Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
koczas    80

W tym roku Bombona oddała mi 5 ton z hektara. Klasa 3b, przedplon buraki cukrowe 150 saletrzak i 100 polifoska 4 przed siewem, później 170 kg saletry. Z oprysków poszło tylko duett star i 1 litr ccc- myślę, że to było sporo za dużo tego ccc, była bardzo niska. Wyrównanie ziarna 78%, na tą mega suszę chyba nieźle, gluten ponad 30 i białko ponad 14 spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert81    1

No mi nawra w 2015 dała 5 ton na 4 klasie 250 saletry 250 amafoski 4 16 18 na druga dawke  100 kg saletry,30kg mocznika z siarczanem magnezu i odżywki na t1 duet star 1l pus stabilan 1l . t2 falcon 0,8. Myślę że to dobry wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

W tym roku Bombona oddała mi 5 ton z hektara. Klasa 3b, przedplon buraki cukrowe 150 saletrzak i 100 polifoska 4 przed siewem, później 170 kg saletry. Z oprysków poszło tylko duett star i 1 litr ccc- myślę, że to było sporo za dużo tego ccc, była bardzo niska. Wyrównanie ziarna 78%, na tą mega suszę chyba nieźle, gluten ponad 30 i białko ponad 14 spokojnie.

 

Nie wiesz może jak zachowa się na mozaice 3-5 klasa?? 

Jaka obsada zakładałeś na start?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

Pszenica Tybalt przewódka, zasiana 1 grudnia 2015 szpilkowała, potem zmarzła, myślicie ze jeszcze odbije?


Pszenica OZON siana 5 listopad 2015r. jak myślicie czy te uszkodzenia są znaczne?

post-57200-0-81687100-1454772133_thumb.jpg

post-57200-0-27426000-1454772512_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sygi100    1

Dziś oglądałem pszenice. Linus z daleka wygląda fatalnie, całe pole żółte, ale z bliska widać , że ze środka zaczyna wypuszczać zielone liście, wiec jeszcze jest nadzieja. Natomiast Arkadia cała zielona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mój tybalt wystawał z ziemi 5mm i wygląda tak samo. Jednak z tydzień temu jak przypadkiem byłem na polu wziąłem w garść trochę gleby z roślinami i w domu odbiły. Dzisiaj byłem także na tym polu i także przypadkiem to bez zmian, nic nie rusza stoi w miejscu nic się nie zieleni. No ale w domu rosła. Więc myślę że powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dsz    8

Zgadza się ten ozon wygląda bardzo dobrze ja też go mam z daleka wygląda jakby wszystko padło zero zieleni jak się schyle to inaczej to wygląda ziemia juz puściła środek przetrwał tak puściła korzenie ze ciężko ja wyrwać.To pewnie przez susze jesienią roślina szukała wody stad tak się ukorzenila chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21
Napisano (edytowany)

Wszyscy sie wypowiadaja na temat sytuacji na polu to i ja sie wypowiem. Bogatka w 100 % zielona bez oznak przemarzniec, obok zasiany Sailor delikatnie odróżnia wygladem (siany na jednym polu ). Sailor mogl delikatnie dostac po tylku ale nie ma powodu do obaw. Obok pszenica sasiada (nie znam odmiany ) najprawdopodobniej do przesiania. Rozmawialem z kolegami to Agil i Muszelka prawdopodobnie do przesiania.

Edytowano przez mathewc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

U mnie Agil siany wcześnie oberwał po liściach przez co zrobił się kompletnie żółciutki, ale bardzo pewnie siedzi w ziemi i cała łodyga jest bielutka. Dzisiaj byłem na kontroli to coś odbija zielonego. Ten siany z początkiem listopada zieloniutki jakby zimy nie widział. Więc nie pewny jest ten siany wcześnie (czyt. pierwsza dekada października). Według pogody długoterminowej nadają ocieplenie z rzędu 8-9C. Po tygodniu ocieplenia zobaczymy co dalej będzie się działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Nie wiesz może jak zachowa się na mozaice 3-5 klasa?? 

Jaka obsada zakładałeś na start?? 

Hmmm, no cóż powiedzieć, w normalnych warunkach powinno być dobrze. U mnie na końcu pola, taki mało istotny kawałeczek też tak przechodzi w 4 i 5 klasę to tam susza spaliła ją ostro ale jakiś tam plon też tam był, wytrzymała tak w miarę. Gdybym nie połakomił się na to skracanie ccc(wykonane w idealnej fazie) na pewno na tym byle jakim kawałku i ogólnie na całości byłoby chyba lepiej. Siałem wcześnie ok. 5 marca i to mnie raczej uratowało(a ile to śmiechu było we wsi, jaki niecierpliwy).

Ogólnie żyłem w przekonaniu, że jarej się nie opłaca siać i trochę nieprofesjonalnie zasiałem w ciemno 206 kg na hektar swoim materiałem, choć ziarno do siewu było dość grube więc, za gęsto na pewno nie było. Producent zakładał 180-200kg na hektar to trochę dołożyłem i w pole. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ja na swojego Agila już nawet nie zaglądam. Siałem końcem września i początek października to masakra jak popatrzeć na pole, na jednym kawałku mam z końca października to ładniej wygląda ale też szału nie robi. Jeden kawałek mam przy szosie to jadę często i zerkam co się dzieje to wcześniej było żółto na polu teraz jest dosłownie goła rola, mam nadzieję jeszcze że może z korzenia wypuści nowe listki. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491
Napisano (edytowany)

To TY w bajki wierzysz

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Ta zima wyleczy wszystkich z siania przewódek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patron26    23

zrobilo sie cieplo ... zastanawiam sie nad siewem pszenicy przewodkowej Arabella  w najblizszych dniach jesli da sie wjechac.... co o tym sadzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Chyba juz dużych mrozów nie bedzie, nawet i -7 powinno wytrzymać dobrze ruszyć glebę warto zaryzykować, kolega wyżej tez pisał ze śmiali sie naokoło jak sial 5 marca u mnie sąsiad tez tak mial, a później sie śmiał co oni na przyczepach mieli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ta zima wyleczy wszystkich z siania przewódek

 

Dokładnie ja siałem ozime ostatnie dni pażdziernika i pole zielone kolega przewódkę i wygląda jakby nic tarm nie było zasiane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt930    1

orietuje sie ktos z was jak przetrwała pszenica joker jej zimotrwałość to 6  na niektórych polach mam zielono-ruda a na jednym goła ziemia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

muszę cię zmartwić ale Joker ma 3 a nie  6


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

zrobilo sie cieplo ... zastanawiam sie nad siewem pszenicy przewodkowej Arabella  w najblizszych dniach jesli da sie wjechac.... co o tym sadzicie ?

Nie ma na co czekać ,sam myslę w przyszłym tygodniu siać ,Arabella odwdzięczy się wysokimi  plonami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt930    1

muszę cię zmartwić ale Joker ma 3 a nie  6

niebede sie kłucic byc moze ze ma 3  ale dla pewnosci pujde poszukac ulotkie może jeszcze jest w piwnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terry24    17

też myśle ruszyć w pole (siać) w przyszłym tygodniu przewódke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
Napisano (edytowany)

niebede sie kłucic byc moze ze ma 3  ale dla pewnosci pujde poszukac ulotkie może jeszcze jest w piwnicy

 

po co Ci ulotka http://saaten-union.pl/odmiany/jare/index.php/joker/

tylko trzeba czytać pod spodem w objaśnieniach

 skala BSA dla zimotrwałoci, odp. na wyleganie oraz odp. na choroby:

1
  cecha bardzo wysoka
5
  cecha średnia
9
  cecha bardzo niska

 

 

 

źródło;saaten union

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj