Polecane posty

ansu    392

command do wiosny jak nie zaszkodził to nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawstrong    1

@pawstrong ja lałem ok. 220 kg/ha i na nakładkach troche przypaliło, ale w granicach normy, najlepiej jakby zaraz po rozlewaniu deszcz przeleciał wtedy jest mniejsze ryzyko poparzeń   :)

Póki co przypaleń nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozsialem 250kg saletry 5 marca, dopiero teraz wegetacja ruszyła jak trzeba. Ile z tego nawozu zostało w ziemi? W pierwszym tygodniu po rozsianiu sporo spadało jakies 30mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

ja mam pytanie moze byc tak ze trzeba bedzie siac nawoz na mokre rosliny ? slyszalem ze saletra pali jak sie wysieje na mokre rosliny , a ja mam zaksan czy jego tez nie mozna siac po deszczu?


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Zaksan ma duże i ciężkie granule, ja sieję go nawet na wilgotne rośliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr_79    1

Koledzy używał ktoś Wirtuoz® 520 EC lub ma ktoś jakieś doświadczenie z tym opryskiem?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

wirtuoz klasa średnia.Może puścić septoriozę.Porównywalny do zabiegu duet star z prochlorazem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnyfull1    1

Pszenica ozima Arkadia dobrze rozkrzewiona,

*16.02: siarczan magnezu (MgO 16, S03 32) 140 kg/ha

*1 dawka 27.02: 73 N kg/ha

Mam zamiar po świętach zlecić oprysk herbicydem. I tutaj mam pytanie, kiedy siac drugą dawkę? Chcę zastosować 150 kg mocznika.

Przed lub po herbicydzie?

Edytowano przez zimnyfull1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    11

Czy Lancet zadziała gdy 4 dnia po oprysku pojawi się temperatura koło 0? Na etykiecie jest napisane, że niby 5 dni musi być minimalna 5 stopni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

Jak tam wasze pszenice ,te przemarznięte ,obijają ,bo taka cisza jakby mrozów nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

Jak tam wasze pszenice ,te przemarznięte ,obijają ,bo taka cisza jakby mrozów nie było

Jakbyś nie zauważył to są święta i nie każdy myśli tylko  o polu.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

i nie każdy w swieta siedzi przy komputerze lub podobnym urządzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

@Tomek90 jaka u Ciebie była najniższa temperatura? Wiał jakiś wiaterek? Widziałem na fotkach to konkretnie go zima dojechała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Cos odbija cos nie, polowa zostanie, bo za budyniami, polowa obsada slaba i bedzie likwidacja z reszta jak większość przenic, nie ma co się oszukiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panie dziś to sie leje % a nie sieje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

@Tomek90 jaka u Ciebie była najniższa temperatura? Wiał jakiś wiaterek? Widziałem na fotkach to konkretnie go zima dojechała.

 

Ponad 20 na minusie, wiaterek czy był hmm, jakis może. Odmiana za***ista, ale nie wiem czy posieje znowu. 

 

@ Szarlej Tak dzisiaj, chyba wyraźnie napisane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

kiedy trzeba ozima pszenice przesiac . bo mamy magic po kukurydzy zasiany i sie trzyma zieleni sie ale sa na grzbietach t owylecialo i rzadka jest a jak nizej jest dobrze jesli w maire ejst t ozostawiac ta pszenice jakies 70 % jest zostalo moze mniej czy lepeij jara przesiac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj