Polecane posty

miwigos    3520

jeszcze raz co do wymarzniecia mam pytanie.   uwazacie ze pszenica zasiana pozno, ktora miala ,2-3 liscie, nie zaczela sie jeszcze krzewic , ma wieksze szanse zey ptrzetrwac/

bo moj tobak wlasnie przed krzewieniem , faza 2-3 lisci ale caly bialy  i nie wiem czy jest jakas szansa ze bedzie zyl

Moje zdanie znasz ,a reszcie chyba już nic nie wymarzło ,bo milczą ,a ja na polach widze tragedie,pszenice kiepskie albo nic z nich nie zostało,rzepaki coraz gorsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Ostro poleciałeś. Ja Bombonę ze swojego materiału nie badałem MTZ itp. ale zasiałem 206 kg na hektar i myślę, że to może być nawet za dużo bo jednak ziarno jarej jest trochę lżejsze i mniejsze od zimówki, szczególnie w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Norma jest od 115-160 kg w stanowiskach dobrych do 155 kg -215 stanowiska słabe


U jednego 150 kg będzie dużo u drugiego 200 mało  a jeden i drugi może uzyskać taki sam plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Pszenicę jarą należy wysiewać w ilości 500 ziaren na metr. 

Ponieważ w przypadku niedoborów opadów zredukuje większość rozkrzewień i pozostanie jeden kłos z wysianego ziarniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Wiadomo, że ogromne znaczenie ma masa tysiąca ziaren, jednak zdaje mi się osobiście, że po tym strasznie suchym roku większość pszenic będzie miała ją jednak mniejszą niż w poprzednich latach, gdzie jare zboża nie ucierpiały tak mocno jak w 2015 roku i w tym roku 200 kg ziarna da nam zdecydowanie większą obsadę niż w latach poprzednich(odnoszę się do zbóż z własnego materiału). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na jakiej podstawie tak sądzisz?


Mój post dotyczył poprzedniej odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Tybalta chyba ze na 2 klasie to daj 160-180 na 3-4 220-240 takie moje doświadczenie, wiadomo zalezy jaki przedplon zasobność gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

zlikwidowana pszenica ozima i posiana jara odmiany tybalt ->wyszło dokładnie 200kg/ha na III klasie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jeszcze raz co do wymarzniecia mam pytanie.   uwazacie ze pszenica zasiana pozno, ktora miala ,2-3 liscie, nie zaczela sie jeszcze krzewic , ma wieksze szanse zey ptrzetrwac/

bo moj tobak wlasnie przed krzewieniem , faza 2-3 lisci ale caly bialy  i nie wiem czy jest jakas szansa ze bedzie zyl

kolego zrób test i będzie wiadomo. Bo to czy ma szanse czy nie to tylko gdybanie.

 

Jako nowicjuszowi zdradź receptę na 8q z ha przy IVa i podłożu wapiennym - opoka na głębokości ok 50cm zmianowanie jęczmień/pszeniaca :)

receptę na co? Ochrona, nawożenie czy cała agrotechnika?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam mam inwazje takich chwastów myślę że to chaberpost-103252-0-76509700-1457882434_thumb.jpgpost-103252-0-76509700-1457882434_thumb.jpgpost-103252-0-76509700-1457882434_thumb.jpgpost-103252-0-76509700-1457882434_thumb.jpgpost-103252-0-76509700-1457882434_thumb.jpg

post-103252-0-75865300-1457882354_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parada    0

 Pszenice Tybalt ja zasiałem 9 marca oczywiście tego roku ,a jeśli chodzi o ilość to tą zakupioną 

w centrali  wysiałem 200 kg.

Moje ziarno młynkowane 10% więcej


fiołek polny a bratek polny to chyba to samo jeśli chodzi o zwalczanie  to kiedyś był tylko lintur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

to nawet ta sama roślina tylko nazwy używane zamiennie

na wiosnę jest szereg środków do zwalczania fiołka w pszenicy chwastoxy i ich generyki , dragon ,galmet,starane i generyki, gold,

granstar i generyki,lancet,mocarz, i jeszcze trochę innych specjalnie pisałem  nazwami srodków żeby było bardziej obrazowo.

a najlepiej kolego to na jesieni stosować na ten chwast Diflufenikan


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terry24    17

Panowie sypać teraz saletre (zimno jak diabli a ona dopiero sie zbiera)na pszenice?pszenica siana 6 listopad(po kukurydzy) 230kg ha ma dopiero 3 liście i czym ją dokrzewić? odm skagen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

Panowie czym opryskać pszenicę wiosną od chwastów tak aby pozbyć się przytuli bo zauważyłem że się pojawia w pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj