Polecane posty

Tomek90    2260

jako kickstarter saletra

tak ale kiedy Niemcy sieją tą pierwszy raz w postaci mocznika

 

W tamtym roku w lutym, ale kiedy nie pamiętam dokładnie. 

 

Jako kickstarter czyli co??

Zrobie chyba część RSM, a część saletrą gdzie mokre to przeskoczy z plecakiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jako  nawóz który daje najszybciej kopa


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

mam zamówioną pszenice mandaryna co o niej sądzicie? miał być Tybalt ale za mała ilość żeby to załatwili mi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Planuje posiać przewódkę w tym tygodniu, jaką normę wysiewu przyjąć 400szt/m2 starczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz95    5

Uprawiałem tą pszenicę w 2012 roku, po kukurydzy. Jest to przewódka, bardzo niska, silnie krzewiąca się. Siałem ją 26 marca (wcześniej nie dało się wjechać w pole), a rok był bez żadnych anomalii pogodowych; może trochę mało opadów było podczas rozwoju ziarniaków. Ziarno drobne, stąd sprzedałem wszystko, co miałem i już tej odmiany nie siałem i nie będę siał w przyszłości.

 

 

dlaczego juz jej nie chcesz siac w przyszzłosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

Panowie czym i kiedy ''naprawiać'' przemrazniete korzenie w pszenicy ozimej. myślę że pierwsze co trzeba obecnie zrobić w zbożach które jakoś przetrwały te mrozy to zbudować nowy system korzeniowy (wygląda tragicznie) i dokrzewić plantacje antywylegaczem co wy na to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jeżeli węzły nie uszkodzone i jest co ratować to na początek azot, najlepiej saletra. CCC gdzies na przełomie marca i kwietnia


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

dlaczego juz jej nie chcesz siac w przyszzłosci?

Nie chcę jej siać w przyszłości, gdyż mimo, że zapowiadała się bardzo dobrze, to jednak słabo sypała. I to ziarno... dość drobne. Zresztą nasiona kwalifikowane też miały niską masę tysiąca ziaren, niemniej dokładnie nie powiem Ci, ile gram (chyba poniżej 47,5). Zapewne zbyt mała suma opadów w fazie rozwoju ziarniaków przyczyniła się do tego. W każdym razie sieję już wyłącznie pszenicę ozimą.

 

 

Dzisiaj rano u mnie za oknem też był śnieg, jak u Niektórych Forumowiczów. Dobrze, że wczoraj rozsiałem na pszenicę pierwszą dawkę azotu; przynajmniej ładnie się wszystko rozpuści. Niemniej jak będą się pojawiać w następnych dniach nawet nie wielkie opady deszczu, będą one dodatkowo opóźniać wjazd z pierwszą dawką azotu na jednym podmokłym kawałku z pszenicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

U mnie tez rano snieg a teraz wszystko juz topnieje. Tylko chlapy narobi... Pierwsza dawka czeka na rozsianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Panowie  azot rozsiany dokładnie tydzień temu na Juliusa i pszenżyta zwłaszcza Aveo słabo wyglądały to rozsiałem wcześnie sąsiady zimują ,zabrakło mi trochę dosiałem Preludio zupełnie inny wygląd zielone w porównaniu do Aveo ,temperatury noc zero nawet do -3 ,w dzień max +3 to rozsiany azot i tak nie pobierany jest przez rośliny w tej temperaturze dobrze myślę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

jeżeli węzły nie uszkodzone i jest co ratować to na początek azot, najlepiej saletra. CCC gdzies na przełomie marca i kwietnia

 

 

pierwsza dawka saletry dana dwa tygodnie temu także jak się zrobi cieplej trzeba działać dalej bo jest co ratować;))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Który wariant będzie bardziej efektywny 0,15-0,2 l/ha Moddus + 1l CCC czy 0,65-0,7l Medax Top. Odmiany Agil, Bamberka, Toras. Nawożenie ok.120kgN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

mówimy tu o pierwszym skracaniu no bo dajesz ccc to moim zdaniem medax +ccc to i to dobrze działa w niskich temp


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

no ale oczywiście połącz z ccc

Tak tak, prawdopodobnie bedzie to ok 0,2l/ha Moddus + 1l CCC. Zawsze można jeszcze zastosować coś w fazie liścia flagowego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

@thug kiedyś pisałeś, że dawałeś 0,6 medax z ccc i później poza skracaniem "flagowym", jakoś w okolicach 2 kolanka poprawiałeś małą dawką chyba 0,15 czy coś. Uważasz, że to będzie skuteczniejsze niż 0,8 medax+1 litr ccc tak na przełomie faz 30/31 i jak ma się twoje działanie do tzw."wielkiego okresu", gdzie niby ma się zbytnio nie ingerować we wzrost roślin?

P.S Dopytuję się aby zdobyć wiedzę, nie żeby coś Ci zarzucić, że źle robisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

na arkadii to jest mteoda od znajomego z BAsfu  nie jest to jakaś  wielka ingerencja i to jest jeszcze  przed wielkim okresem (wielki okres faza bbch 32 wzwyż ) i nie stosuje już ccc więc ingerencja niewielka

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Ok, kojarzyło mi się, ze to były fazy 32/33. Spróbuje może też na kawałku coś takiego, własnie w arkadii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

 jak jest z tymi nawozami azotowymi siac czy nie ?  bo temperatura  nie jest wysoka  a  szkoda nawozu  zeby w powietrze poszedl


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

faza 32 może być to jeszcze nie wielki okres zaledwie początek


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj