Polecane posty

daro189    58

Mam taką sytuacje - z racji suszy miejscami mam duże bryły ziemi, pszenica jako tako rośnie, ale chciałbym przebronować pole bo nie nadają przymrozku i może troche lepiej się rozkrzewi ( odmiana toras ), tylko jest taki problem, że jesienią pryskałem boxerem w czasie lekkiego deszczu. Czy po bornowaniu moge spodziewać się "ataku miotły", czy raczej środek będzie działał? Ziemie raczej lekkie, miejscami ił i glina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Przymrozek dobry ale jak bylo pryskane jesienia w scieżkach. Jak ciągnik tylko spadł z ścieżki to 4x4 ledwo wyskoczyło u mnie  :o

 

ja siałem o 6 rano saletre, 2 poranki  i rozsiana pryskane jesienią i po ścieżkach idealnie się jechało + napęd :), wjechałem w miejsce to ledwo wylazłem kombajnista jak nie zauważy kosząc to obije twarzyczkę takie koleiny, ale to tylko 5 m  i uciekłem. Dziś ostanie 0.8h ręcznie rozrzuciłem, bo tam to i mróz nie pomagał ludzie przejeżdżając patrzyli z politowaniem myśląc 21 wiek a tu ręcznie sypie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Czasami trzeba i recznie. Reka, krupka to najlepszy rozsiewcz na kazde warunki pogodowe. Nawet jak bedzie bagno to tez rozsiejesz hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

ja bym sie nie podjął ręcznie rozsiewać. Czekałbym aż będą odpowiednie warunki i bym wtedy rozsiał a warunki kiedyś muszą być odpowiednie, a jak ich nie będzie nigdy to po co rozsiewać jak nawet nie zbierzemy tego?


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ale jest taka sytuacja ze w 80 % masz sucho a reszte 20 % bagnisto ale pszenicy nic np nie jest to wtedy trzeba posiac recznie. Miałem kiedy taka sytuacje ze wszedzie sucho na pierwszy rzut oka a trafiło sie kilka miejsc ze tak powiem zdradliwych gdzie ciagnik grzązł i co trzeba było w tych miejswcach recznie rozsiac. Wczoraj tez przy miedzach na jednym kawałeczku musiałem recznie rozsiac bo rozsiewacz przez wiatr nie mogł dorzucic do miedzy a dodatkowych sladów juz nie chciałem robic ciagnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Ja rozsialem to z przyjemnoscia 200 kg saletry nie tragedia, wrocilem do domu ojciec co tak dlugo? ;-) Czekac moglbym z 2 tyg na pogode zeby wjechac ale pszenica po zimie tragiczna a woda na polu miejscami, grzezlem rozsiewajac recznie a zapotrzebowanie azotu jest! Deszcze w ciagu tygodnia temp po 15 w dzien wiec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

W sumie tak ostro z azotem nie ruszyli co niektórzy w okolicy ma 300ha i dopiero leciał kizeryt na blizniakach bez przymrozku. Azot chyba w RSM. Na rzepaki rzucał obszarowiec Saletrosan a pole czarne  :wacko:

Ja o 3 rano jeszcze ciemno, po qq nie pryskane niby twardo bo pięty nie przebije, a żyła idzie i zapada się po sama oś rozsiewacz  :o

 

Co to za stymulacja strobiluryna pierwszy słyszę @Kamilo1988 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kula88    2

dzień dobry, czy dodawał ktos jakies npk i mikro do huzara aktiv na pszenicę? i drugie pytanie czy do bumpera 250 sc mozna dodać jakies mikro i mocznik? dzieki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

niby do herbicydów nie zaleca się dodawać nawozów dolistnych, do fungicydów owszem, można dodawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon16281    3

Panowie mam problem z moją pszenicą .Na jesień zasiana w terminie pod korzeń poszło 200 kg polifoska 6, wpanowane było pole na jesień ok 3 t/ha wapna węglanowego. Ogólnie na tym polu robione badania gleby dwa lata temu dały wynik PH lekko kwaśny fosfor potas magnez b. niska. Na wiosnę dostało ok 180 kg saletry amonowej 4 marca. Było ok, ale w tym tyg zobaczyłem takie żółte place i po i podgniwające liścieCo może być przyczyną, oraz jak mógłbym najlepiej zaradzić na to ? z góry dzięki za pomoc   :) 

link do zdj. :

[galleryimg=635110]

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

Criskp86 i d4rek o której godzinie rano byliście na polu?Czy nie ma strat azotu przy siebie saletry w czasie przymrozku?Pszenica nie ucierpi?

 

u mnie pobudka była o 5 rano a skończyłem o 7.30 bo rozsiewałem na pszenice i pszenżyto saletrosan.

 

mam pytanie czy stosować coś na dokrzewienie pszenicy czy zaczekać jak będzie wyglądać po pierwszej dawce?  a jak dokrzewiać to czym najlepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

Spróbuj opryskać siarczanem magnezu mi jak tak na wiosnę nikła w oczach to to pomogło

 

ile tego siarczanu i co można ewentualnie jeszcze dodać ? mam podobny problem na jednym kawałku pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

Jak dokrzewić pszenice . Planuje w najbliższym czasie pryskać na chwasty dicurex flo + mustang forte i czy mógłbym zmieszać do tego 0,5l stabilan czy lepiej osobno ten stabilan . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

ile tego siarczanu i co można ewentualnie jeszcze dodać ? mam podobny problem na jednym kawałku pszenicy

 

Ja dawałem siarczan magnezu jednowodny 6kg/ha i Rosasol 8-50-12 + mikroskładniki 4kg/ha , na ok 260l wody na ha

Edytowano przez Przemek2203

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Większość herbicdów do regulatory wzrostu. One działają także na roślinę chronioną, z tym że zazwyczaj ma ona możliwość rozłożenia substancji czynnej na czynniki nieszkodliwe, kosztem chwilowego zatrzymania lub osłabienia rozwoju. Jeśli do tego dodasz typowy regulator wzrostu w fazie intensywnego rozwoju - to sam sobie dopisz, co się może dziać. Ja zachowuję między stosowaniem herbicydu a regulatorem wzrostu minimum 7 dni, ale każdy robi jak uważa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon16281    3

A czy do łączenia siarczanu magnezu z odrzywką fosforową są jakieś przeciwwskazania ? Jaką odrzywkę polecacie do zstosowania w tym okresie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Yara zboże, a na jesień pryskałeś na mszyce,może żółta karłowatość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

nie ma żadnych przeciwwskazań, ja łączę i jest OK. Może być np Foliq Makro P 2-3l/ha. Posiada także mikroelementy.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Posiałem na jesieni pszenicę 10 i 25 października po rzepaku, gdyż nie powschodził praktycznie. na jesieni pszenica miała 3 liście, po zimie była żółta, teraz się zregenerowała i nabiera zielonej barwy. A moja niewiedza tkwi w tym, że rzepak opryskałem przed wschodowo navigaor+command i coś mi się o uczy obiło, że jak pszenica trochę podrośnie to uschnie, bo ją środek spali.  a więc może tak się stac ?

Dodam że po rzepaku poszła brona talerzowa na 15 cm głębokości, a potem siew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj