Polecane posty

przemo9939    3

 

 

Jak pogoda pozwoli to moze jutro rusze z saletra na zboza bo w jednej pszenicy dzieje sie podobnie jak u Knoro93 ale moze odbije.

Edytowano przez przemo9939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo9939    3

Jak pogoda pozwoli to moze jutro rusze z saletra na zboza bo w jednej pszenicy dzieje sie podobnie jak u Knoro93 ale moze odbije.
Jak pogoda pozwoli to moze jutro rusze z saletra na zboza bo w jednej pszenicy dzieje sie podobnie jak u Knoro93 ale moze odbije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Knoro u nas koniec marca zapowiadaja +10 a przed -4 wiec idealny czas na 1 strzal przynajmniej ja tak celuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parada    0

Kiedy panowie ruszacie z siewem pszenicy w Centralnej Polsce

Ja będę  siał pszenicę Tybalt tylko czy nie za wcześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

Knoro u nas koniec marca zapowiadaja +10 a przed -4 wiec idealny czas na 1 strzal przynajmniej ja tak celuje

 

Do końca marca to bląd czekać według tych prognoz co ja widzę chyba że masz pszenice w dobrej kondycji bo u mnie albo padła albo takie co przeżyją możliwie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Na długoterminowej nadaja jeszcze zime i temperatury w dzien -5 ze sniegiem. Warto siac saletre?? Ja bym sie jeszcze wstrzymal. Moze pogoda zmieni sie na lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Tak zgadza się nadają tam 16/17/18.03.2016 jakieś ujemne temperatury ale pogoda codziennie się zmienia i za nimi nie nadążysz....

 

Jaki dawki zaplanowaliście na pszenice i w jakich stanach?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo9939    3

Jak patrze kazda pogoda mowi inaczej ale najblizsze dni maja byc cieple wiec ja dzisiaj pewnie bede sypal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Kiedy panowie ruszacie z siewem pszenicy w Centralnej Polsce

Ja będę  siał pszenicę Tybalt tylko czy nie za wcześnie?

Siej jak najwcześniej, ja w przyszłym tygodniu sieję zwykłą jarkę jak tylko pogoda dopisze.

Co do nawozów to u mnie poszło wczoraj i dziś za pół godziny pójdzie

Sailor w niezłym stanie po burakach jakieś 3-4 liście-220 saletry

Sailor siany w terminie w stanie fatalnym-120 kg saletry i jak tylko zobaczę, że coś z niego będzie jeszcze raz taka dawka

Arkadia siana w terminie ładnie rozkrzewiona, stan super- 180 kg saletry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

ja pogodę na interii sprawdzam i mały margines błędu, @Tomek90 ja się wstrzymuje - mało ze mokro to i zimno, co tu ma ruszać?, mam zimne ziemie które zawsze ruszają z opóźnieniem. Tydzień temu jeździłem do Janowa 100km około, to stan zbóż niebo a ziemia jak u nas wiec ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

panowie co może być przyczyną fioletowo- czerwonych końcówek pszenicy, ewentualnie jak z tym ,,walczyć"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Niekoniecznie "niedobory fosforu". Ja mam zawartość bardzo wysoką i też trochę liście są fioletowe, bo roślina w tej temperaturze po prostu często nie może go pobrać. Także jakbyś znał zawartość gleby to byś wiedział czy to przejściowe problemy, czy jednak faktycznie fosforu jest mało i próbować ratować sprawę chyba tylko jakimiś nitrofoskami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jak wchodzi w czerwien to może być bor ,azot


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

nawozami płynymi typu.
nawozami płynnymi typu ..fostar``, miałem to samo w tamtym roku
nawozami płynnymi typu ..fostar``, miałem to samo w tamtym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

No płynnymi niby też, ale no nie oszukujmy się jak zasobność jest mała, że tym zwojuje wiele. Na krzewienie dobra odżywka fosforowa, bo jak chłodno słabo pobiera P, ale 2 litry odżywki nie nadrobi dużych zaniedbań z poprzednich lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

w tamtym roku też miałem taką jakby fioletową, prysnołem ją nawozem płynny nie wim chyba był to Fostar+ siarczan magnezu i objawy ustały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Co do odżywki fosforowej, to nie twierdzę że nie masz racji-zgadzam się z tobą, ale w glebie coś tam tego fosforu  też musiałeś mieć i później roślina już go mogła pobrać a na początku chłodno nie pobiera go i odżywka mile widziana. Róbcie próbki chociaż na PKMg co jakieś 4-5 lat to o wiele łatwiej jest gospodarować. Koszt jednej próbki to koszt litra odżywki a ile łatwiej prowadzić uprawę później.

Co do prognoz długoterminowych to jakby te z twojapogoda.pl się sprawdzały to w zeszłym roku nie byłoby suszy, a dziś nie siał bym nawozu tylko wodę z piwnicy wylewał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Ja się dziś wyrwałem z saletrą, warunki prawie idealne, pszenica już dawno ruszyła, na piaskach bardziej ją wysmaliło, ale mam nadzieje że będzie dobrze. Jeszcze przez tydzień ma być względnie ciepło i ma padać, więc na pewno na resztę pól nie wjadę. A tak chociaż na 5 ha rzuciłem od 180 do 200 kg saletry.

Mróz może nie zaszkodzi, na jednym portalu pisało, że jeszcze jak się mogą trafić mrozy to lepiej dać formę amonową, a azotanową do 15 kg.

Z drugiej strony co ma być to będzie, może trochę pszenica oberwie, a może uda się tak że dobrze na tym wyjdę. Czas pokaże. Powiat zamojski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

na jakiej glebokosci pobrac probki na oznaczenie mikro ? czy wysiany nawoz azotowy bedzie przeszkoda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj