Polecane posty

jarecki82    31

Można dzwoniłem parę lat do przedstawiciela Agro Sciences tylko zmniejsz dawkę ok.160g\ha.

Tylko nie ma rejestracji, jak masz program unijny nie rozpiszesz go w rejestrze ŚOR.

 

Czy ktoś po stosowaniu Lanceta i sieczkarni siał gorczyce na poplon.

Edytowano przez jarecki82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

A czy w pszenicy jarej lancet można zastosować na owies głuchy i inne chwasty?

 

Można stosować, pełna dawka 200 g ale rośliny muszą mieć co najmniej 3 liście właściwe. Więc pamiętaj o tym przed zabiegiem. Ale co do owsa głuchego mam wątpliwości czy zadziała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Nie wiem czy jest konieczna pełna dawka.

Chaber,fiołek,przytulia,miotła odpada.

Ale to nie jest dobry środek na jare. Głuchego może przepuścić.

2L Turbo+Axial lub Puma i załatwione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Wiosno? Chaber, fiołek, przytulia to standardowe zachwaszczenie. To chwasty jednoroczne ale zarówno ozime jak i jare. Wiosną występują w miejszym nasielniu ale występują. 

Axial super sprawa ale był bym ostrożny co do mieszania go z MPCA, 2,4D, dicamba, a to ze względu na procesy hydrolityczne pinoksadenu który obniża swoje działanie. 

Najbezpieczniej: fluoksypyr, tribenuron, tritosukluron, frolusulam, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

a jak zbierasz ?

Niskie koszenie ratuje sprawę ale ogólnie wystrzegałbym się tego środka. Wystarczy że zboże się wyłoży, więcej słomy zostanie i masz liściozwój gwarantowany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Nie wiem czy gdzieś już ten link się pojawił, ale wrzucam go bo można zobaczyć co można uprawiać a co nie po jesiennym zabiegu herbicydowym. http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/czym-przesiac-zboza-ozime-nastepstwo-roslin,62805.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

witam mam takie pytanie do was : bede przesiewal pszenice ozimom po bokach sirodek zostawie bo dziki skopaly i powiedzcie mi czy bede musial pryskac od nowa na miotle bylo pryskane lendipurem miotly nie bylo dziki zaczely kopac poczatkiem lutego i sie zastanawiam czy trzeba jeszcze raz bedzie pryskac bo zniszczyly stroktore gleby prosze o odp z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat93    36

widzę ,że pogoda ma się powoli poprawiać co myślicie o siewie pszenicy  przewódki (jarej ) 12 marca jak się  trochę ociepli ,miałem siac w tą sobotę ale nasypało śniegu i raczej nie wjadę bo za mokro się zrobiło po jego zniknięciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Lancet chyba na Litwie ma rejestrację w pszenicy jarej w dawce 150g/ha.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Pszenica dobrze rozkrzewiona jesienią została bardzo przetrzebiona przez mróz. Część rozkrzewień szlak trafił. Pytanie czy pszenica pokrzewiona jesienią po utracie połowy krzewinek będzie chciała dokrzewiać się teraz wiosną?

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jeżeli nie został uszkodzony węzeł krzewienia to będzie się krzewić


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

widzę ,że pogoda ma się powoli poprawiać co myślicie o siewie pszenicy  przewódki (jarej ) 12 marca jak się  trochę ociepli ,miałem siac w tą sobotę ale nasypało śniegu i raczej nie wjadę bo za mokro się zrobiło po jego zniknięciu

12 marca to nie jest jakoś wybitnie wcześnie na siew. Nie musisz tu używać przenicy przewódkowej możesz zwykłą jarą. Siać należy jak najwcześniej wylezie z ziemi po dłuższym okresie aniżeli siew w ciepłą ziemie ale oszczędzasz mimo wszystko wilgoć i z tego co zauważyłem jeśli na zewnątrz jest zimno pszenica nie wyłazi z ziemi ale system korzeniowy się rozwija także same plusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

zgadzam się z @knoro93 w takim terminie siej nawet zwykłą a gdzie tam przewódka ja swojego Tybalta dwa lata temu posiałem 1 marca jak tylko pogoda mi pozwoliła wjechać w pole nie oglądałem się na nic a w ubiegłym roku 10.03.i było już po siewie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Pszenica dobrze rozkrzewiona jesienią została bardzo przetrzebiona przez mróz. Część rozkrzewień szlak trafił. Pytanie czy pszenica pokrzewiona jesienią po utracie połowy krzewinek będzie chciała dokrzewiać się teraz wiosną?

Ja twierdze że swój potecjał krzewienia już wykorzystała,tez mam taką i nie licze zbytnio na nią wykop ją i do domu ,po 2 tyg ,połowa uschnie albo więcej ,tak jest u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

Tak zgadza się, będzie się krzewić ale nie tak samo jak np ta późno siana z szpilki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Wiosno? Chaber, fiołek, przytulia to standardowe zachwaszczenie. To chwasty jednoroczne ale zarówno ozime jak i jare. Wiosną występują w miejszym nasielniu ale występują. 

Axial super sprawa ale był bym ostrożny co do mieszania go z MPCA, 2,4D, dicamba, a to ze względu na procesy hydrolityczne pinoksadenu który obniża swoje działanie. 

Najbezpieczniej: fluoksypyr, tribenuron, tritosukluron, frolusulam, 

 

Ja tan modraczka w jarych nie miałem. Uważam że najważniejsze to załatwić lebiodę i osty, a tu Turbo wymiata.

Co do mieszania Axiala i 2,4D to zgoda. Raz zmieszałem z Mustangiem i słabo podzialał.

Chwastoxy z Puma lub Axialem u mnie na jare jeszcze nie zawiodły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr291179    2

Witam! na jesieni w pszenicy zastosowałem Boxer w dawce 2l/ha z miotłą ładnie sobie poradził ale przepuścił sporo samosiewów rzepaku i trochę przytuli co byście polecili na wiosenną poprawkę?przeważnie używałem Lintur lub Mustang ale teraz chciał bym zmienić tylko nie wiem na co i w sensownych pieniądzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Ja bym nie kombinował, te dwa środki co używałeś są dobre. Ewentualnie według mnie bardzo dobrze się spisuje galaper strong i odpowiedniki, ja stosuję tam gdzie pryskałem samym expert met i dwuliścienne znikają. Boxer nie tyle przepuścił przytulię i rzepak, tylko raczej w dawce 2 litry to było do przewidzenia. Trzeba było sypnąć garś galmetu lub granstaru i rzepaku by nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

@tomekZ058 a stosujesz jakieś nawożenie przed siewnie w tak wczesnym terminie siewu ???

 

przedsiewnie daje Polifoske 8-200kg/ha i Salerzak 200kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr291179    2

Ja bym nie kombinował, te dwa środki co używałeś są dobre. Ewentualnie według mnie bardzo dobrze się spisuje galaper strong i odpowiedniki, ja stosuję tam gdzie pryskałem samym expert met i dwuliścienne znikają. Boxer nie tyle przepuścił przytulię i rzepak, tylko raczej w dawce 2 litry to było do przewidzenia. Trzeba było sypnąć garś galmetu lub granstaru i rzepaku by nie było.

 

właśnie o tym myślałem jesienią ale tak to jest jak się ufa bezgranicznie doradcom który mnie zapewniał że w dawce 2 litry wyczyści wszystko :(

Edytowano przez Piotr291179

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja bym nie kombinował, te dwa środki co używałeś są dobre. Ewentualnie według mnie bardzo dobrze się spisuje galaper strong i odpowiedniki, ja stosuję tam gdzie pryskałem samym expert met i dwuliścienne znikają. Boxer nie tyle przepuścił przytulię i rzepak, tylko raczej w dawce 2 litry to było do przewidzenia. Trzeba było sypnąć garś galmetu lub granstaru i rzepaku by nie było.

3l boxera czyszczą rzepak na poziomie 90-95%, 2l w granicach 75-80%. Biorąc pod uwagę presje samosiewów rzepaku to taka dawka może być słaba. 5g gleanu dorzucić i będzie lux.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Wystarczy do boksera dodać chociaż 0,1l DFF (lepiej 0,15)  i na samosiewy 5-6 g gleanu i pole czyste. Dwa lata temu tak robiłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Ja też daje boxer też z dff i glean, ale wielu na słowo "glean" reaguje z małym entuzjazmem. A granstar czy galmet to już ok:) A na samosiewy rzepaku wystarczą te 2 środki w małej dawce, choć 5 gram gleanu z pewnością nie stanowi również żadnego problemu z następstwem roślin. Ogólnie ta mieszanka boxer/dff/glean to chyba najlepsze co można wymyśleć na jesień przynajmniej na moich polach, bo chabru praktycznie nie ma.

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Ja też daje boxer też z dff i glean, ale wielu na słowo "glean" reaguje z małym entuzjazmem. A granstar czy galmet to już ok:) A na samosiewy rzepaku wystarczą te 2 środki w małej dawce, choć 5 gram gleanu z pewnością nie stanowi również żadnego problemu z następstwem roślin. Ogólnie ta mieszanka boxer/dff/glean to chyba najlepsze co można wymyśleć na jesień przynajmniej na moich polach, bo chabru praktycznie nie ma.

ja daje zawsze na samosiewy po 8g gleanu i w nastepnym roku zawsze ida ziemniaki i nic sie dzieje , tak jak mówisz ludzie przewrazliwieni sa na ten srodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj