Polecane posty

HenrykK56    0

Kolego HenrykK56, trochę spokojniej z tym moddusem start. Widzisz, że najwięksi specjaliści z tego forum patrzą na ten środek z lekkim uśmiechem, a ty stale piszesz o tym samym- moddus start i moddus start. Nie denerwuj się na mnie, ja chcę dobrze dla Ciebie a nie żeby się z tobą kłócić czy coś. Regulator zastosowany w fazie krzewienia to Ci wątpię czy skróci, może trochę substancji jeszcze przetrwa w roślinie do tego czasu, ale ile jak TE działa ok. 15 dni? Idąc twoim tokiem rozumowania, to i ccc zastosowane w fazie krzewienia też powinno skrócić, przecież w roślinie działa 14 dni. Powtarzasz slogany z reklam, nie wiem ile masz tej pszenicy jak dużo to kup litr moddusa start i przetestuj, nawet wskazane-ale nie inwestuj w dużą ilość hektarów. Pierwszy błąd trzeba było rąbnąć saletre zamiast saletrosanu i zapewne już większe szanse na rozkrzewienie. 

no saletrosan już dałem to teraz po ptakach, ale siarka pozytywnie wpływa na przyswajalność azotu, dlatego saletrosan. No nie chce dawać na całą pszenice, myślałem może żeby na jednym kawałku dać ccc+moddus start, na jednym ccc samo a na trzecim może zrezygnować w ogóle, jak też wyjdzie dobrze to po co darmo pakować, na razie trochę eksperymentuje z różnymi środkami 

Na forum jestem od niedawna i nie zdążyłem jeszcze poznać największych specjalistów, wiec nie wiem co piszą, ale poszukam i poczytam 

No na razie tylko na reklamach mogę się opierać, bo to nowy środek i nikt jeszcze nie stosował, no i niestety reklamy na mnie działają, ale nic na to nie poradzę, jak się kiedyś przejadę to przestanę wierzyć reklamom.

 

A dokładnie to ccc ma mi dokrzewić a moddus start w głównej mierze wzmocnić system korzeniowy i źdźbło, trochę chyba też skrócic, ale to już mniej ważne, przynajmniej tak mówią reklamy, zobaczymy co z tego wyjdzie 

 

koczas, a co byś polecał w drugiej dawce azotu? i na chwasty? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Jak tak usilnie chcesz dokrzewiać pszenicę "chemią", to zastosuj sam CCC. Moddusa (tego "zwyklego) zastosujesz tradycyjnie w celu własciwego skrócenia źdźbla. Osobiscie Moddusa Start traktuje z "przymruzeniem oka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

No ja dokładnie tak samo patrzę na "moddus start" jak ty. Gdyby chociaż tam domieszali kilka gram czegoś nowego, a tak ten sam skład co stary, a "cuda na kiju"-hmmm trochę nie przemawia do mnie.

 

Druga dawka każdy Ci powie saletra i słusznie, przy odrobinie szczęścia z pogodą, które do tej pory miałem sprawdza się też mocznik- siejesz wcześniej z 2 tygodnie niż saletrę zazwyczaj końcówka marca. Ja za tydzień wjeżdżam z mocznikiem.

Na chwasty ja pryskam tylko zboża po burakach, w tym roku polecaną mieszanką granstar/trimax+starane/galaper+Nomad. Jak Ci się nie chce mieszać to lancet, pewny oprysk ale poczytaj o następstwach roślin na etykiecie i forach, bo różnie piszą o nim. Jak następną rośliną będą zboża to nie ma się co bać i dawać Lancet.

Wymieniłbym Ci kogo tutaj słuchać, ale mi nie wypada bo niektórzy mega koledzy co tu rzadziej się teraz wpisują się obrażą. Podpowiem, że jeden z Dolnego Śląska a drugi z Lubelszczyzny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

U nas II dawka saletrę lub RSM a III saletra lub mocznik ,mocznik początek liścia flagowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Noo RSM dobra sprawa, masz rację zapomniałem o nim, ale trochę stosowanie go jest uwarunkowane posiadanym sprzętem. A nawet Ci mniejsi jak mają końcówki do rozlewania to trochę się obawiają jak te nasze małe opryskiwacze będą wyglądać po paru latach przygody z nim:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a-zA-Z0-9    43

ja dam rsm na II dawkę a na III dawkę  mocznik  słyszałem ze po moczniku przenica ma lepsze parametry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Noo RSM dobra sprawa, masz rację zapomniałem o nim, ale trochę stosowanie go jest uwarunkowane posiadanym sprzętem. A nawet Ci mniejsi jak mają końcówki do rozlewania to trochę się obawiają jak te nasze małe opryskiwacze będą wyglądać po paru latach przygody z nim:) 

 

Przy różnicy w cenie nawet rozlewając 5 ton rocznie to 10 lat masz mały nowy opryskiwacz,płocząc opryskiwacz po każdym zabiegu nie ma czego się obawiać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

1 dawkę dałem 08 ,03  od dwóch dni pierwsze noce bez przymrozków ,lekko widać dopiero efekt  zazielenienia ,myślę że 2 dawkę dopiero po świętach dam potem tylko po obserwacji oprysk siarczanem odżywki ewentualnie dodatek mocznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Przy różnicy w cenie nawet rozlewając 5 ton rocznie to 10 lat masz mały nowy opryskiwacz,płocząc opryskiwacz po każdym zabiegu nie ma czego się obawiać.

 

Jestem skłonny się z tobą zgodzić. Tylko jeszcze kwestia mojego lenistwa, lance by musiały być rozkładane hydraulicznie, bo ręcznie już mi się naprzykrzyło otwierać:) Ale to musi jeszcze trochę ziemi mi przybyć na inwestycję w nowy opryskiwacz, ale nie o tym temat. 

W każdym razie zarówno cena jak i skład RSM jest dla mnie bardzo zachęcający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Ja mam te 20 ha i jadę rozsiewaczem  ,sąsiad kupił opryskiwacz nowy i pierwszy rok będzie lał RSM zobaczymy jak i co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

Jak dla mnie RSM to porażka ,nawóz rozsieje predzęj ,a jak słupy na polu to tregedia i problem z przechowaniem ,zbiorniki trzeba mieć ,no i poparzenia,same problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

RSM ma swoje plusy jak i minusy jednak dla mnie jest jednak więcej minusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    837

jak dla mnie też jest więcej minusów z RSM. Mimo że mam 100ha i można by było sporo zaoszczędzić, ale jednak to za dużo zabawy. Tak to ładuję 20 ton saletry na przyczepy, wyjazd w pole i robota zrobiona. A tak to jeździj z opryskiwaczem, ciągaj węże, chlap się itd. Tyle co w kukurydzy zastosowałem. Tak to dam 300kg mocznika pod korzeń i wsio. Są plusy i minusy jak to kolega powyżej napisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Nie dodałeś samych odzywek NPK czy czegoś jeszcze? Jakie to były odżywki? Rzepak wykazywał niedobór którychś ze składników? Cieżko mi uwierzyć że same NPK tyle dały. Bardziej wiarygodne by było żeby to były odżywki mikro bo NPK daje się przedsiewnie a skoro odżywki NPK tyle dały to musiało być zakłócone pobieranie NPK z ziemi może jakaś susza była albo przymrozki ? Rozwiń troche te doświadczenie napisz o warunkach panujących w polu podczas doświadczenia i nawożenia przedsiewnego NPK. Szczerze to jestem sceptycznie nastawiony do idżywek NPK jeżeli NPK zostało podane pod korzeń i panują odpowiednie warunki w polu tj. nie ma żadnych warunków stresogennych.

odmiana Xenon, siew 30.08.2014, 2,8 kg/ha.

nawozenie przedsiewne: Polidap 100 kg, Sól potasowa 200 kg.

Pole o średniej zasobności fosforu, niskiej potasu, magnez bardzo wysoka. pH 6,2.

Było zastosowane to co pisze pod zdjęciem, FoliQ makro 21 + bor.

Co do warunków, zbytnio wilgotno nie było ale tak sucho jak w 2015 też nie. Temperatury również były znacznie lepsze niż na jesieni 2015


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

mam pytanie. Czy pszenice Arkadie siana 230kg/ha rozkrzewiona optymalnie mysle jest sens skracac? Chce uzyskac 5t/ha. Azot lacznie 130kg/ha. Rok temu mi ustała ale nie wiem czy za bardzo nie ryzykuje a wiecie ze przy tych cenach kazdy grosz sie liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

przy takiej ilosci azotu skracanie zbędne , jedynie co to samo CCC przeleciec w 1 kolanku i wystarczy spokojnie , skracanie to przy nawozeniu około 150 kg N powinno sie stosować lub na odmianach bardzo podatnych na wyleganie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Ale arkadia jest bardzo wysoka, a 130 N to nie tak mało i norma wysiewu na pierwszy rzut oka jest spora. Ja bym dał z 1,5 litra ccc chociaż a i myślę z 0,5 medaxu i litr ccc by nie zaszkodziło. Przynajmniej ja tej odmiany bałbym się nie skrócić przy takim nawożeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Nie uprawiałem pszenicy Arkadia, ale widzę, że jej wysokość wynosi 96 cm, a więc tyle, ile Bogatki, którą uprawiam i zawsze stosuję w niej regulator wzrostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

RSM?
3 formy azotu
Mniejsze straty
Lepsza organizacja pracy wystarczy jedna osoba.
Dla mnie mniejsze problemy z magazynowanie
Precyzyjnie dawkowanie, działki poniżej szerokości ścieżki nie stanowią problemu.

Chyba wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Sąsiad przez miedze mial w ubieglym roku Arkadie po pszenzycie, zbyt duzo azotu napewno nie dał, bo raczej ekstensywną gospodarke prowadzi.. Bez fungi i regulatora, ładnie równo lezała i grzyby ją wje...ały. Osobiscie nie uprawiam Arkadii, ale z obserwacji wiem że dość wysoka, chwiejna i na septorie podatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyXXXX    10

Panowie ile wysiać kg pszenicy jarej na hektar? Odmiana Bryza (chyba najlepsza).

Kiedy ją skracać? Jak się całkowicie wykrzewi i co mogę dać na krzewienie? Bo jak wiadomo pszenica jara bardzo słabo się krzewi, na pewno słabiej od ozimej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

Sąsiad przez miedze mial w ubieglym roku Arkadie po pszenzycie, zbyt duzo azotu napewno nie dał, bo raczej ekstensywną gospodarke prowadzi.. Bez fungi i regulatora, ładnie równo lezała i grzyby ją wje...ały. Osobiscie nie uprawiam Arkadii, ale z obserwacji wiem że dość wysoka, chwiejna i na septorie podatna.

 

dzieki panowie za porady. No wlasnie fungi ma znaczenie przy wyleganiu a ja mysle ze ja ochronie w miare dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj