Polecane posty

thug    236

na moim terenie większość z azotem już jakiś czas temu poleciała


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, niektórzy czają się z tym azotem, jak szczerbaty na suchary. Nawet jak przyjdzie mróz, to co z tego? Wegetacja już dawno ruszyła, więc na co czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

no właśnie i sam nie wiem ma być to noce z mrozem i mógłbym chociaż rzepak potraktować rsm-em .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam przypadku, żeby źle wyszło się na wczesnym podaniu azotu. W kuj-pomorskim jest strasznie sucho, dlatego podaje się azot tak wcześnie, jak to tylko możliwe, dopóki w glebie jest jeszcze trochę wilgoci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Pomyśl też czasami zanim coś napiszesz. Ludzie się czają z azotem bo nie da się wjechać w pole np. w Lubelskim jest strasznie mokro, sam bym podał azot już ale nie da się wjechać a przymrozków nie nadają. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

to jutro jadę rano bo później jak puści to będzie błoto bo ostatnio w sumie ze 30 mm albo i więcej spadło. teraz leży 1cm .śniegu ale ścieżki będzie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

A ja miałem Juliusa który był na początku lutego zielony, a teraz żółty, połowa roślin zaczyna gnić reszta też na pół żywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wegetacja ruszyła zgadza sie ale podanie N przyspieszy proces roslina sie rozchatuje i wegetacja ruszy pełną parą i gdy chwyci mróz może byc kiepsko ale to jest tylko moje zdanie wolnosc słowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Pomyśl też czasami zanim coś napiszesz. Ludzie się czają z azotem bo nie da się wjechać w pole np. w Lubelskim jest strasznie mokro, sam bym podał azot już ale nie da się wjechać a przymrozków nie nadają. 

 

no właśnie od jutra przez 4 dni mają być


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

niby tak w 2012 tak było. ale na mój region do 9 marca nie widać mrozów po za przymrozkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

co do rozhartowania  juz dawno je pogoda rozhartowała


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

no właśnie od jutra przez 4 dni mają być

Przymrozek typy -1 -2 stopnie mnie nie zadowala jest tak mokro że woda stoi w dołkach a dzisiaj jak byłem patrzeć pszeniczkę to mało gumoskoków nie zostawiłem w tej glinie więc taki mały mróz na pewno nie da rady tego zmrozić żeby wjechać. Ale lepiej żebyś miał rację że się da wjechać to od razu lecę azotem  ;)


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się narazie wstrzymuje z N myśle że spokojne wystarczy czasu na wszystkie fazy rozwojowe zboża nawet jak n podam w połowie marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego, Renault85, to Ty pomyśl, zanim coś napiszesz. Mówię o ludziach, co zastanawiają się nad wjechaniem w pole z azotem,mimo iż mają takie możliwości. Kolega Thug ma rację, pogoda już dawno rozhartowała rośliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

ja tam się nie spieszę (Podlaskie) w połowie marca zacznę rozrzucać co się da, pamiętam w zeszłym roku zachód skracał, a u nas pierwsze dawki ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że tak. słoneczko wyżej dzien dłuższy temp. wyższa i spokojnie dogoni te zboża co dostały N w lutym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HenrykK56    0

Ten moddus start to jest zwykłe naciąganie ludzi. Wcześniej wystarczało dać 0.3 moddus i 1 l ccc teraz już raptem trzeba moddus start dodatkowo dawać według ich zaleceń paranoja. Po za tym po cholere dwa razy moddusem pryskać raz za razem skoro jedna setka moddusa działa tydzien. To lepiej dać moddus na pierwsze kolanko z ccc a potem ceryone na flagówke i napewno nie będzie gorsze skracanie niż dwa razy moddus tydzien po tygodniu.

 

A to nie było tak że 0,3 moddus i 1l ccc, a później można powtórzyć jak zagrożone bardzo wyleganiem, a przy tym nowym, możesz zastosować tylko raz sam Moddus Start, nie wiem czy mozna mieszać z ccc, ale na pewno jak niezbyt wymagająca uprawa to dajesz tylko start, a potem możesz ale nie musisz poprawić moddusem, czyli tak samo w dwóch dawkach, więc to nie jest tak że dodatkowo, tylko zamiast pierwszej dawki moddusa jeśli dobrze zrozumiałem idee nowego produktu. Tak samo przy np Cuadro, nie daje się dwóch dawek jak trzeba? 

Biorąc pod uwagę przeróżne ryzyka stosowania rozmaitych trineksapakow, to Moddus wydaje się być najpewniejszym rozwiązaniem.. Pozwole sobie przytoczyć pewne "ogłoszenie": "........... sp. z O.o. w Kątach Wrocławskich oświadcza, że wprowadzając NIELEGALNIE do obrotu na terytorium Polski PODROBIONY środek ochrony roślin pod nazwą Modena 250EC bezprawnie opatrzyła go firmą Syngenta Crop Protection AG i tym samym naruszyła prawo do firmy spółki S.C.P. A.g. z siedzibą w Szwajcarii, oraz zasady uczciwej konkurencji w stosunku zarówno do S.C.P. w Szwajcarii, jak i Syngenta Polska sp. z O.o. w Warszawie. Firma ....... Sp. z O.o. wyraża z tego powodu ubolewanie, oraz zobowiązuje się do niepodejmowania takich działań w przyszłości."

 

Zależy na jakie ryzyko się patrzy, bo wszystkie nawozy, opryski stanowią zagrożenie dla środowiska, no ale jakoś trzeba żyć, dopóki nie wymyślą czego dobrego i nieszkodliwego. 

Swoją drogą pewnie to ogłoszenie pojawiało się w miejsc na które nikt nie zwraca uwagi 

A z azotem to jeszcze nie prędko, na pole jeszcze nie wjedzie, rano z centymetr śniegu leżał a i przymrozki jeszcze moga sie trafić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Ogłoszenie pojawiło się w Top Agrar Polska, a dotyczyło wprowadzania do sprzedazy PODROBIONEGO srodka Modena przez firme, która ma najwięcej zezwoleń na import równoległy. Ta afera akurat ujrzała światło dzienne, chociaż importer zapewne dotkliwych konsekwencji nie poniósł. Nasuwa się pytanie : jaki odsetek preparatów z tzw. handlu równoległego, jak również generyków, to zwyczajne "lewizny" i "wały" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HenrykK56    0

Ogłoszenie pojawiło się w Top Agrar Polska, a dotyczyło wprowadzania do sprzedazy PODROBIONEGO srodka Modena przez firme, która ma najwięcej zezwoleń na import równoległy. Ta afera akurat ujrzała światło dzienne, chociaż importer zapewne dotkliwych konsekwencji nie poniósł. Nasuwa się pytanie : jaki odsetek preparatów z tzw. handlu równoległego, jak również generyków, to zwyczajne "lewizny" i "wały" ?

 

Dziwne że nic o tym nie słyszałem, ale nasuwa się tylko na myśl że lepiej jednak inwestować w środek oryginalny, w tym przypadku Moddus. Sam jestem bardzo zadowolony, więc bardzo chwale, ale rozumiem że na forum znajdują się też zwolennicy innych środków. 

 

Swoja drogą, ktoś tu wczesniej wspomniał, że niby Syngenta ma się połączyć z jakąś firmą od Optimusa, nieźle próbują się podszywać pod markę znaną na rynku i sprawdzoną i oczywiście oryginalną, mam nadzieję że nikt się nie nabierze. Staram się nie wypowiadać negatywnie o środkach których nie stosowałam, ale akurat o Optimusie słyszałem i czytałem dużo negatywnych opinii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Optimus to marka zarej. przez firmę ADAMA, wcześniejszy Makhteschim Agan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APT    1

Chińczycy kupili firmę Syngenta, a chińska firma jest również właścicielem takich marek jak pirelli czy Adama od środków.

 

Co do Optimusa to znowu brak czytania etykiet, Panowie Optimus ma 175 substancji a Moddus ma 250 więc jak ktoś zastosował dawkę 0,3 jak w Moddusie i myśli, że będzie super działać to się myli. Kiedyś stosowałem optimusa ale ostatni rok dawałem Moddusa 250 lub Heltrin 250.

 

Do Moddusa Start można dać CCC jak do każdego trineksapaku


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam dałem dzisiaj pierwszą dawkę saletry na pszenicę a teraz pada śnieg i robi się biało może to mieć jakieś negatywne skutki na działanie nawozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Obliczając ile mamy podać teraz azotu zbożu trzeba uwzględnić że nawóz będzie wykorzystany w około 70% mam rację ??

Czyli jeśli przyjmiemy że chcemy dać pszenicy 150 kgN/ha w 2 dawkach ,1 dawka 60% 2 dawka 40% , Czyli teraz musimy dać 90kgN/ha razy 70% czyli około 130kgN/ha = 380 kg/ha saletry 34N .Mam rację ?Bo trochę dużo to wychodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj