Polecane posty

g60dalk    3

W końcu udało się zasiać pszenicę i nawet troszkę się kurzyło ;) Nawra 177kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jakie mtz coś to mało jak na jarą  wysiałeś


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4r4s    3

Panowie mam takie pytanie ile maksymalnie pszenica może wytworzyć pędów ? jeśli na jesieni miała 3-4 pędy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Jeśli na jesieni miała aż tyle to wiosną bym nie liczył na jakieś dodatkowe super krzewienie myśle ze ze 2 pedy jeszcze wytworzy. Ale po co Ci aż tyle? 3-4 to optymalna liczba jaka masz obsade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4r4s    3

Jeśli na jesieni miała aż tyle to wiosną bym nie liczył na jakieś dodatkowe super krzewienie myśle ze ze 2 pedy jeszcze wytworzy. Ale po co Ci aż tyle? 3-4 to optymalna liczba jaka masz obsade?

 

Właśnie obsada spadała poprzez wymarznięcie i zostało średnio 150 szt. i teraz chcę to dokrzewić, 2 tyg temu dostała 70kg czystego N na ccc pogoda nie pozwala, więc myślę żeby dać jakiś biostymulator np. Rooter i do tego odżywka wysoko fosforowa i pytanie kiedy dać następne N ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało się zasiać pszenicę i nawet troszkę się kurzyło ;) Nawra 177kg/ha

Nawra ma wysoką MTZ, więc 177 kg/ha to trochę mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Właśnie obsada spadała poprzez wymarznięcie i zostało średnio 150 szt. i teraz chcę to dokrzewić, 2 tyg temu dostała 70kg czystego N na ccc pogoda nie pozwala, więc myślę żeby dać jakiś biostymulator np. Rooter i do tego odżywka wysoko fosforowa i pytanie kiedy dać następne N ?

500 kłosów to optymalna obsada. Jeśli na polu wygląda tak jak piszesz to ja bym już na pewno jej nie dokrzewiał. 

150*3,5= 525

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Wczoraj cieply dzień pszenica widać ze odbija w miare przyzwoicie, miejscami dostala od mrozu, cos tam zmarzlo, czy jak bedzie slabo rozkrzewiona moge dać jej na dokrzewienie wylegacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Właśnie obsada spadała poprzez wymarznięcie i zostało średnio 150 szt. i teraz chcę to dokrzewić, 2 tyg temu dostała 70kg czystego N na ccc pogoda nie pozwala, więc myślę żeby dać jakiś biostymulator np. Rooter i do tego odżywka wysoko fosforowa i pytanie kiedy dać następne N ?

W tamtym roku mialem kawalek slabo pokrzewionej pszenicy (glina ) na wiosne dostała 220 kg saletry a po okolo tygodniu (jak sie troche ocieplilo ) dostala 0,2l tytanitu+ 3 kg odzywki fosforowej Folicare+5 %stezenie siarczanu magnezu +(juz dobrze nie pamietam ) 1l plonovitu Z. Pszenica po tej mieszance pieiknie sie rozkrzewila. Mimo iz od miedzy na szerokości 24m nie bylo praktycznie nic (kwasna ziemia, cale pole ma szerokosc ok 90 metrow ) to pszenica przy nawozeniu 160 kg azotu na ha oddala 11 ton z półtora hektara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Kolego nie zorientować się że siejesz w jednej dawce 170kg N na ha no to dla mnie mistrzostwo a co może sie stać napewno jesteś biedniejszy o co najmniej 75kg N bo takiej dawki pszenica ci na raz nie pobierze pytanie jeszcze czy ten azot wogole jej nie spali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Co może się stac pszenicy która dostała500kg saletry na 1.15 ha

 

Najwyżej nadmiernie się rozkrzewi i bądź spokojny nie spali jej,choć nadmiar N nie wpływ korzystnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3511

W tamtym roku mialem kawalek slabo pokrzewionej pszenicy (glina ) na wiosne dostała 220 kg saletry a po okolo tygodniu (jak sie troche ocieplilo ) dostala 0,2l tytanitu+ 3 kg odzywki fosforowej Folicare+5 %stezenie siarczanu magnezu +(juz dobrze nie pamietam ) 1l plonovitu Z. Pszenica po tej mieszance pieiknie sie rozkrzewila. Mimo iz od miedzy na szerokości 24m nie bylo praktycznie nic (kwasna ziemia, cale pole ma szerokosc ok 90 metrow ) to pszenica przy nawozeniu 160 kg azotu na ha oddala 11 ton z półtora hektara.

Ale w tym roku to co zostało i jest zielone ,ale i chore  - przmarznięte ,to nie wiadomo czy się rozkrzewi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca16    3

Panowie czym dokrzewic pszenice ? Dostala 200kg saletry stanowisko po kukurydzy kl 4b dzisiaj jak patrzylem to jest bardzo duzo chwastow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Fosfor pozytywnie dziala na rozwoj systemu korzeniowego dlatego mysle ze warto zainwestowac w odzywke z duza iloscia tego skladnika. Wiem ze Intermag ma 2 srodki na rozwoj systemu korzeniowego. Z tego co pamietam to chyba Rotstar i Fosfyn. Moze to warto zastosowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Nigdy nie liczyłem obsady kłosów , pędów , ale czegoś nie rozumiem jak zalecaja wysiac 340 ziaren a obsada kłosów to najlepiej 600 więc wychodzą 2 pędy z ziarna.. a ktoś tu wspomniał aby najlepiej było 3,5 pędy... tj. Około 1000 kłosów chyba , że 1/3 przez zime odpadnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj