Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piotrczem    67

Korzystając z dzisiejszego przymrozku postanowiłem zajrzeć co słychać na polach, to powiem tak: zboża ozime wyglądają(zwłaszcza pszenica)

gorzej po ostatnim mrozie i śniegu (ok. 7 cm) niż po wcześniejszym mrozie bez śniegu( mróz był większy). Pszenica częściowo zbrunatniała tylko nie tak mocno jak u kolegi powyżej na foto, ale środek i spód zielony. Podobna sytuacja z rzepakiem. Pszenżyto wygląda że nie ruszone. Pszenicę zawsze mam

z zimotrwałością co najmniej 5.5 ze względu na wschód Polski ale jakoś mam wrażenie że ta skala trochę jest na wyrost, nie wiem może

tylko mi się wydaje że dawniejsze odmiany radziły sobie lepiej w zimie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Do wiosny ona padnie ,rozerwij węzeł krzewienia jak jest biały to OK ,jak brązowy to wymarżło ,według mnie na 99 % wymarzła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

-18 w Sylwestra bez okrywy śnieżnej dało Agil-owi radę :(1iu8jmhc905k.jpg

 

0zuwo710phwd.jpg

 

Jadąc 2 dni temu do Bydgoszczy mase takich widoków na polach jest .

Co proponujecie na wiosnę prócz saletry by pobudzić takie pszenice do życia?

Jest wogóle szansa by odżyła?

 

KulawaKoza wiało u Ciebie w ten mróz czy te -18 w zupełnej ciszy????

 

 

Edytowano przez jaco25

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Teraz to tylko gdybanie wszystko okaże się w marcu różnie jeszcze może być z pogodą :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

prof. Pruszyńskiego cenie jako specjalistę w ochronie roślin, ale nie wiem skąd ma takie rewelacje, może być to jego subiektywna opinia  dotycząca następnej dekady na rynku agrochemikaliów. Ale jeśli okaże się, że to faktyczny wymysł KE to trzeba przyznać pojechali po bandzie. Bayer  pewnie już zaciera ręce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Byłem przed chwilą w polu przy swojej pszenicy. Ozon i jantarka zielona. Jantarka jednak bardziej zieleńsza i nie widac na niej praktycznie żadnych uszkodzeń. Ozon może troszke szarpniety delikatnie ale nic tez mu nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Niestety ale wg. tego chorego rozporządzenia o środkach, będzie można zapomnieć o środkach takich jak menara, artea, tilt, tebu, wirtuoz, seguris i wiele wiele innych i tak się zastanawiam czy bez tych substancji czynnych da się jeszcze ułożyć jakąś sensowną ochronę. Jeszcze mają glifosat zlikwidować czy ktoś wyobraża sobie gosp. bez glifosatu?

Edytowano przez agrofoto

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Andrzej1988 ale za to na polach w lecie będzie kolorowo :P


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

 

Niestety ale wg. tego chorego rozporządzenia o środkach, będzie można zapomnieć o środkach takich jak menara, artea, tilt, tebu, wirtuoz, seguris i wiele wiele innych i tak się zastanawiam czy bez tych substancji czynnych da się jeszcze ułożyć jakąś sensowną ochronę. Jeszcze mają glifosat zlikwidować czy ktoś wyobraża sobie gosp. bez glifosatu?

 

glifosat i dikwat i jeszcze glufosynat ze środka basta czyli bez desykacji itd


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Ja jakoś koszę bez desykacji i nie używam glifosatu i moja gospodarka dobrze się ma, więc czemu narzekacie!!! przecież  to najbardziej rakotwórcza substancja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I dobrze olej będzie zdrowszy mniej na lekarstwa się wyda na jedno wyjdzie :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

O ile bez desykacji się można obejść to jak w uprawie bezorkowej sobie bez glifosatu poradzić, trzeba będzie wrócić do pługa <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

napisałem bez desykacji itd czytajcie !!

poza tym dikwat i glufosynat stosowane głównie w ziemniaku


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2201

tylko czym chwasty niszczyć np  na ugorach albo w zachwaszczonych polach??

 

 

Kupuj 400l to wystarczy na ugory. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Heh najlepiej na zapas nakupić. Chlorotoluron niby tez ma byc wycofany i pendimetalina tez czyli lentipur, tolurex, snajper, stomp, wing p. Pewnie tylko same najdroższe zostaną na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Tak hondia u mnie lipa najbardziej ze wszystkich pszenic jej się u mnie oberwalo ale jeszcze nie zapadła decyzja czy do przesiania jeszcze daje jej szansę reszta u mnie przetrwała myślę w 98%

Glifosat np w Niemczech czy Holandii jest zakazany i jakoś tamtejsi rolnicy całkiem dobrze sobie radzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Co tu podejmować decyzje czy zmarzla jak jeszcze nic nie ruszylo.. U mnie tez liście stojace brązowe a przy ziemi zielone, z daleka patrząc na lan szalu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Muszelka cała brązowa ale na próbie ładnie wypuściła może nie będzie tak zle B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Tak hondia u mnie lipa najbardziej ze wszystkich pszenic jej się u mnie oberwalo ale jeszcze nie zapadła decyzja czy do przesiania jeszcze daje jej szansę reszta u mnie przetrwała myślę w 98%

 

Glifosat np w Niemczech czy Holandii jest zakazany i jakoś tamtejsi rolnicy całkiem dobrze sobie radzą.

 

zapytaj ile idzie dikwatu? i


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szkoda kasy Asahi to po uszkodzeniach herbicydem raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj