Polecane posty

andrzej1988    293

Jesli pszenica bardzo dobrze rozkrzewiona i w dobrej formie to jak najbardziej a jak w słabej kondycji to saletra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427

Ja mam pytanie może za wcześnie pytam ale co będzie lepsze na zabieg t2 falcon czy duet ultra .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli pszenica bardzo dobrze rozkrzewiona i w dobrej formie to jak najbardziej a jak w słabej kondycji to saletra

 

dzięki za odp a czym od zielska i kiedy co polecasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

dzięki za odp a czym od zielska i kiedy co polecasz

 

Zalezy jakie masz te zielska?? Ja na jesien pryskam lentipurem a na wiosne linturem i jest dobrze jak narazie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Ja mam pytanie może za wcześnie pytam ale co będzie lepsze na zabieg t2 falcon czy duet ultra .

 

Moim zdaniem duet ultra falcon stosowałem kiedyś ale nie wiem dlaczego zawsze przypalał liście pszenicy na przestrzeni paru lat i dałem sobie spokój z tym środkiem

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

andrzej 1988 też przymierzam się do poprawki Linturem dwuliściennych, są miejscami tylko przy miedzy i trochę wewnątrz pola, nigdy nie pryskałem nim jaką dawkę stosowałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

5 opakowan po 150 gram starczyło mi na 4,20 - 4,30 czyli wychodziło jakies 175 gram na hektar. A w zaleceniach jest od 150 -180 gram czyli zastosowałem z tej blizszej gornej granicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

stosowałem Falcon i Duet Ultra na T2 i lepiej działał Duet z Falconem trzeba ostrożnie nie lubi wysokich temperatur i silnego nasłonecznienia bo taki jak koledzy wyżej się wypowiedzieli lubi przypalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

witam a co sadzicie o saletrosan 26 w dawce 200kg na ha pod pszenice

 

Jeśli teraz to wysiejesz to bardzo dobry nawóz. jak za 2-3 tyg planujesz siać to saletra. W dawkę nie wnikam bo to indywidualna sprawa w jaki plon celujesz.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

http://dr-green.pl/zboze-1/ w zeszłym roku stosowałem to. Też ma sporo składników ale zostaję z tego taki "piasek"  i przy rozpylaczach dwu strumieniowych (DF lechler 0,4) był problem po potrafiły się przytkać...

 

a mozesz cos wiecej powiedziec na ten temat?? byl widoczny efekt pozastosowaniu Dr Green??? dozy byl problem z rozpuszczalnoscia??? nawet jak by rozmoczyc godzinke wczesniej?? przy dyszach 03 dwu strumieniowych pewnie byla by masakra z tym zapychaniem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

Moddus_Start_gefolgt_von_Moddus.png

Edytowano przez Sunf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

Ktos zna orientacyjna cene moddusa start?

Edytowano przez d4rek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

a mozesz cos wiecej powiedziec na ten temat?? byl widoczny efekt pozastosowaniu Dr Green??? dozy byl problem z rozpuszczalnoscia??? nawet jak by rozmoczyc godzinke wczesniej?? przy dyszach 03 dwu strumieniowych pewnie byla by masakra z tym zapychaniem??

Co do efektów to pewnie musiał bym zostawić kontrolę żeby to stwierdzić a takich doświadczeń nie robiłem. Ale chyba działa bo na lepszej ziemi gdzie susza nie dała popalić plony była dobre. Dużo tego piasku nie zostawało ale jednak zawsze coś. Rozpylacze się zatykały pomimo filtrów na każdej sekcji i indywidualnych na rozpylaczach. Nie wyglądało to tak że kompletnie nie pryskały tylko jedno ziarenko wpadało i już strumień cieczy nie był "ciągły" i na działce 3 ha trzeba było ze 2-3 razy wyskoczyć i przeczyścić szczoteczką...  Może takie rozmaczanie albo rozpuszczenie w ciepłej wodzie coś by dało nie wiem nie próbowałem. Od jesieni testuję yare bo też ma sporo składników i jest w płynie co ułatwia mi robotę...  

 

Jako ciekawostkę dodam na UP Poznań robili doświadczenia z podawaniem Zn Cu Mn i wyniki były następujące 

Mikro bez fungi 7,7t

Samo fungi 9,5

Mikro + Fungi wynik prawie 10 

 

Wynika jasno lepiej zrobić dobrą ochronę, wapno kupić, nawozy P i K, jakiś azot z siarą a ewentualnie jak finanse pozwolą kupić dobry produkt z dobrą zawartością mikro(nie koniecznie droższy). Bo na ryku jest mnóstwo kompotów, które kosztują nie mało a po zagłębieniu się w skład okazuje się, że 1000 g zawiera 2 gramy Mn itd...  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

no jak trzeba by bylo wyskoczyc conajmniej raz na ha czyscic dysze to kiepsko. czaszabiegu praktycznie sie podwai bo na 20 ha to juz min 20 razy. czyli cos DR Green nie do konca wspanialy. tez dziwne ze zaleca sie wsypywac do baniaka prosto a nie przez rozwadniacz bo rozwadniacz przypycha. widocznie to wina slabej rozpuszczalnosci. chyba jednak sie nie skusze  bo oprysk musi isc gladko, szkoda czasu i nerwow na czyszczenie dysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rycho30    0

Panowie a co powiecie o odżywce OPTI zboże  stosował je już ktoś jeśli tak to jakie opinie na jej działanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

http://www.flora-praszka.pl/flora_KATALOG_JESIE%C5%83_2014_calosc.pdf Jeżeli chodzi o to ze strony 127 to dla mnie kiepski produkt. PK powinien być dostarczony do gleby (poza paroma wyjątkami) . Po zsumowaniu zalecanych dawek przez producenta wychodzi 11 kg w całej wegetacji to w tej dawce nawozu dostarczamy odp Cu 33 g Fe 16,5 g Mn 55 g Mo 4,4 Zn 16.5 g. Czyli trochę mało...  Pytanie jaka jest cena takiego nawozu?   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APT    1

Polecam chelaty bo są najlepiej przyswajalne dla roślin stosuje proleafmax i prochelatmax. Dodaje do zabiegów grzybowych, wszystko sie dobrze rozpuszcza, wystarczy dać 1l/ha bo maja dobry skład, daję przeważnie dwa razy na wiosnę po 1 litrze.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

Na poprawke wiosenna w pszenicy na przytulie co polecacie bo widzialem ze ladnie zielona najczescie po przedplonie rzepaku. na jesieni trinity jednak nie zalatwil jej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Właśnie na jesień warto walczyć głównie z miotłą, dwuliścienne tak przy okazji. A dwuliścienne wiosną w poprawce. U mnie też przytulia zawsze po jesiennym oprysku przetrwała, raz więcej raz mniej ale zawsze była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojteslaw    1

Jakiś fluroksypyr. Najtaniej jakiś generyk Starane w zeszłym roku litr ok 50 zł płaciłem a na poprawkę to 0,5-06 litra wystarczało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj