Polecane posty

masa24    2345

mam pszenice z ktorej nie umiem stwierdzic czy cos bedzie czy nie,  niby troche sie zieleni itp ale ciezko stwierdzic jak rokuje

i teraz moje pytanie,  jezeli sypne 250 kg saletry  i uznam ze jednak nic z niej nie bedzie,  to czy ta saletra zostanie wykorzstana pod rosline nastepna czyli pszenice jara?  czy bede musial przedsiewnie azot tez dac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1    0

Dzięki za pomoc właśnie myślałem huzarem ale kolega TomekMatusiak też ma ciekawą propozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

@andrzej1988 Kiedy ruszasz u siebie z azotem? Bo mamy tę samą odmianę, sianą tego samego dnia i z tego samego miejsca, więc jestem trochę ciekawy jak tam Ozon u Ciebie.

 

U mnie azot musi poczekac bo jest mokro... wody na polu nie ma ale jest błotniasto. Próbowałem wjezdzac ciagnikiem na pusto to zaczeły sie koleiny robić więc odpusciłem a z ciezarem to było by jeszcze gorzej. Ozon był lekko przyrumieniony ale już sie zazielenił. Widac ze rosnie ale ślamazarnie  a dlatego bo jest zimno i w ogole. Nie wiem kiedy z azotem wjade. Musze czekac. Nic nie zrobie. Nie sztuka pole zbombardowac i wyciągac sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

mam pszenice z ktorej nie umiem stwierdzic czy cos bedzie czy nie,  niby troche sie zieleni itp ale ciezko stwierdzic jak rokuje

i teraz moje pytanie,  jezeli sypne 250 kg saletry  i uznam ze jednak nic z niej nie bedzie,  to czy ta saletra zostanie wykorzstana pod rosline nastepna czyli pszenice jara?  czy bede musial przedsiewnie azot tez dac

A gdzie ma zginąć ,ja na rzepak dałem 140 N i będe siał pszeniczke ,więcj azotu już nie dostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc właśnie myślałem huzarem ale kolega TomekMatusiak też ma ciekawą propozycję.

 

Jeśli wybierzesz moją propozycję to bardzo mi miło :)

Ale jeśli wybierasz pomiędzy Huzarem a Lancetem to stawiam na Lancet. Ta sama cena, a na pewno lepszy i można dłużej stosować.

No i Huzar to znowu sulfonomoczniki (i 2,4-D), a chyba nie muszę się znowu rozwodzić na temat, że jeśli jest możliwość to należy używać ich jak najrzadziej.

 

P.S. Tak przy okazji składu Huzara to nie wiem za co też Bayer kasuje tyle pieniędzy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Kolego izoproturon jest z pewnością dobry, ale trzeba trochę ogarniać przy nim te wszystkie fazy itd. Jak ktoś zaczyna swoją przygodę dopiero to powiedziałbym, że lepszy będzie galaper+galmet jak proponowałeś lub trimax jak ktoś woli ale zamiast IPU według mnie bezpieczniej dodać Nomad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Byłem dziś na dzierżawie gdzie mam Kepler-a i idzie do kasacji.50% wymarzło , w polu wiecej miotły jak pszenicy.

Na to miejsce idzie Lilly :)

Takie pytanko?

jak w tamtym roku na wiosnę kropiłem jęczmień Mustang Forte w dawce 0.8l/ha to czy teraz na wiosne mogę sadzić ziemniaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Ja będę pryskał na poprawke decurex flo 500sc  2l/ha i do tego mustang forte 1l/ha . Jaki efekt zobaczymy . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Byłem dziś na dzierżawie gdzie mam Kepler-a i idzie do kasacji.50% wymarzło , w polu wiecej miotły jak pszenicy.

Na to miejsce idzie Lilly :)

Takie pytanko?

jak w tamtym roku na wiosnę kropiłem jęczmień Mustang Forte w dawce 0.8l/ha to czy teraz na wiosne mogę sadzić ziemniaki?

po roku od zastosowania Mustangu możesz sadzić ziemniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

po roku od zastosowania Mustangu możesz sadzić ziemniaki

O ile zbierał słomę. Jesli nie to lepiej nie sadzic ziemniakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

słomę spaliłem na polu :)

 

 

No gościu nie wiem w końcu czy Ty prawdę piszesz czy jaja sobie robisz. W jednym temacie piszesz, że dajesz 10 ton wapna tlenkowego na hektar, a tu piszesz, że słomę palisz. Poważnie??? I jeszcze dopłat ci nie zabrali? Wszelkie możliwe kontrole administracyjne z podwórka już wyszły? Komornik nie upomina się o ewentualne mandaty, grzywny?

Najpierw pustynia na polu po zastosowaniu tlenku, a później pustynia po ogniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Akurat na tej dzierżawie wapna nie dawałem bo Ph jest 5.4 wiec nie ma takiej potrzeby.W moim regionie masę ludzi pali słomę , słomę zgarnujesz na wałek podpalasz i elegancko sie spala.Kontroli nie ma bo nie mam takich sąsiadów jak u ciebie ze dzwonią na każdym kroku jak ktoś coś nie tak robi.Pewnie nie żyjesz w zgodzie z ludżmi i stad masz tyle kontroli :) .

Kepler przepadł bo był na górce .

Wejdż w moją galerie na ost. fotke tam na jesień poszło 10t tlenku i popatrz jak idzie pszenica........a dopiero dyskutuj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

Witam , Jakie są granice dawkowania nawozu RSM  przy nawożeniu pszenicy ozimej ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Popiół ze słomy to źródło łatwo przyswajalnych form fosforu i potasu. Jednak taki system żarowy w obecnych czasach się nie opyla. Nie po to wykłada się ogromne kwoty  pieniędzy na podtrzymanie struktury gleby i życia mikrobiologicznego gleby aby to później zaprzepaścić jednym ogniskiem.  Jeśli ma ktoś blisko bo bio spalarni lub bio ciepłowni gdzie wykorzystują biomasę do opalania i oddają popiół to brać w ciemno. Lepsze niż jakiekolwiek nawozy PK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Ja dzisiaj dalem okolo 200l/ha RSM zalezy w jakiej kondycji masz zboże 150l to chyba dolna granica ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

W moim regionie masę ludzi pali słomę

Jednym słowem nie jesteś sam, jest Was wielu :D .  Przyznam, że u mnie nawet Ci najbardziej zatwardziali (żeby nie powiedzieć zacofani) już dawno przestali wypalać miedze o słomie już nie mówiąc. 

Utrata dopłat na 3 lata Cię nie przeraża?

Wystarczy, telefon od zdenerwowanego kierowcy i płyniesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Widzisz u nas sa inni ludzie nikt nikomu nie robi na złość tylko każdy się wspiera .Współczuje Ci i twoim sasiadom i kierowcą w twej okolicy :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip14    2

Chcę dokrzewić pszenicę ccc 1l  z siarczanem magnezu ale później gdy w fazie 1 kolana zastosuję 0,2 modusa + 0,7ccc nie zaszkodzę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Widzę KULAWA_KOZA, że nie wiesz o co biega. Wspierajcie się nadal :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19706

No to Panowie przyszedł czas na przechwałki ;)

Pszenica Ostroga 

powierzchnia 4,20ha  III B, IV A

przedplon kukurydza na kiszonkę i pszenżyto ozime-słoma zebrana

jesienią pod korzeń 300kg NPK 8-20-30 jakiś tam litewski- na pewno oszukany :D

wiosną na początku marca 200 kg saletry puławskiej

w połowie kwietnia 180kg mocznika

ochrona grzybowa wykonana w 3 zabiegach do każdego odżywka+mocznik(15kg)+siarczan Mg(8,3kg)

skrócona 1l CCC także z taką mieszaniną jak wyżej

uleciało 37960 kg ziarna z 15,3% białka reszta niebyła badana co daje 37960kg/4,2ha=9038,095kg/ha

no chyba tragedii niema jedynie ta cena no ale cóż jak nie kijem to pałą :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Powiem tak na łąkarstwie jeden prof mówił, że wypalanie np łąk nie do końca jest tak niekorzystne jak mówi ustawodawca. Co jednak nie zmienia faktu, że wolał bym tą słomę wymieszać z glebą i materii org wnieść chociaż trochę niż puścić z dymem. Sąsiadów godnych zaufania pozazdrościć tylko.  Jednak co do kierowców to jednak warto mieć na uwadze, że jednak świat robi się coraz mniejszy i różni ludzie jeżdżą po naszych wsiowych autostradach i przy odrobinie szczęścia można trafić na fanatyka któremu będzie się chciało zrobić komuś koło d*py.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj