Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
koczas    80

Poleć ostro 0,8 Medax Top i 1 litr ccc i będzie ok. Na liść flagowy myślę, że jak dawać to już medax czy moddus nie będzie miało aż takiego znaczenia, nie było wielkiej różnicy u mnie między tymi środkami w terminie początku liścia flagowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel39    1

A reszta jak myśli, na arkadię dawać regulator? Posiałem pierwszy raz w tym roku i miałem nic nie dawać do regulacji, a teraz zacząłem się zastanawiać. Tak to jest jak człowiek za dużo w internecie czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Mam problem z pszenicą bo ma fioletowe liście i słabo się krzewi w dwóch miejscach nie na całym polu i nie wiem czy kupować jeszcze sól potasową czy czekać na lepszą pogode i siać sam azot . Tragicznie nie ma ale słaba jest a na reszcie pola pięknie się krzewi odmiana julius . 

 

niedobór fosforu ,ale zapewne spowodowany tym ,że ph niskie i nie może go pobrać

jak ja skracałes i jaka dawke azotu dales?

 

azotu około 160 kg

skracanie na arkadii 0.6medax plus 1 l stabilan pierwsze kolanko

faza około 32 33   0.35 medax

faza 37 ukazanie flagi robie dokłosie 0.5 l medax

tak to robię na arkadii i juliusie  bo są wysokie ,ten program po konsultacji z kolegą z BASF, oczywiście nie są to przejazdy tylko zregulatorami oczywiście jeżeli terminy pasują to lecą fungi i mikro


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HenrykK56    0

Poleć ostro 0,8 Medax Top i 1 litr ccc i będzie ok. Na liść flagowy myślę, że jak dawać to już medax czy moddus nie będzie miało aż takiego znaczenia, nie było wielkiej różnicy u mnie między tymi środkami w terminie początku liścia flagowego.

 

Ja właśnie raz nie dałem żadnego, jednego roku dawałem Cuadro 0,4l i ccc 1l, a w tamtym Moddus 0,3l i ccc 1l, w obydwu przypadkach zadziałało, ale mam takie miejsca na polu gdzie zawsze jest kiepsko z wyleganiem i w tych właśnie miesjcach Moddus lepiej zadziałał, może to też kwestia warunków, no ale w tym roku zaczynam się rozglądać za czymś, ale nie wiem czy moddusa znowu nie dam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

cuadro i moduss  to to samo kolego(trineksapak etylu)


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HenrykK56    0

cuadro i moduss  to to samo kolego(trineksapak etylu)

 

no że substancja ta sama to wiem, ale chciałem wypróbować różne, pewnie większość regulatorów opiera się na tym samym środku (trineksapak etylu), może to kwestia lata i pogody, nawożenia, ale w roku z moddusem miałem lepsze plony i w gorszych miejscach pszenicy nie wyłożyło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojteslaw    1

Trineksapak etylu ma to do siebie że dużo lepiej działa w słoneczne dni i to pogoda w trakcie stosowanie robi tą różnicę a nie nazwa środka i producent. Medax lepszy bo nie zależny od pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

Trineksapak etylu ma to do siebie że dużo lepiej działa w słoneczne dni i to pogoda w trakcie stosowanie robi tą różnicę a nie nazwa środka i producent. Medax lepszy bo nie zależny od pogody.

 

ale syngenta wypuscila Moddus Start z nowa formulacja i lepszym pokryciem liscia , która juz nie musi mieć słońca . Ciekawe na ile to prawda, i za jaka cene?

Edytowano przez Sunf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Chyba bardziej chwalą się, że działa w niższej temperaturze. O słońcu to ja w broszurach za bardzo nie widzę, ale patrzyłem tak pobieżnie może się mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

Chyba bardziej chwalą się, że działa w niższej temperaturze. O słońcu to ja w broszurach za bardzo nie widzę, ale patrzyłem tak pobieżnie może się mylę

 

fakt mój bład, działanie od 5-10 stopni ale dalej ale przy tym czasie to o slonce trudno czyli tylko rezultat bedzie lepsze pokrycie lisci i pewnie cena kosmiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

A reszta jak myśli, na arkadię dawać regulator? Posiałem pierwszy raz w tym roku i miałem nic nie dawać do regulacji, a teraz zacząłem się zastanawiać. Tak to jest jak człowiek za dużo w internecie czyta.

miałem i dawałem 2 razy pełną dawkę moddusa - po 0.3


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Przypomne jak po połowie kwietnia na tym forum będziemy martwić się z powodu braku opadów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Narazie trzeba sie  martwić  o przezimowanie , moim zdaniem lepszy od moddusa jest medax top , cenowo wychodzi prawie to samo a działanie moim zdaniem lepsze


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Thug ciekawy artykuł. U mnie na Podlasiu suszy już dawno nie ma zapasy wodne zostały już uzupełnione w polu super mokro nie jest ale po ostatnich deszczach nie wjedziesz. Gorąco polecam tą pogodę sezonową. http://www.twojapogoda.pl/polska/podlaskie/bielsk-podlaski/sezonowa Śledzę ją już 2 rok i muszę przyznać że bardzo dobrze się sprawdza w około 90 %. Nie wiem skąd oni to wiedzą ale trafiją z prognozami bynajmniej dotychczas. Pogoda na tej stronce została przedstawiona o ile pamietam we wrześniu. Jak widać bierzący miesiąc jest jak najbardziej trafiony zobaczymy dalej.
Kondziu a na co Ty niby chcesz wjeżdżać z azotem jak masz po 3-4 stopnie codziennie. W takich warunkach wegetacji Ci nie ruszy a jak wyskoczy Ci jeden dzien 10 stopni to wiosny jeszcze nie czyni. U mnie podobna pogoda jak u Cb nawet cieplej sie zapowiada tak patrze ale ani mysle jechac z azotem. Już rok temu posiałem 10 marca to wszystko stało wegetacja nie ruszała bo było zimno troche rozwagi.

Edytowano przez knoro93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

No tak co z niektórymi z okolicy rozmawiałem to mówią że jadą z azotem w tym tygodniu bo nie ma czasu itp.. Ja tam jak dokończę S&Mg to będzie sukces. U mnie 10 marca 2015 to było cieplutko i szedł saletrosan i pulan o mizernej wilgotności nie wspomnę. Jeżeli im się to sprawdzi to będzie czysty hardcore z zabiegami jak ma być taki nadmiar wody w tym sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Thug ciekawy artykuł. U mnie na Podlasiu suszy już dawno nie ma zapasy wodne zostały już uzupełnione w polu super mokro nie jest ale po ostatnich deszczach nie wjedziesz. Gorąco polecam tą pogodę sezonową. http://www.twojapogoda.pl/polska/podlaskie/bielsk-podlaski/sezonowa Śledzę ją już 2 rok i muszę przyznać że bardzo dobrze się sprawdza w około 90 %. Nie wiem skąd oni to wiedzą ale trafiją z prognozami bynajmniej dotychczas. Pogoda na tej stronce została przedstawiona o ile pamietam we wrześniu. Jak widać bierzący miesiąc jest jak najbardziej trafiony zobaczymy dalej.

Kondziu a na co Ty niby chcesz wjeżdżać z azotem jak masz po 3-4 stopnie codziennie. W takich warunkach wegetacji Ci nie ruszy a jak wyskoczy Ci jeden dzien 10 stopni to wiosny jeszcze nie czyni. U mnie podobna pogoda jak u Cb nawet cieplej sie zapowiada tak patrze ale ani mysle jechac z azotem. Już rok temu posiałem 10 marca to wszystko stało wegetacja nie ruszała bo było zimno troche rozwagi.

 

opady

http://www.cpc.ncep.noaa.gov/products/CFSv2/htmls/euPrece3Mon.html

temperatura

http://www.cpc.ncep.noaa.gov/products/CFSv2/htmls/euT2me3Mon.html

między innymi biorą to z tych modeli

ale kończymy bo to nie ten temat


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Thug oby padalo bo wlasnie ten artykul zadecydowal o siewie kuku zamiast jarej pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dsz    8

Niech pada jak najwięcej nue było śniegu to nich teraz deszcz nadrabia z azotami spokojnie damy rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Dokładnie niech pada ostatnia doba praktycznie cały czas popaduje w rowach woda do połowy, już z rok tyle nie było jej,mamy jeszcze luty o siewach jeszcze nie myślimy WLKP ,na wiosenny start wilgoci będzie oby maj czerwiec był z deszczykiem z przerwami na siano najlepiej ,ot warsztat pracy rolnika w swoim czasie deszcz potrzebny i w swoim słonce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

Ja tam nie wiem ale jak będzie lepsza pogoda w tym tygodniu to będę wjeżdżał z azotem na rzepak. Jakoś wole prędzej wyjechać . Ale początek marca ma być bardziej zimowy i się zastanawiam czy posiać tylko rzepakowi a zboża zostawić kurde już sam nie wiem . Czekać czy tylko jak możliwe jechać ?

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj