeby załatwić chwasty (jedno i dwuliścienne) w pszenicy jarej? Zawsze szło 1l pumy + 20g granstaru przyznam że kombinacja jest skuteczna, ale szukam czegoś równie skutecznego ale w niższej cenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Koledzy można siać jeszcze pszenżyto jare, czy już późno ? Pierwszy raz chcę posiać takie pszenżyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

macio9554
Ja mam swoja kombinacje nie wiem czy jest tansza.
Daje najpierw mustanga forte a pozniej jade drugi raz axialem na jednoliscienne i pole czysciutkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Zabieg dokrzewiania mozna stosować w fazie krzewienia , wiec jesli opryska teraz od chwastu moze mu poprzez te ciepłe dni co zapowiadają przejść w fazie strzelania w źbło i bedzie po zabiegu dokrzewiającym ! wiec najpierw odżyw i dokrzew a potem jak bedziesz widział że sie zebrała to mozesz odchwaszczac bo na to masz troche wiecej czasu

pszenica nie przejdzie teraz w faze strzelania w źdźbło, niezależenie od temperatury. Do tego potrzebna jest odpowiednia długość dnia (pow. 14 godzin)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie czeka mnie przesianie pszenicy ozimej na jarą 7 marca dawałem 200kg N/h a jesienią 150kg/h polifoski. sypac teraz cos pszedsiewnie czy jak???? jak wy to wydzicie???? co robic??? prosze o pomoc.

Edytowano przez MarianLeszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

200kg N czy saletry? :P W pierwszym przypadku tylko regulatory pilnować, a w drugim mógłby być mocznik przedsiewnie lub coś po wschodach, jeśli niewiele przesiewasz to ja bym zostawił jak jest i później zastosował łącznie z 2 dawką na ozime by zbyt sobie nie komplikować sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Witam, mam taki pas wilgotniejszej gleby gdzie w Arkadii pokazuje się powoli już mączniak. Łącznie jakieś 40 arów. Co radzicie robić, jak będzie ciepło to dać takie a'la t0 na ten kawałek- mam jakieś resztki propico i tebu to dać jakąś mieszankę tego jak temperatury pozwolą(tak wiem, że słabo) i czekać potem do skracania z fungicydem czy przyspieszyć oprysk t1 na jakiś 5-6 kwiecień tilt+atak na całym areale ok. 6 hektarów. Niczym innym narazie nie opryskam bo środki przyjadą wtorek, środa.

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Tak siałem 200kg saletry na hektar. do pszesiania 2h

Przedsiewnie nic nie dawaj, tylko wysyp później resztę azotu pogłównie i już 

macio9554

Ja mam swoja kombinacje nie wiem czy jest tansza.

Daje najpierw mustanga forte a pozniej jade drugi raz axialem na jednoliscienne i pole czysciutkie

 

Dzięki za odpowiedz, ale wolałbym załatwić chwasty za jednym przejazdem 

Edytowano przez macio9554

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akv    0

Jeśli chodzi o przesiewanie to płytka orka czy agregat tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Panowie sypłem na ozima na poczatku marca 250 kg saletry.
Zawaliłem bo nic nie sypłem na jesien oprocz wapna.
Tak po skrocie co dalej sypac/pryskac zeby efekt był zadowalajacy
Przezimowała bdb.
Wiem głupie pytanie ale troszku za duzo stron by czytac po kolei.


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Witam, mam taki pas wilgotniejszej gleby gdzie w Arkadii pokazuje się powoli już mączniak. Łącznie jakieś 40 arów. Co radzicie robić, jak będzie ciepło to dać takie a'la t0 na ten kawałek- mam jakieś resztki propico i tebu to dać jakąś mieszankę tego jak temperatury pozwolą(tak wiem, że słabo) i czekać potem do skracania z fungicydem czy przyspieszyć oprysk t1 na jakiś 5-6 kwiecień tilt+atak na całym areale ok. 6 hektarów. Niczym innym narazie nie opryskam bo środki przyjadą wtorek, środa.

ja bym przyspieszył nieco T1, tak na BBCH 29/30 i nie schodź wtedy z dawką tiltu


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Mogę zastosować CCC + jakieś mikro jęśli będą jakieś przymrozki w nocy bo nadają coś jutro? Poczekać te dwa dni czy pryskać? Ile zastsosować mocznika i siarczanu magnezu w dokrzewianiu na 300lwody/ ha. Najpierw powinno rozpuszczać się mocznik a później siarczan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

macio9554

Ale ja nie mówie że nie można mieszać ja poprostu tak  robie bo czekam aby mi miotła cała zeszła i wtedy pryskać.

Pewnie można go mieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bratka    0

Panowie, szukam kogoś z kim nasz reporter (Agrofakt.pl) mógłby porozmawiać (mailowo lub tu) o nawożeniu zbóż i rzepaku. Nic skomplikowanego, wasza wiedza praktyczna jest dla nas bezcenna. Kto się pochwali??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weldmen97    0

Witam. Opryskałem pszenice ozimą Chiselem i za jakies 0,5 godziny zaczeło padac. Czy trzeba bedzie powtarzac pryskanie? Jak tak to czym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Dzięki losktos, przyspieszę T1 tak jak mówisz na pewno, ale udało mi się zdobyć trochę corbel-u i popryskałem wybiórczo te najgorsze miejsca, także trochę powinno wstrzymać ale nie ma się co łudzić, trzeba prysnąć wcześniej z prawdziwego zdarzenia.

Z innej beczki, jak sądzicie czy 484 złote za 5 litrów Medax-u to dobra cena, bo za tyle zgodziłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

koczas -corbel to na mączniaka raczej zapobiegawczo a nie interwencyjnie co do medaxu to cena chyba normalna też coś płaciłem podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

macio9554

Ale ja nie mówie że nie można mieszać ja poprostu tak  robie bo czekam aby mi miotła cała zeszła i wtedy pryskać.

Pewnie można go mieszać.

 

No ja zawsze pryskam w fazie 3 liści także do tego czasu to myślę że wszystkie chwasty powinny wzejść. A wiesz może ile kosztuje ten zabieg Mustang+Axial ? 

Edytowano przez macio9554

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

koczas -corbel to na mączniaka raczej zapobiegawczo a nie interwencyjnie co do medaxu to cena chyba normalna też coś płaciłem podobnie

No niekoniecznie, gorzej działa interwencyjnie niż mofrolina z tiltu czy lotusa, ale jednak działa. Lepszy jest zapobiegawczo corbel, ale coś tam poratuje, zresztą to taki kawałeczek był opryskany, że tylko dla czystego sumienia. Trzeba dać porządne t1 i tak na całe pole a że się znalazło jakąś resztkę w piwnicy to poszło.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

witam skasowałem całą pszenice ozima i przesiałem jara pszenice kto mi ustawi jakiś program ochrony fungicydowej z średniej półki i skracanie momżę losktos mi ustawi bo ostatnio przy jego radach wyciąłem 8 ton pszenicy z ha na 3 klasie przy ekstremalnej suszy jaka u nas panowała

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj