Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
proxy8441    245

nie wiem co lepsze czy wozić obornik w sobotę i zaorać czy siać mieszankę pszenica + owies, chyba wywiozę obornik bo jeszcze mam zamiar na części zasiać pszenicę.

 

Ktoś już po siewach jarki?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat93    36

ja dzisiaj uprawiłem trochę mokrawo i waham się czy jutro nie zasieję a inni jak stoją z jarą ?

Edytowano przez mat93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

pszenica bohemia z top farms   siana około1.10   łądnie przetrwała grudzień styczeń a teraz zonk ;/ ostanie 3 tygodnie strasznie niknie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

U nas biało nie jest ale mokro,ale nie ma co narzekać woda potrzebna to była ostatnia szansa na jej uzupełnienie po zimie no i nie jest jeszcze super póżno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojteslaw    1

Panowie co do Glenu na jesień uważam że bez sensu ryzykować. Odpowiedniki granstaru można kupić po ok 120 zł za 100g Glean trochę drożej. Granstar działa przy ok 5-6 stopni Glean ok 8.

A następstwa przy Gleanie przy tej dawce niby nie ma ale widziałem po wymarzniętym zbożu z 8g Glenu kukurydzę i tak jakoś męczyła się, i nie chciała rosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Lider19 nie wiem jak na dolnym śląsku pewnie więcej opadu było ale na śląsku na lekkich piaszczystych glebach można działać, woda tak szybko przesiąka profil glebowy, do tego spory deficyt od ub. r. W sobotę planuję ruszyć z obornikiem. Rzepak  i zboża lekko zasilone jak pobierze choć z 2/3 tego to się mu zaaplikuje kolejną dawkę na razie było chłodno ale już od jutra niby coś cieplej pytanie czy tylko do niedzieli czy coś dłużej.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no i się roślinki cieszą z azotu juz  poszło 350 kg yara mila 25 5 10 na 50 % a na reszte saletra 300 kg na ha wilgoć  taka że teraz 2 godziny traktor myć trzeba będzie 


 

Edytowano przez maniek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

U mnie jest jeszcze zdecydowanie za mokro. Jak się pogoda utrzyma ładna to może za dwa dni. boję się tylko że na części pól może być problem z miotłą bo jesienią nie udało mi się wszystkich spryskać boxerem. Myślicie że w miare wczesny oprysk Axialem 50 zrobi swoje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Axialem nie trzeba sie spieszyć. W ubiegłym roku sąsiadowi słynny Lancet wiosną miotłę przepuścił i w maju poprawiał Axialem. Nie wiem jaką dawką, ale po miotle nie było śladu.. Ja stosowałem go w jęczmieniu jarym w dawce 0,35l. (stary Axial) na owies głuchy, w fazie drugiego kolanka jęczmienia i efekt 100 procentowy bez zadnego uszczerbku dla jeczmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

są fachowcy co zapominają dodać do lancetu adiuwanta (olej) co w przypadku tego środka jest bardzo ważne ,lub popełniają inne błędy np temp w czasie i po zabiegu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

Axialem nie trzeba sie spieszyć. W ubiegłym roku sąsiadowi słynny Lancet wiosną miotłę przepuścił i w maju poprawiał Axialem. Nie wiem jaką dawką, ale po miotle nie było śladu.. Ja stosowałem go w jęczmieniu jarym w dawce 0,35l. (stary Axial) na owies głuchy, w fazie drugiego kolanka jęczmienia i efekt 100 procentowy bez zadnego uszczerbku dla jeczmienia.

Dobrze wiedzieć że Lancet nie zadziałał, będę go w takim razie w tym sezonie unikać. Dzięki :) Skoro Axial działa dobrze na jednoliścienne, to co na dwuliścienne później polecacie? Lintur, Mustang czy jeszcze coś innego?

Edytowano przez petrus87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Dawniej, gdy zwalczałem dwuliścienne wiosną, to często stosowałem właśnie Lintur w dawce 180gr/ha z dodatkiem adiuwanta, zazwyczaj był to Trend. Skuteczność zawsze niemal 100%. Jak przytulia wieksza, mozna dodac np. Grodyl, lub wybrac Mustang. Oczywiście jest cała masa innych herbicydow, kombinacji, mieszanin.. Najlepiej dostosowac preparat do rodzaju zachwaszczenia na danym polu. A odnosnie tego Lanceta, to nie wiem czy stosowany byl z adiuwantem, czy bez.. Ale to nie byl pojedynczy przypadek w okolicy w ubieglym roku.. I raczej zakupy preparatu byly dokonywane w tej samej hurtowni, więc kto to wie co bylo przyczyną tak niskiej skutecznosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Lancet jest bardzo skutecznym środkiem, kładzie wszystkie ziela (przytulie do 5 okółków jak pamiętam) także jeśli ktoś pryska kiedy popadnie to nic nie zadziała nie ma cudów !. Pryska się jak temperatura dobowa/ nocna nie spada poniżej 5 przez 5kolejnych dni i działa w zeszłym roku omyłkowo prysnąłem 4h środkiem rozrobionym na 3 położyło miotle i resztę jak trzeba !. Koszt 130 zł na ha wiec wiec porównywanie go z axialem za 180 ? , to po pierwsze 2. axialem jedziesz jak nie dało się niczym innym "ostatnia ostateczność " ;) - moje zdanie w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Co powiecie na stosowanie Boxera wiosną w dawce 2l ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Na jednych polach Huzar działa znakomicie na miotłe, a na innych wogóle. To że Lancet w danym przypadku jest rewelacyjny w działaniu, nie oznacza że w każdym tak być musi.. I nie porównywałem Lancetu z Axialem, tylko wysmarowałem moją opinię na temat tego preparatu!! Pytał ktoś wcześniej o zdanie na temat Axiala, to się wypowiedziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Byłem dzisiaj w polu obczaić co i jak... Pszenica KWS Ozon delikatnie zarumieniona a Jantarka jakby w ogole nie widziała tych siarczystych mrozów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Nie mówię konkretnie o Tobie wiec nie ma co się denerwować ;). Chodzi mi o stosowanie środków nie zgodnie z zasadami które należy przestrzegać przy opryskach a później ze nie działa ten czy tamten. Lancet nie działa tez po dużych dawkach gleanu, ale tu niech się wypowiedzą z większym doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Axialem nie trzeba sie spieszyć. W ubiegłym roku sąsiadowi słynny Lancet wiosną miotłę przepuścił i w maju poprawiał Axialem. Nie wiem jaką dawką, ale po miotle nie było śladu.. Ja stosowałem go w jęczmieniu jarym w dawce 0,35l. (stary Axial) na owies głuchy, w fazie drugiego kolanka jęczmienia i efekt 100 procentowy bez zadnego uszczerbku dla jeczmienia.

Nie trzeba ale można temp działania od 0*C . Fajna sprawa bo można uniknąć spiętrzenia prac... Co do lancetu dla mnie bardzo dobry środek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo9939    3

Ktoś z powiatu kaliskiego (wielkopolska) szykuje sie z azotem na pszenice? Startowac juz jak bedzie dalo sie wjechac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Ja mam do Kalisza chyba mniej niż 100 km, woj łódzkie i dzisiaj siałem saletrę. W środę było śniegu, że rośliny całkowicie zakryte a dziś siałem to nawet koleiny się nie robiły. Na polach po drugiej stronie wsi wjeżdżam jednak dopiero jutro, utopić bym się nie utopił ale jakoś mi się nie widziało, wolałem poczekać do jutra.

A we wsi już mają co gadać,śmieją się jaki wyrywny. Zobaczymy w sierpniu :) Ja bym sypał na twoim miejscu, w tym roku i tak mam tydzień opóźnienia w stosunku do ostatnich 2 lat.

@thug ale mi przypomniałeś historię z tym lancetem z tamtego roku. Wujas wysypał proszek i polał adiuwantem na proszek. Wąż z wodą leżał jakoś z boku(tani mały opryskiwacz) i 2 hektary opryskał samą wodą. Ale klnął jak wrócił z pola-otwiera a tam na sitku wszystko leży to jeszcze go w takim stanie go nie widziałem:)

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

To ile litrow wody było w tym opryskiwaczu, że preparat wysypany na sito nie miał kontaktu z wodą ? Skoro gość miał do pryskania 2ha. to jakieś 400l. wody było mu potrzebne... Piszesz że mały opryskiwacz miał.. małe to są 300-400 litrowe, to ile wlał wody do niego na 2ha., 50 litrów ??
To ile litrow wody było w tym opryskiwaczu, że preparat wysypany na sito nie miał kontaktu z wodą ? Skoro gość miał do pryskania 2ha. to jakieś 400l. wody było mu potrzebne... Piszesz że mały opryskiwacz miał.. małe to są 300-400 litrowe, to ile wlał wody do niego na 2ha., 50 litrów ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Ktoś z powiatu kaliskiego (wielkopolska) szykuje sie z azotem na pszenice? Startowac juz jak bedzie dalo sie wjechac?

Ja podałem już jakiś czas temu gmina Koźminek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Dziś przyjrzałem się jantarce sianej obok arkadi. Musze przyznać ze pszenica wygląda dużo gorzej niż miesiąc temu prawie wszystkie liście zrobiły się żółte zielonych jest bardzo mało ale są także pszenica powinna odbic. Za tydzień dwa planowana 1 dawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

To ile litrow wody było w tym opryskiwaczu, że preparat wysypany na sito nie miał kontaktu z wodą ? Skoro gość miał do pryskania 2ha. to jakieś 400l. wody było mu potrzebne... Piszesz że mały opryskiwacz miał.. małe to są 300-400 litrowe, to ile wlał wody do niego na 2ha., 50 litrów ??

To ile litrow wody było w tym opryskiwaczu, że preparat wysypany na sito nie miał kontaktu z wodą ? Skoro gość miał do pryskania 2ha. to jakieś 400l. wody było mu potrzebne... Piszesz że mały opryskiwacz miał.. małe to są 300-400 litrowe, to ile wlał wody do niego na 2ha., 50 litrów ??

Heh mały to dla mnie jest poniżej 1000 litrów choć ze mnie żaden bamber. nie pierwszy raz się łapię nad tym że piszę coś co dla mnie zrozumiałe, a dla innego niekoniecznie. Popracuję nad sposobem wysławiania :rolleyes: Sorry. Opryskiwacz 600 litrów biardzki, chyba wody lał coś ok 460 zawsze. Nie tyle tutaj woda chyba miała znaczenie tylko wlanie oleju prosto na proszek, oczywiście na końcówce lania wody z czego zrobiła się jakaś plastelina czy coś w tym stylu:)

To ile litrow wody było w tym opryskiwaczu, że preparat wysypany na sito nie miał kontaktu z wodą ? Skoro gość miał do pryskania 2ha. to jakieś 400l. wody było mu potrzebne... Piszesz że mały opryskiwacz miał.. małe to są 300-400 litrowe, to ile wlał wody do niego na 2ha., 50 litrów ??

To ile litrow wody było w tym opryskiwaczu, że preparat wysypany na sito nie miał kontaktu z wodą ? Skoro gość miał do pryskania 2ha. to jakieś 400l. wody było mu potrzebne... Piszesz że mały opryskiwacz miał.. małe to są 300-400 litrowe, to ile wlał wody do niego na 2ha., 50 litrów ??

Heh mały to dla mnie jest poniżej 1000 litrów choć ze mnie żaden bamber. nie pierwszy raz się łapię nad tym że piszę coś co dla mnie zrozumiałe, a dla innego niekoniecznie. Popracuję nad sposobem wysławiania :rolleyes: Sorry. Opryskiwacz 600 litrów biardzki, chyba wody lał coś ok 460 zawsze. Nie tyle tutaj woda chyba miała znaczenie tylko wlanie oleju prosto na proszek, oczywiście na końcówce lania wody z czego zrobiła się jakaś plastelina czy coś w tym stylu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj