Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kondziu1832    202

Mam Agila pierwszy rok. Masz jakieś zastrzeżenia albo porady odnośnie tej odmiany? Ile Ci oddała przy jakim nawożeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Jakbyś nie zauważył to są święta i nie każdy myśli tylko  o polu.Pozdrawiam

Kolega kulturalnie zapytał a ty już ciśniesz... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Mam Agila pierwszy rok. Masz jakieś zastrzeżenia albo porady odnośnie tej odmiany? Ile Ci oddała przy jakim nawożeniu?

 

Hmm pilnować terminu siewu bo wigor jesienny ma ostry. Z chorób to liści przypilnować bardziej. 

Nie wiem jaki plon bo jeszcze nie sprzedane, ale pewnie 6-7t. 300 kg saletrosan i 150l rsm 32. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

Panowie pszenica ozima opryskana na jesieni mieszaniną Boxer + Stakato czyli prosulfokarb+DFF czy w przypadku przesiewania takiej plantacji pszenicą jarą trzeba wykonać orkę?? macie jakieś doświadczenia? bo widzę że w  okolicy wszyscy przesiewają nie orząc a niestety w etykietach większości herbicydów do stosowania jesienią jest informacja o konieczności wykonania orki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

panie dziś to sie leje % a nie sieje

w tym wolnym kraju są nie tylko katolicy ale i inni którzy swietują w innych terminach lub nie swiętuja w ogóle i trzeba to uszanować to ich wybór i wara nam od ich wyboru

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Panowie, dwa pola, dwa problemy

Pierwsze zdjęcie z czerwonymi liśćmi - ostry niedobór fosforu czy jakaś inna przyczyna?

Mam w pogotowiu fosforan monopotasowy, jeśli się uda wymieszać to dojdzie do tego siarczan magnezu, w drugim oprysku cynk miedź i mangan. Pod korzeń poszło tylko wapno, na przedplon 300kg polifoski 6 i 100 kg soli potasowej.

 

Drugie zdjęcie - czy w takiej fazie można dać już ccc na rozkrzewienie? Połowa pola, gdzie było cieplej ładnie się pokrzewiła, druga połowa oberwała i wygląda podobnie i czasem gorzej niż tu, nadają już cieplejszą pogodę. Dostała już 80 kg azotu.

I w jakimś artykule przeczytałem, że można startować z dokrzewianiem już po ruszeniu wegetacji o ile pozwalają na to warunki termiczne. A śpieszę się trochę, bo troche dużo oprysków na raz może się nałożyć

post-61974-0-85871100-1459180938_thumb.jpg

post-61974-0-69455500-1459180953_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Raczej było zimno i to bardzo być może dlatego pszenica nie może pobrać fosforu z gleby. U mnie podobnie miejscami ale przebarwienia są bardziej fioletowe, a na zdjęciu są takie bardziej czerwone. Zrobi się cieplej to może to ustąpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Panowie prośba o poradę: w pszenicy roi się od bodziszka i fiołka, miałem już zimą zakupiony na wiosnę Lintur 70WG, na poprawkę po Lentipurze, ale w jego przypadku bodziszek jest średnio wrażliwym chwastem. Znajomy poradził dodać 1l Chwastoxu (niby sprawdzone), stosował ktoś z Was taką kombinację? Skłaniam się też do zakupu Mustanga Forte, a Lintur spróbować solo na pszenżycie (tam tego dziadostwa znacznie mniej a i uprawa mniej "strategiczna")

Edytowano przez lukasz222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Jakbyś nie zauważył to są święta i nie każdy myśli tylko  o polu.Pozdrawiam

 

Jakbyś nie zauważył to AF to forum rolnicze więc co tu robisz w dzień świąteczny?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Panowie pszenica ozima opryskana na jesieni mieszaniną Boxer + Stakato czyli prosulfokarb+DFF czy w przypadku przesiewania takiej plantacji pszenicą jarą trzeba wykonać orkę?? macie jakieś doświadczenia? bo widzę że w  okolicy wszyscy przesiewają nie orząc a niestety w etykietach większości herbicydów do stosowania jesienią jest informacja o konieczności wykonania orki.

Orka będzie najbezpieczniejsza, ale jak dobrze przemieszasz gruberem to też powinno być ok. Po dff może się pszenica zrobić biała po wschodach ale nie powinno to negatywnie wpływać na plon.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

w tym wolnym kraju są nie tylko katolicy ale i inni którzy swietują w innych terminach lub nie swiętuja w ogóle i trzeba to uszanować to ich wybór i wara nam od ich wyboru

Sądząc po nicku katolikiem nie jesteś Icek  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

witam czy po zastosowaniu agil-u jesienią na chwasty jest potrzeba orki na polu  w celu pszesiania na jarą lub jęczmień na którym wymarzła pszenica czy wystarczy agregat i siew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Jak się uda to pod koniec tygodnia Harende zasieje, prędzej nie dam rady. Najpierw chcieliśmy deszczu, a teraz się trochę wszystko przeciąga.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Jak tam wasze pszenice ,te przemarznięte ,obijają ,bo taka cisza jakby mrozów nie było

 

@miwigos no miałeś rację trzeba Ci to przyznać. Ja to robię bez bicia, wielu z tych co się z tobą nie zgadzało pewnie się nie przyzna ale tak już jest. Mnie w sobotę tak zdenerwowało, że ludzie będą w święta patrzeć na moje zmrożone pole, że przesiałem jednak jarą pszenicą zamiast jęczmieniem za 10 dni, i chyba nie będzie tak źle, chociaż powinienem to zrobić dwa tygodnie temu tak jak pisałeś.

Ogólnie u mnie na wsi zostało jakieś 3 hektary nieznanej mi odmiany, 2 hektary Tonacji sianej po burakach(a ta wcześniej siana zmarzła!!), i u mnie zostało 100% z 7 hektarów Arkadii nie tkniętej mrozami oraz 2,5 hektara Sailora sianego po burakach. Ten siany w terminie o którym pisałem wcześniej, zlikwidowany-pole 2,5 hektara. Poza tym reszty już nie ma a były przede wszystkim bamberki, linus,potenzial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

Koledzy, mam pytanie. Kupiłem jesienią na pszenice ozime zestaw Legato Plus 600SC+ Glean 75WG. Niestety warunki i układ prac jesienią nie pozwoliły mi na wykonanie oprysku. W sumie pogodziłem się z myślą, że środki będą musiały poczakać do przyszłej jesieni, więc zacząłem szukać czegoś do zastosowania na miotłę i dwuliścienne wiosną. Ku mojemu zdziwieniu odkryłem, że zarówno Glean 75WG jak i składowe Legato Plus 600SC (czyli diflufenikan i izoproturon) mają rejestracje do stosowania wiosennego (np. Difenikan 500SC i Isoguard 500SC).

 

Stąd moje pytanie - mogę zastosować mieszankę Legato Plus 600SC+ Glean 75WG wiosną? W jakich dawkach? Praktykował to ktoś?

 

Dzięki z góry za zainteresowanie.

Edytowano przez Marq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pele19    1

Cześć. Mam taki duży problem. Jesienią wziąłem od sąsiada pszenicę na siew ale nie zauważyłem ze była w niej sniedz.
Czym teraz to opryskac żeby tego nie świństwa nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Jedyna opcja na śnieć to zaprawiać materiał siewny teraz nic nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

Panowie czym opryskać pszenicę żeby pozbyć się przytuli i kiedy najlepiej wykonać oprysk? czy mogę zabieg połączyć z zabiegiem na grzyba bo coś widzę że pszenica zaczyna żółknąć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubasok85    1

siejecie już pszenice jara? Pogody ładne zapowiadaja;)

 w sobotę miałem siać owies i pszenice ale w końcu nie posiałem, teraz znowu deszcze pada i raczej zapowiadają dalej deszcze wiec sam się zastanawiam, a Ty? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

W tym tygodniu nadają ładną pogodę więc bedzie trzeba pryskać ozime od chwastów, bo jesienią warunki nie pozwoliły. Jaki dobry herbicyd polecacie na dosyć silne zachwaszczone pole, myślałem o lancecie plus. Pszenica jest dosyć słabo rozkrzewiona i myślałem o zastosowaniu jakiegoś dokrzewiania , prysnięcia CCC plus coś dolistnie bo występuje też przebarwienia fioletowe końcówki liści. Najpierw odchwaszczać czy zastosować coś na dokrzewianie? Jaki musi być minimalny odstęp czasu między tymi zabiegami?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

lepiej najpierw odżyw bo dokrzewianie musisz jak najwczesniej wjechac , zabieg na dokrzewianie do masz mocznik + Siarczan magnezu + 0,5L CCC + PK i Mn Cu Zn  odstep według informacji które posiadam to miedzy regulatorami a herbicydami to 10 dni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj