Polecane posty

jahooo    9205

Sołtys, nie śmiej się, ja też sięję zgodnie z kalendarzem biodynamicznym. Zaorane miałem po 20 września i ziemia odleżała swoje przed siewem. A posiałem koło 5 października. Każdy ma swoją logikę i sposoby, ojciec posiał tydzień wcześniej, jeszcze nie patrzyłem, jak u niego z przezimowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

Nie wiem jak u was ale u mnie w centralnej Polsce ok 30% pszenicy ozimej oraz ok 60% jęczmienia ozimego wyleciało.

zaczyna się robić ruch za pszenicą jarą oraz jęczmieniem jarym.Ceny nasion zbóż w centralach juz poszły w górę a i na skupach po tendencji spatkowej też drgneły w górę. . Odpukać  oby nie powtórzył  się nam  rok 2012 A tu dopłat nie ma.Bieda idzie na całego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Broń Boże nie śmieje się po prostu podałem przykład, ja uważam że ziemia powinna się dobrze odleżeć i dopiero siew a nie dziś orane jutro  siane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Jeśli warunki hydrologiczne na to pozwalają można sobie poczekać na naturalne osadzanie ziemi. Jeśli mamy  prawdziwą posuchę  błyskawiczna uprawa lub siew bezpośredni daję większe szanse równomiernych wschodów.  Ale to i tak zależy od kategorii agronomicznej gleby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samcio    4
Napisano (edytowany)

Tylko ze troche oberwalo sie jej po tych morozach i dlatego myślałem dać 250 kg na pierwszą dawkę . I mysle zastosować CCC na dokorzewienie tylko nie wiem kiedy to zrobić

Edytowano przez Samcio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Na pewno w przedziale GS 20-25 ( w stadium pełni krzewienia)  Wiedz jedno jeśli roślina wytworzy 4-5 źdźbeł z czego klosonoścnych będzie 3-4  to jak na pszenice to i tak rewelacyjnie. Nic nie zastąpi obsady. Z praktycznego punktu widzenia dokrzewianie CCC stosujemy najwcześniej jak to możliwe bo na procesy krzewienia wpływa przede wszystkim temperatura powietrza i długość dnia. Więc nie zwlekaj, ruszy wegetacja, możesz wjechać w pole więc działaj.  Nie zapominaj o formie azotanowej azotu  stosowanej pogłównie, S i Mg.  Do CCC warto jest dodać jakoś odżywkę fosforową a po paru dniach porawić dobrą dawką siarczanu magnezu.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

:)

Edytowano przez zelfiks26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kekaccoaaa    1

Zwracam się z pytaniem do testerów, czy próbował ktoś w pszenicy na T3 Propulse. Cena minimalnie niższa od Prosaro, a zamiast tebukonazolu mamy fluopyram - nowsza substancja... W Baytanie Trio są co prawda śladowe ilości, ale jest jednym ze składników. Jestem ciekaw jak ten składnik poradziłby sobie właśnie w T3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

KRZYSIEK jak 30% to mało ,u moim rejonie jęczmień 100% pszenica 60-80% ,a ta co jeszcze zielona była teraz jest gorsza zostaną nieliczne odmiany,jak dla mnie niech wyleci jak najwięcej to się ceny zmienią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

ale prosaro jaka cena, nie wiem czy to gra warta swieczki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

KRZYSIEK jak 30% to mało ,u moim rejonie jęczmień 100% pszenica 60-80% ,a ta co jeszcze zielona była teraz jest gorsza zostaną nieliczne odmiany,jak dla mnie niech wyleci jak najwięcej to się ceny zmienią

 

Cena się nie zmini była susza i nie podrożało a to że miejscami wymarzło to nie znaczy że nie urośnie jare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

Obserwuje swoją pszeniczkę Arktis i zaczynam powątpiewać czy przezimowała, co dzień to wygląda gorzej. Niby zimotrwałość na poziomie 5 ale wygląd nieciekawy. Teraz mi żal, że się wyzbyłem Arkadi. Sąsiad, który brał ją ode mnie ma zieleniutko na polu     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

musze Cie zmartwić ale arktis na pewno nie ma 5


ale prosaro jaka cena, nie wiem czy to gra warta swieczki

 

prosaro i traper są drogie w granicach160 zł litr

natomiast można lecieć tilmorem który ma mniej protiokonazolu od dwóch wymienionych ale wystarczająco na t3  i za jakieś 125-130 zł litr

wszystko zależy ile masz pola i zamawiasz towaru


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Zauważam że tym którym wymarzła pszenica w tym roku zaczynają przepraszać Arkadie i pewnie do niej wrócą na drugi sezon. Ja też żałuję że nie zostałem przy niej chociaż połowę trzeba było zasiać.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Z Arkadią na pewno się nie przeprosze, za to żałuję że nie zasiałem połowy Juliusem jak planowałem tulko polasilem się na Linusa i Franza.

W tym roku nic nie będę kombinował tylko zasieje całość Juliusem który u mnie naprawdę się sprawdza.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
Napisano (edytowany)

Julius to bardzo fajna odmiana tylko troszkę wysoka ale to nie problem

 

taka ciekawostka Chinole przejmują takiego potentata ja Syngenta

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/ochrona-roslin/syngenta-polska-przejecie-przez-chinska-spolke-mozliwe-do-konca-roku,62389.html

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

SUKCES w agrobiznesie dziś nieśmiało wspomnieli że wymarzło w pomorskim i kujawsko-pomorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z Arkadią na pewno się nie przeprosze, za to żałuję że nie zasiałem połowy Juliusem jak planowałem tulko polasilem się na Linusa i Franza.

 

W tym roku nic nie będę kombinował tylko zasieje całość Juliusem który u mnie naprawdę się sprawdza.

 

A co w Arkadi Ci się nie podoba fajna odmiana fusarium ją omija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Dzisiaj jechałem samochodem to po okolicach pszenice są zielone, jęczmniona żółte, rzepaki niby tez zielone ale troche muśnięte mrozem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samcio    4
Napisano (edytowany)

Kiedy waszym zdaniem dać druga dawkę nawozu ? Pierwsza planuje na przełomie lutego i marca jeżeli pogoda i warunki na polu pozwolą :)

Edytowano przez Samcio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tym roku robiłem badania na polach gdzie wymarzły oziminy i okazuje się że ma na to duży wpływ pH gleby - tam gdzie gleba była kwaśna dominuje kolor rudy a tam gdzie pH było w normie zielony .  Czy ktoś potwierdza moje obserwacje ? 


W życiu człowieka są trzy najważniejsze rzeczy : wapno, wapno i jeszcze raz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Nie potwierdzam, u mnie w tym roku lekko kwaśne już (czas na wapnowanie) a pszenica OK. Na borowinie z wapniem, gdzie gleba się nie zakwasza, a występują raczej niedobory siarki, pszenice poległy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma to żadnego związku, kwestia odmianowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj