Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzej1988    293

Ja na Huzarze się zawiodłem... Przepuścił sporo miotły i teraz miotłe zwalczam jesienią chlorotoluronem i przy okazji troche dwuliściennych a reszte wiosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Słyszałem że Huzar lubi "cieplejsze, lżejsze" ziemie ja mam glinę a 2km dalej chwalą bo tam już taki a la piasek jest więc sam już nie wiem ale wujek na piaskach zachwala Huzara a ja nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Co do wiosennego zwalczania chwastów wychodzi na to, że tak w miarę cenowo i skutecznie to lancet albo mieszanka tribenuron+fluroksypyr+Nomad. Ta druga opcja dość dobra dla Ciebie @ansu jak masz dużo granstaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    49

Co myślicie o mieszance izoproturon w dawce 2l +1l mustanga bo zostało nam parę ha pszenicy które nie daliśmy rady opryskać. 2l izo poradzi sobie z miotłą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dsz    8

Huzar mosi mieć warunki pogodowe idealne żeby w 100% zadzialal wiem z doświadczenia od 3 lat lancetem. Jeden zabieg w kwietniu i chwasty pozamiatane. A jak cenowo huzar teraz wychodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub2812    19

Lancet według mnie też najlepszy, skuteczność 100% nawet w niesprzyjających warunkach (opad silny po 30-40min po zabiegu), musiałem zrezygnować ze względu na to ze uprawiam rzepak, jednak nie widziałem żadnego negatywnego wpływu, teraz stosuje Galaper strong mimo że nie byłem przekonany do niego jestem zadowolony nic nie przepuścil, klasa 3-4 ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Nie wiem czemu przestałeś stosować Lancet. U siebie pryskam nim pszenice i pszenżyta, a po pszenżycie mam rzepaki i jakoś nie zauważyłem działania toksycznego czy coś takiego. Pełen zestaw uprawek po żniwach plus orka na min 25 cm i  po problemie. Co do skuteczności to w tamtym roku zajechałem na pole dość daleko zacząłem pryskać i spadł deszcz. Poczekałem, aż przestanie i dalej ogień. Chwasty padły na tym co pryskałem przed deszczem, jak i na tym zaraz po nim. Czysto było. Środek chyba bardzo szybko się wchłania.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

jaką opinie macie o Salmagu ?? myslę nad zastosowanie go ponieważ ma takie same proporcje azotowe co saletra i posiada siarkę dodatkowo  

Coś musiało Ci sie pomylić, salmag nie ma siarki. Salmag to ulepszony saletrzak.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justyna352    9

  Nowy rekord w Anglii !!! 16,52 t pszenicy z hektara !!! Słyszeliście już...?

 

Dane:

- termin siewu 22 września,

- Obsada wyniosła 330 ziaren/m2,

- norma wysiewu 185 kg/ha,

- Łączna dawka azotu wyniosła 310 kg/ha.

 

Pozostałe inf. na str Top Agrar:

 

http://www.agrofoto.pl/articles/top-uprawa/kolejny-rekord-plonu-pszenicy/

 

 

 

 

Edytowano przez justyna352

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

W tygodniku rolniczym też o tym rekordzie jest napisane. i nowy rekord rzepaku jest  pobity o 0,5tony. i do tego na odmianie populacyjnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

tak, a tydzien wczesniej jego rodak uzyskał 16,50t/ha. Przebił go o 20 kg

tu filmik z rekordu 16,50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

goście co robią wyniki :blink: ja jak osiągam 8t/ha to max.do tej pory,może w tym roku jak pogoda pozwoli to pasuje próbować pobić własny rekord :D bo świat szaleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Dajcie na luz tymi rekordami. Nie wiem jak ktoś kto dopiero się uczy, chcę osiągać 10 ton a niektórzy właśnie tak tutaj piszą. Najprędzej to się wszystko przewróci i będziecie mieli rekordy, ale bizony co hektar będą cięły 3 godziny. 8-9 ton to jest już bardzo ładny średni wynik, zresztą po wpisach widać od razu kto faktycznie balansuje na tej granicy 8/9 ton i chciałby spróbować mieć jeszcze więcej, a kto się napalił, że na kawałku 2 hektary albo mniej będzie robił pokazówę co to nie on. Kiedyś też tak trochę myślałem, ale to wszystko nie jest takie proste jak się niektórym wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelski    20

Żeby ten salmag był z magnezem byłaby to ciekawa opcja. Ogólnie brakuje mi nawozu który będzie miał azot siarke i magnez.

 

Polifoska 21 zawiera azot, magnez i siarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

szkoda, że nie napisali  jaki był rozkład opadów.

Ja byłbym zadowolony osiągając co roku średni plon 7,5-8t. A z tym to już różnie bywa.

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

to jest na granicy Szkocji z Anglią  więc pewnie z 2000 mm


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Skąd znasz koszty i cenę po jakiej poszło??  :o

 

edit: no racja, nie widziałem bo nie czytałem  :mellow:

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a tutaj trochę o ilości azotu jakie się tam obraca na ha http://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/plony-pszenicy-na-zakrecie/


 miedzy 300 a 450 N na ha


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

tu jest Kolego napisane

http://www.agrofoto.pl/articles/top-uprawa/kolejny-rekord-plonu-pszenicy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj