Polecane posty

HenrykK56    0

ale syngenta wypuscila Moddus Start z nowa formulacja i lepszym pokryciem liscia , która juz nie musi mieć słońca . Ciekawe na ile to prawda, i za jaka cene?

 

Przy niższych temperaturach to można stosować, szukałem ceny ale jeszcze chyba nie ma nigdzie, nie wiecie czy można już kupić? 

filmik taki znalazłem https://www.youtube.com/watch?v=7HvSS8LDXmQ&list=PLD9JXT3SYL9mj1iBsGoVqpt8RXEMlKl2e&index=1

jak mi zagwarantują takie zboże to biorę od razu 

 

jak pogodę w tv oglądam, to u nas zazwyczaj z 1-2 dniowym opóźnieniem wszystko dociera, w tamtym roku lato dało popalić, ciekawe jak w tym roku 

Ja tam nie wiem ale jak będzie lepsza pogoda w tym tygodniu to będę wjeżdżał z azotem na rzepak. Jakoś wole prędzej wyjechać . Ale początek marca ma być bardziej zimowy i się zastanawiam czy posiać tylko rzepakowi a zboża zostawić kurde już sam nie wiem . Czekać czy tylko jak możliwe jechać ?

 

no ja tak samo, jak tylko da wyjechac to saletrosan chce dać na rzepak, ale padało cały dzień, teraz też pada, a trochę nierówny teren mam więc strach wyjeżdżać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

cały czas  jakoś nie moge uwierzyć ze zmiana formulacji pozwoli modussowi przebrnąć przez niższe temperatury


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel39    1

Nie musisz wierzyć, bo czemu, najlepiej sprawdzić samemu, ale potem nie zapomnij powiedzieć jak sobie poradził modus start...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HenrykK56    0

Nie musisz wierzyć, bo czemu, najlepiej sprawdzić samemu, ale potem nie zapomnij powiedzieć jak sobie poradził modus start...

 też wychodzę z założenia że trzeba samemu przetestować, bo tak to ciężko ocenić. 

A co innego byście polecili? reklamuja może cos innego na niższe temperatury? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

W tym roku bardziej prognozuję szał na Medax Top niż moddus start. Zebrał  min. tutaj trochę niezłych opinii, w tym moich i syngenta robi co może bo jej produkt chyba dość niespodziewanie może stracić niedługo swoją pozycję na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HenrykK56    0

W tym roku bardziej prognozuję szał na Medax Top niż moddus start. Zebrał  min. tutaj trochę niezłych opinii, w tym moich i syngenta robi co może bo jej produkt chyba dość niespodziewanie może stracić niedługo swoją pozycję na rynku.

 

Każdy produkt ma swoich zwolenników i przeciwników, ja np z Moddusa jestem bardzo zadowolony i właśnie wybrałem go po czytaniu pozytywnych opinii w internecie. Teraz mam zamiar wypróbować Moddus Start, a potem starego Moddusa dam w drugiej dawce, co prawda Medax Top nigdy nie próbowałem, może na jednym kawałku dla sprawdzeniam dam, no ale jednak syngenta ma swoją pozycję na rynku i to robi swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

swoją pozycją jedni jak i drudzy robią na nas ogromne siano, i ciekawe co dalej jak tyle substancji jest pod znakiem zapytania.

 

 


Każdy produkt ma swoich zwolenników i przeciwników, ja np z Moddusa jestem bardzo zadowolony i właśnie wybrałem go po czytaniu pozytywnych opinii w internecie. Teraz mam zamiar wypróbować Moddus Start, a potem starego Moddusa dam w drugiej dawce, co prawda Medax Top nigdy nie próbowałem, może na jednym kawałku dla sprawdzeniam dam, no ale jednak syngenta ma swoją pozycję na rynku i to robi swoje

 

1. Start 0,3l + 1l ccc ?

2. Moddus 0,3 l

 

chyba tak to ma wygladać, gdzieś kiedyś była informacja przez jaki czas działa x g substancji

Edytowano przez Sunf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel39    1

Ale cenowo to tak samo wychodzi, dajmy na to pszenice ozimą. Moddusa dajemy 0,4 l/ha przy cenie 257zł/l daje nam 102.8zł za hektar, Medaxa dajemy 0,8-1,25 l/ha, załóżmy średnio 1 litr a cena za litr to 104,07 zł. Czyli nawet Moddus tańszy, jak dobrze liczę
Nie no, jak Moddus Start będzie tańszy od Moddusa, a dodatkowo chyba mniej go trzeba stosować na ha to chyba biore

Edytowano przez Pawel39

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

Ale cenowo to tak samo wychodzi, dajmy na to pszenice ozimą. Moddusa dajemy 0,4 l/ha przy cenie 257zł/l daje nam 102.8zł za hektar, Medaxa dajemy 0,8-1,25 l/ha, załóżmy średnio 1 litr a cena za litr to 104,07 zł. Czyli nawet Moddus tańszy, jak dobrze liczę Emotikon grin

Nie no, jak Moddus Start będzie tańszy od Moddusa, a dodatkowo chyba mniej go trzeba stosować na ha to chyba biore

Startu masz dawke 0,3l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

swoją pozycją jedni jak i drudzy robią na nas ogromne siano, i ciekawe co dalej jak tyle substancji jest pod znakiem zapytania.

 

 

 

1. Start 0,3l + 1l ccc ?

2. Moddus 0,3 l

 

chyba tak to ma wygladać, gdzieś kiedyś była informacja przez jaki czas działa x g substancji

 

Moddus start - 0,3l na ha

Moddus Start 0,2l + 1 l CCC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Na mój chłopski rozum, jezeli dana substancja, w tym wypadku trineksapak, działa w roślinie w jakimś tam przedziale temperatur, to zmiana formulacji może jedynie wpłynąć na wchłanianie tej substancji przez roślinę... Mechanizm działania w roślinie pozostaje ten sam..
Więc i wymagana temperatura powinna być odpowiednia dla danej substancji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Odbiegając od tematu. Sprzedam GORCZYCE matwikobojcza odmiana bardena. Okolice Mogilna, kuj-pom. Więcej informacji na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Ten moddus start to jest zwykłe naciąganie ludzi. Wcześniej wystarczało dać 0.3 moddus i 1 l ccc teraz już raptem trzeba moddus start dodatkowo dawać według ich zaleceń paranoja. Po za tym po cholere dwa razy moddusem pryskać raz za razem skoro jedna setka moddusa działa tydzien. To lepiej dać moddus na pierwsze kolanko z ccc a potem ceryone na flagówke i napewno nie będzie gorsze skracanie niż dwa razy moddus tydzien po tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

Zgadzam się z knoro93 . Po co kombinować , u mnie ten system się sprawdza nawet na intensywnych pszenicach . Wysiewamy 350-400 nasion , terminy siewu raczej październikowe , przedplon najczęściej kukurydza , azot 200-250 na ha , odmiany Arkadia , Skagen , Zeppelin . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

syngenta ma już konkurentów z generykami choćby takie cuadro, czy optimus no i konkurencję zupełnie inną w postaci medaxa

W tym roku bardziej prognozuję szał na Medax Top niż moddus start. Zebrał  min. tutaj trochę niezłych opinii, w tym moich i syngenta robi co może bo jej produkt chyba dość niespodziewanie może stracić niedługo swoją pozycję na rynku.

 

pisałeś o mojej wierze, tam było moje  stwierdzenie retoryczne ,nie przestawię się na moddusa bo stosuję inny środek ,poza tym moim zdaniem formulacja niewiele zmieni

Ale cenowo to tak samo wychodzi, dajmy na to pszenice ozimą. Moddusa dajemy 0,4 l/ha przy cenie 257zł/l daje nam 102.8zł za hektar, Medaxa dajemy 0,8-1,25 l/ha, załóżmy średnio 1 litr a cena za litr to 104,07 zł. Czyli nawet Moddus tańszy, jak dobrze liczę
Nie no, jak Moddus Start będzie tańszy od Moddusa, a dodatkowo chyba mniej go trzeba stosować na ha to chyba biore

 

ja z  etefonu zrezygnowałem już dawno ,zastosujesz w roślinie wytworzy się etylen,który szybciej zakończy życie rośliny ,mniej pompowania ,krótszy okres wegetacji mniejszy plon,jak dla mnie cerone dobre do sadów

Ten moddus start to jest zwykłe naciąganie ludzi. Wcześniej wystarczało dać 0.3 moddus i 1 l ccc teraz już raptem trzeba moddus start dodatkowo dawać według ich zaleceń paranoja. Po za tym po cholere dwa razy moddusem pryskać raz za razem skoro jedna setka moddusa działa tydzien. To lepiej dać moddus na pierwsze kolanko z ccc a potem ceryone na flagówke i napewno nie będzie gorsze skracanie niż dwa razy moddus tydzien po tygodniu.

 


Zgadzam się z knoro93 . Po co kombinować , u mnie ten system się sprawdza nawet na intensywnych pszenicach . Wysiewamy 350-400 nasion , terminy siewu raczej październikowe , przedplon najczęściej kukurydza , azot 200-250 na ha , odmiany Arkadia , Skagen , Zeppelin . 

 

o kolego 400 roślin metrze  ?????

250 kg czystego azotu ????w zbozach dla mnie hardkor


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Wiem, że moddus ma wiele generyków, ale jednak najczęściej ludzie wybierają moddus "bo to oryginał". Notabene jeśli chcecie pryskać czymś z TE, to ja osobiście polecam zamiast moddusa optimus. Miałem z nim trochę do czynienia w tym roku i o wiele lepiej się rozpuszcza od "oryginału"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

syngenta ma już konkurentów z generykami choćby takie cuadro, czy optimus no i konkurencję zupełnie inną w postaci medaxa

 

pisałeś o mojej wierze, tam było moje  stwierdzenie retoryczne ,nie przestawię się na moddusa bo stosuję inny środek ,poza tym moim zdaniem formulacja niewiele zmieni

 

ja z  etefonu zrezygnowałem już dawno ,zastosujesz w roślinie wytworzy się etylen,który szybciej zakończy życie rośliny ,mniej pompowania ,krótszy okres wegetacji mniejszy plon,jak dla mnie cerone dobre do sadów

 

 

o kolego 400 roślin metrze  ?????

250 kg czystego azotu ????w zbozach dla mnie hardkor

Zawsze możesz zastosować medax albo moddus na flage myśle że działanie będzie lepsze jeśli zastosujemy 0.3 moddus + 1 l ccc a potem poprawka moddusem albo medaxem na flage. Grunt żeby z pierwszym skracaniem trafić w termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

Dlaczego hardcor ? A 400 roślin przy najpóźniejszych siewach . Dawkę azotu dopasowuję do możliwości stanowiska , przy 8-10 t/ha 200-250 n/ha to normalna dawka aby mieć białko na poziomie 14,5% . Nie wiem czy wiesz ale sprzedając do Niemiec płacą Ci za białko , np.: pszenica białko 13,9% cena  642 netto , a  białko 14,5%  682 netto . Tak więc 40 zł na tonie to 300 - 400 na hektarze,  koszt 46 kg azotu 120-130 zł  . A jeśli chodzi o gęstość siewu to siałem już pszenice 250 roślin na metrze i to przez dłuższy czas , ale wydaje mi się że te nowe odmiany jednak przy późniejszych siewach potrzebują większej obsady . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel39    1

Wiem, że moddus ma wiele generyków, ale jednak najczęściej ludzie wybierają moddus "bo to oryginał". Notabene jeśli chcecie pryskać czymś z TE, to ja osobiście polecam zamiast moddusa optimus. Miałem z nim trochę do czynienia w tym roku i o wiele lepiej się rozpuszcza od "oryginału"!

 

Osobiście jeszcze nie słyszałem zbyt pozytywnych opini na temat optimusa wśród znajomych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ja stosowałem optimus i dobrze zadziałał tylko zamiast 0,3 to trzeba go zastosowac 0,4 l na hektar z 1 l ccc... bo ma mniej substancji a dlatego go zastosowałem bo jedna butelka litrowa Moddusa byłoby za mało a dwie litrowki optimusa idealnie mi wystarcza na moj areał pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Fakt, na mniejszą powierzchnię łatwiej dopasowac Optimusa, ale cenowo wychodzi podobnie na ha. Moj najblizszy sklep z Ś.O.R. zawsze głosi, ze Optimus to szajs.. Lubi przypalać roślinę, szczególnie w mieszaninach z ccc, fungi, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Z tym Optimusem to faktycznie prawda, na własnej skórze poznałem, że gorzej się miesza i w górnych dawkach potrafi więcej zrobić szkody niż pożytku. Ale i znam panów którzy stosują go umiejętnie rok w rok i są usatysfakcjonowani. 

Tak więc chyba jak trafi  -_-

 

Edytowano przez major_89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Szukając oszczędności dochodzę do wniosku, że najkorzystniej wypada Moddus..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Heh ciekawe opinie usłyszałem o tym optimusie. Ja w tym roku pszenżyta pryskałem optimusem i moddusem bo nie zależało mi na skróceniu i dużo ładniej mi się optimus rozpuszczał i działanie takie samo tylko 0,3 moddusa to sporo więcej optimusa bo 0,44 litra.

Podsumowując uważam, że moddus/optimus jest dobry na te niższe zboża i gdybym siał muszelkę czy coś w tym stylu na medax wcale bym nie patrzył. Jednak siejąc te "żyta" typu arkadia i sailor, no to niestety zabieg skracania to chyba dla mnie najważniejsza misja w sezonie, i wolę środek lepiej skracający mimo wszystko i niezależny od pogody od firmy BASF.

P.s Na razie więcej się nie wypowiadam na ten temat, bo jeszcze posądzicie mnie o współpracę z tą firmą, choć czytając moje wpisy może się ktoś od nich odezwie do mnie z jakąś propozycją:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj