Polecane posty

rolfarm    1

A Arkadia z Ostrogą i Hondią zielone jak by zimy nie było. Za to mistrzowskie ozon z arktisem równo brunatne . Już sobie jarą mandaryne przywiozłem, ponoć w rozsądnych cenach 1850,-/ t.
Pozdro z wlkp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

pszenica moze byc ruda ale jesli nie jest uszkodzony węzeł krzewienny to wszystko sie zregeneruje. Kiedyś pisałem że miałem podobnie ze skagenem. Była cała ruda. Strasznie to wygladało ale jak wegetacja ruszyła to zaczeła sie zielenić i nic jej nie było.

 

znam przypadki że jest lekko zielona ale tak jak powiedziałes wezęl krzewienia się ślimaczy i wypuszcza listek z boku

to jest wg mnie wilka kicha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

U mnie Arktis zielony jak w listopadzie.. Jantarka troche zżółkła w zagłębieniach, ale to raczej z powodu zbyt duzej wilgotności. Po ostatnich opadach na pola wejść nie można. O wjazdach z nawozami narazie niema mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

panie ja caly czas jestem ze to BYDV ale to jest z listopadowego siewu po kukurydzy i byla zabezpieczona dimetoat'em./

 

sądzisz że jeden oprysk bi czy danadimem powstrzyma wszystkie naloty mszyc


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolfarm    1

Najlepsza jest reklama Jęczmienia Hywido. POZNAJ SEKRET HYVIDO. Raczej sekret wzorcowego wymarzania, nawet w poprzednich latach jak nic innego nie wypadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Witam szukam porady czy te miłe i bardzo pożytecznie stworzenia nie zjedzą mi nasion kukurydzy? Pytam bo pszenice przez nie prześweałem 3 razy ?20160208_102442.jpg 20160208_102442.jpg
dżdżownice, wazonkowce
post-169428-0-34390100-1455396039_thumb.jpgpost-169428-0-34390100-1455396039_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

@ zodiak dzięki, przez twój post chwile się pośmiałem. Dżdżownica to nie drutowiec, larwy sprężykowate, leniowce  czy pędrak  czy łokoś.  Tak więc jeszcze raz dobrze przyjrzyj się co to faktycznie jest. Jesienienio występowało sporo rolnic, to był prawdopodobnie  twoja zadra w oku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

@ zodiak dzięki, przez twój post chwile się pośmiałem. Dżdżownica to nie drutowiec, larwy sprężykowate, leniowce czy pędrak czy łokoś. Tak więc jeszcze raz dobrze przyjrzyj się co to faktycznie jest. Jesienienio występowało sporo rolnic, to był

prawdopodobnie twoja zadra w oku.

Dziwna ta odpowiedź chcesz powiedzieć że źle sygnalizację przecież to dźodźwnica ? Sam widziałem jak wgryza się w nasiono pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Twoje zdjęcia mi się nie odpalają. Tak więc widzę jedynie coś podobnego do pierścienicy. Ale przez tyle lat praktyki i zbierania różnych informacji pierwsze słyszę o czymś takim. Moim zdaniem to przypadek, jeśli to pierścienica to żywi się ona materią organiczną ale nie taką. Szukała ona w obrębie czegoś innego a ty po prostu ją przypadkową tam znalazłeś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

ślimaki też mogły zjeść ziarno lub kiełki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Zasiana dzis pszenica jara Harenda przewodka:D(Kuj-Pom) W polu mozna powiedziec ze idealne warunki do siewu. Na glinie jeszcze nigdy tak ladnie sie bryly nie skruszyly jak dzis przy sianiu..Jak tak dalej pojdzie to susza straszna sie zapowiada.. Ciekawe co z tego bedzie.. Ma ktos doswiadczenie z tak wczesnym siewem?? Teoria mowi ze powinno byc dobrze a jak bedzie w praktyce to sie okaze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

qr**, Mandaryna po 1850 to tanio??? U mnie prosto od producenta mat. siewnego leci po 1500 netto przy zakupie do 1 t. a powyzej tony do negocjacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Zasiana dzis pszenica jara Harenda przewodka:D(Kuj-Pom) W polu mozna powiedziec ze idealne warunki do siewu. Na glinie jeszcze nigdy tak ladnie sie bryly nie skruszyly jak dzis przy sianiu..Jak tak dalej pojdzie to susza straszna sie zapowiada.. Ciekawe co z tego bedzie.. Ma ktos doswiadczenie z tak wczesnym siewem?? Teoria mowi ze powinno byc dobrze a jak bedzie w praktyce to sie okaze..

 

jak będzie woda będzie ok juz nie raz taki siew na naszym terenie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3509

sądzisz że jeden oprysk bi czy danadimem powstrzyma wszystkie naloty mszyc

To przy siewie 24 wrzesień ile razy mam pryskać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

To przy siewie 24 wrzesień ile razy mam pryskać 

 

po pierwsze jesienią fosfoorganiki(Bi,Danadim,pyrinex,dursban ,pyrifos,pirimor)

nie są do końca dobrym rozwiązaniem ze względu na temp ,poniżej 15 stopni  poprostu są nieskuteczne

lepiej wybierać tani pyretroid a jechąć zgodnie z sygnalizacją


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radeklegia    19

Witam czym można podratować pszenice ozimą mam 4 h dzierżawy i obsiałem pszenicą zrobiłem badanie gleby i ph jest 4,3 użytkuje pierwszy rok co posypać dorażnie można pożądne wapnowanie to po żniwach pozdrawiam

kupuj wapno granulowane i tylko bedzie przymrozek rozsiej to jak najszybciej teraz nie wiem jak u Ciebie jest z wilgocia bo to jest ważne jesli jest w miare wilgotno to szybko się wchlonie.duzy nie dobór 600 kg/h i o jeden ph w góre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Przy ph4,3 takie ratowanie plantacji wszelkiej masci wapienkami granulowanymi i podobnymi, to robota na .uj biednemu. Juz to przerabialismy. Tylko pieniądz wyyebany i dystrybutor zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

lepiej poczekać i zrobić wapnowanie po żniwach i na razie rozsądnie inwestować w tą pszenicę przy tak niskim ph.0.5 tony granulatu kosztuje tyle co 2 tony kredy mielonej .Ilość wapnia wprowadzonego w granulacie to 200kg przy 800 kg w mielonej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Panowie a jak to jest z pszenicami typu Ostroga itp?? W tym roku tak mi dziki dokazują, że już nie mam siły na to. Wszędzie napisane o ościstych, że dziki ich nie lubią ale na jakiej zasadzie to działa? Dziki nie szarżują w nich powiedzmy przez cały sezon czy dopiero po wykłoszeniu odchodzi im ochota na zabawy?? No i nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak to się zasadniczo młóci, podobnie jak jęczmień czy te ości odpadają bez problemowo, że można wjechać kombajnem prosto z pszenicy normalnej bez przestawiania ustawień? Ziarno wygląda tak jak normalnej pszenicy, można ją sprzedać na młyn bezproblemowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile masz kolego lat że zadajesz takie pytania? Ości są w kłosie i to zniechęca je do jedzenia choć nie do końca bo jeśli nie ma innej do wyboru to zjedzą też ościastą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

to normalna pszenica we wszystkich aspekatch dziki mniej wchodzą już po wykłoszeniu ze względu na ości


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Ościstych odmian dziki unikają dopiero po wykłoszeniu w fazie mlecznej dojrzałości. Po prostu ości im przeszkadzają w żerowaniu, dlatego nie czynią szkód w takich pszenicach. Jesli chodzi o Ostrogę, to wymłaca sie bez zadnych problemów, tak jak bezostne. Znajomy kilka miał już dosyć ciągłych szkód w pszenicy po wykłoszeniu, więc kilka lat temu postawił wyłącznie na Ostroge. Co roku cały areał pszenicy obsiewa tą właśnie odmianą. Próbował inne, ale żadna nie dorównała Ostrodze. Sam zreszta też sieje ta odmiane, jak akurat wypada zasiac w sąsiedztwie lasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Kolego @staszek131415 lat bym chciał mieć trochę mniej niż mam niestety już :)  W życiu nie widziałem na oczy takiej pszenicy, dlatego się pytam- na zdrowy rozum pewnie, że dopiero po wykłoszeniu dziki nie powinny jej lubić, ale skąd ja wiem-może liście też mieć jakieś "bardziej ostre" czy coś w tym stylu :D To w takim razie mnie to wcale nie urządza, bo jak się kłosi to dziki siedzą w kukurydzy, najgorzej jest właśnie do wschodów kukurydzy, później dziki się moją pszenicą nie interesują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj