Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thug    236

wyobraża sobie teraz ktoś sypanie 1t -1.4t saletry na ha


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522

Jak by dała 15 ton to niema problemu ,ale w naszych warunkach by ją spaliło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

No i jaka tu równość w unii europejskiej???? Czy oni nie mają ograniczeń w stosowaniu azotu? Jeśli tak to dlaczego nie?

U mnie na siłę bez jakichkolwiek konsultacji społecznych ( choć oczywiście stosowne podpisy w ministerstwie się znalazły) na podstawie mocno wątpliwych danych z prób poboru wody wprowadzono dyrektywę azotanową - tereny OSN. Ciąży na nas ustawowy nakaz nie przekraczania dawki azotu 170kg na hektar. Żeby było śmieszniej i ciekawiej to najliczniejszymi zwierzętami na terenach OSN w mojej gminie są sarny i dziki. Tereny na których skupiona jest hodowla krów mlecznych nie podlegają dyrektywie. Wot i wsja Unia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

kilka lat temu jak byłem pierwszy raz za granicą w pracy Niemiec mówił,że on daje tylko 3 worki nawozu na hektar pszenicy.....plony tam mieli juz ponad 10t(2002 rok). NIe bardzo rozumiałem o co mu kaman dopiero wujek mi wytłumaczył, dwa big-bagi pod korzeń, jeden potem....wróciłem do domu i opowiedziałem o tym to śmiali się ze mnie ze dwa lata....teraz już powoli i u nas w okolicy zaczynają uzyskiwać takie plony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

pszeniczka cudo  to film z farmy beal farm 16.52t/ha


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3

jak myslicie czy zaksan będzie dobrym rozwiazaniem na druga dawke po rsmie? wydaje mi sie ze troche lepsze od saltery bo zawsze to ma 2 formy azotu :P jak tak to ile dac go na ha? rsmu bede okolo 200kg na ha rozlewał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a co mi tam też sprawdze co sie stanie jak dostanie tone saletry na 500kg dała 8 ton 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

..to ja sypne 2t/ha i może da 36ton z ha warto spróbować :-D szkoda że do filmu nie dodali agrotechniki no ale film#nie ma lipy# ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

dwa razy fungi z sdhi

World Wheat Record – Dickens Crop Summary

  • 330 seeds/m2 (185 kg/ha) with fluquinconazole at T(-1) sown on September 22
  • 300 kg/ha each of TSP and MOP after variable P&K to even-up soil indices
  • Post-em AMG and broad-leaf herbicide + insecticide + Nutriphyte PGA
  • 310 kg/ha total N plus balancing S (on top of 140 kg/ha available N from the soil)
  • Four nitrogen fertiliser splits, two of stabilised urea
  • Four main fungicide sprays – including SDHIs at T1 & T2.
  • Little and often four spray PGR programme from T0
  • Foliar Mn, Cu, Zn, B and Mg strictly to tissue analyses
  • 820 ears/m2 and 36 grains/ear in July
  • 16.52 t/ha dry yield at 82 kg/hl specific weight
  • źródło Agrii                                                                                                                                                                

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Po polsku jest wszystko opisane na jakiejś stronce w każdym razie zysk z ha 6000 zl

Edytowano przez knoro93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dsz    8

U nas w polsce zebys mial zysku z pszenicy 6 tysi to Musialo by zostac po odliczeniu kosztow 10 ton ziarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

To nie tylko zależy od nawozu ale  i klimatu , w polsce tylko w niektórych rejonach są możliwe takie plony , nawet jeśli ktoś nawali nawozu full to nic nie znaczy


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pajonk25    4

I jak tam u was pszenice wygladaja po topniejacy sniegu?? u mnie nieciekawe 12ha żółte jak łąka moze całkiem nie zmarzła ale ostro dostała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

U nas w polsce zebys mial zysku z pszenicy 6 tysi to Musialo by zostac po odliczeniu kosztow 10 ton ziarna

 

no to właśnie musiałaby sypac po 16 ton


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terry24    17

I jak tam u was pszenice wygladaja po topniejacy sniegu?? u mnie nieciekawe 12ha żółte jak łąka moze całkiem nie zmarzła ale ostro dostała

dzis byłem na polu pszenicy sianej najpóżniej 5.11 po kukurydzy pszenica ma 3 4 liscie (skagen) wyglada dosc dobrze liscie zielone,na pozostałych sianych w optymalnym terminie bede jutro.Mam pytanie pszenica podrozeje czy juz nie,bo jeszcze nic nie sprzedałem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

U mnie leży jeszcze z 8-10cm śniegu. Na razie pszenicy spod niego nie widać. A były noce po -19 bez okrywy śnieżnej. Zobaczymy, co dalej. Ze sprzedażą się nie śpieszę, na nawozy kasa jest, reszta zboża może poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

U mnie leży jeszcze z 8-10cm śniegu. Na razie pszenicy spod niego nie widać. A były noce po -19 bez okrywy śnieżnej. Zobaczymy, co dalej. Ze sprzedażą się nie śpieszę, na nawozy kasa jest, reszta zboża może poczekać.

 

Tego najstarsi górale nie wiedzą czy zdrożeje... Kiedyś napewno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

U mnie listki troche dostały pozatym dół ok żielony mam nadzieje ze bedzie dobrze


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Jeszcze nie byłem na polu jak tam pszeniczka ,ale ma być cały tydzień na plusie a to styczeń jeszcze a luty marzec jeszcze mrozy mogą przyjść i nabałaganić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

U mnie tez powinno byc ok. Przed śniegami było kilka dni odwilży. Patrzyłem u znajomego w Skagence to jedynie koncówki liscie były złapane przez mróz a dół też zielony. Jak snieg zginie a na polach szybcie zginie niz na podwórzach to pojade i obczaje swoją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj