Polecane posty

Artis    49

Panowie, Zeus 208 czy lancet 125? kompleksowo ma załatwić jedno i dwu liścienie, który zwalcza lepiej i więcej chwastów? Wiem, że zeus może działać w niższej temp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jak masz np fiołka to zeus sobie z nim nie poradzi


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    49

Jeszcze jedno parę lat temu rzodkiew świrzepa była utrapieniem od 3 lat skutecznie ją zwalczamy dlatego też ten środek musi go zlikwidować, żeby nie przestawać tępić tego a to jest silny chwast, z tego co pamiętam na tych polach co ma być oprysk po snajperze rok temu nie było ani jednego fiołka albo był dobrze zwalczony, jedynie co trochę przeszło to mak.

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

1. Chcąc zastosować moddus + ccc wiem , że dodając coś nawet polepsza się działanie tych środków nie jest to czasem s. magnezu + mikroelementy ?

2. Korzystając z pewnego vademecum nawożenie jednej z firm.. pierwszy raz postanowiłem zrobić bilans skł. pokarmowych i przedstawiono tam pewien wzór na zastosowanie P i K : wymagania pokarmowe ( pobierana ilość składnika przez roślinę na tonę razy spodziewany plon ) i to mnożymy WSPÓŁCZYNNIKIEM POBIERANIA PRZEZ ROŚLINĘ danego składnika , na końcu odejmujemy zastosowany obornik lub przyoraną słomę.. lecz intryguje mnie ten WSPÓŁCZYNNIK bo np. przy średniej zasobności w P bez obornika WSPÓŁCZYNNIK wynosi 1,15 natomiast przy rozrzuceniu obornika to już tylko 0,5 co znacząco zmniejsza nam ostateczną potrzebę uzupełnienia skł.... a jak wiadomo niektórzy nawożą 40 ton , a inni 15 ton... jak wy to liczycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Pszeniczka Julius i pszenżyto Aveo słabo wygląda na jednym polu 2,5 ha całość ,tydzień temu dostały saletrę jeszcze zastanawiam czym ją rozruszać jakiś oprysk może siarczanem z fosforem ,inne pola podobne nawożenie lepiej wyglądają ,ktoś coś podpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Chyba te niskie temp jeszcze robią swoje, w tamten piatek przed deszczem poszlo 230kg saletry pulan i do dzis efekty slabe naprawde...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

przecież temperatury są niskie a po za tym deszcze obfite i śnieg powodują dodatkowo wymywanie azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

czyli jednak decydujesz się na moddusa

Chyba tak, ale nie jestem pewien  na 100%, ponieważ można znaleźć informacje o tym że moddus "potrzebuje słonca", czy bardzo spadła by efektywność zabiegu jeżeli utrzymywała by się pochmurna pogoda 2-3 dni po wykonaniu zabiegu? Z drugiej strony wykonanie zabiegu Moddus + CCC (0,2l+1l) jest o ok 20% tańsze od Medax + CCC (0,6l+1l). Zawsze są za  i przeciw. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

0,2l +1l CCC to troche za mało 0,3l moddusa to tak. Nawet w instrukcji tak jest napisane 1lCCC+0,3l Moddusa. Kiedys zastosowałem 0,22l + 1L CCC to pszenica ledwo stała ale stała ale miejscami ją pochyliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

Mam do zasiania 1.5ha pszenicy jarej i jak myślicie siać czy się wstrzymać jeszcze bo ojciec mówi żeby poczekać a ja chciałbym jutro zasiać bo ładna pogoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

0,2l +1l CCC to troche za mało 0,3l moddusa to tak. Nawet w instrukcji tak jest napisane 1lCCC+0,3l Moddusa. Kiedys zastosowałem 0,22l + 1L CCC to pszenica ledwo stała ale stała ale miejscami ją pochyliło.

przy 0,2 Moddusa trzeba sumiennie pilnować fazy i nie ma problemy wtedy


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

przy 0,2 Moddusa trzeba sumiennie pilnować fazy i nie ma problemy wtedy

 

czyli 0,2l z CCC trzeba stosowac na poczatku fazy strzelania w zdzbło kiedy pszeniczka jest jeszcze nie wysoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1    0

Panowie podpowiedzcie jaki herbicyd na zwalczenie wszystkich chwastów tzn. jednoliściennych i dwuliściennych na wiosne, chodzi mi o jeden przejazd bez poprawek.

Z góry dziękuję za podpowiedź.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

@kowal1 "Panowie podpowiedzcie jaki herbicyd na zwalczenie wszystkich chwastów tzn. jednoliściennych i dwuliściennych na wiosne, chodzi mi o jeden przejazd bez poprawek.

Z góry dziękuję za podpowiedź.

Pozdrawiam."

 

nie złośliwie, ale ... nie lepiej przeczytać z 20 stron wstecz (przykładowo w wątku) i mieć małe rozeznanie niż zapytać od tak ? ktoś napisze chwastox ... i będziesz pryskać?. Zastanów się za ile chcesz kasy, czym pryskałeś wcześniej na tym kawałku w jakich dawkach i czym planujesz ? a ktoś doradzi.

Edytowano przez d4rek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

@andrzej1988 Kiedy ruszasz u siebie z azotem? Bo mamy tę samą odmianę, sianą tego samego dnia i z tego samego miejsca, więc jestem trochę ciekawy jak tam Ozon u Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowiedzcie jaki herbicyd na zwalczenie wszystkich chwastów tzn. jednoliściennych i dwuliściennych na wiosne, chodzi mi o jeden przejazd bez poprawek.

Z góry dziękuję za podpowiedź.

Pozdrawiam.

 

A ja podpowiem Galmet (20g)+Galaper (najlepiej 0,6l)+ IPU (nie mniej niż 2l) np. Izoherb. Niektórzy proponują 1,5 IPU ale to za mało i mimo wyzszych dawek koszt w porównianiu do Huzara czy Lanceta -40zł/ha. I bez poprawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowiedzcie jaki herbicyd na zwalczenie wszystkich chwastów tzn. jednoliściennych i dwuliściennych na wiosne, chodzi mi o jeden przejazd bez poprawek.

Z góry dziękuję za podpowiedź.

Pozdrawiam.

 

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na twoje pytanie, zacznij od lustracji pola, sprawdź jakie chwasty dominują i dobierz odpowiedni środek, nie każdy u wszystkich będzie skuteczny. Tak jak ktoś wcześniej napisał przeczytaj temat kilkanaście stron wcześniej odnośnie jesiennego zwalczania chwastów. Tak przy okazji jestem pozytywnie zaskoczony jeśli chodzi o środek Trinity 590SC, środek zastosowany dość późno, dawka 2l na hektar i wygląda na to, że poprawki raczej nie będzie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj