Polecane posty

Zodiax    184

W innym wątku pisałeś że uzywałeś RSM 26 więc chyba masz własne doswiadczenia.

Tak ale nie jednorazowo 400kg tylko 200kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Pszenica była siana w poczontek listopada odmiana arktist i ma dopiero 2-3 liście obsada 200 nasion boję się że będzie za mała obsada i zastanawiam się czy nie mogę dac cały azot w 1 dawce w formie RSM razem z N-lock który wydłuży działanie formy amodowej ?

moim zdaniem zły pomysł. Lepiej to podzielić.

te  70 kgN w pierwszej dawce wystarczy (no do 80) a jak będziesz widział że brakuje pedów to zawsze masz jeszcze CCC

ale powiedz mi dlaczego w takim terminie siałes tylko 200 nasion?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

moim zdaniem zły pomysł. Lepiej to podzielić.

te 70 kgN w pierwszej dawce wystarczy (no do 80) a jak będziesz widział że brakuje pedów to zawsze masz jeszcze CCC

ale powiedz mi dlaczego w takim terminie siałes tylko 200 nasion?

Jest kilka powód

1 ta odmiana się bardzo doborze krzewi

2 dobre warunki siewu

3 doświadczenie ostatnich lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Czy stosował ktoś z Was RSM 26S i czy on nie poparzał pszenicy i rzepaku? chce fo zastosować 400 kg na ha czy on poparzy zamarznięte rośliny ?

Mam na myśli 1 dawkę

 

poczytaj sobie ile jest w stanie pobrać azotu na raz i dlaczego warto dzielić te dawki 3-4 razy i wtedy otrzymasz odpowiedz dlaczego nie 400


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

odmiana dobrze się krzewi jak ma na to czas.W późniejszym terminie zwiększa się normę wysiewu.Na start dałbym 200 kg saletry zamiast rsm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Jest kilka powód

1 ta odmiana się bardzo doborze krzewi

2 dobre warunki siewu

3 doświadczenie ostatnich lat

a no są odmiany dobrze krzewiące ale żadna odmiana nie zdziała cudów siana w listopadzie.

Sam widzisz że jest słaba więc....


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

poczytaj sobie ile jest w stanie pobrać azotu na raz i dlaczego warto dzielić te dawki 3-4 razy i wtedy otrzymasz odpowiedz dlaczego nie 400

W Niemczech standard to 2 dawki jaki cel mają 4 dawki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

na przepuszczalnych glebach przede wszystkim ograniczenie strat azotu...

Ogólnie odpowiedni podział dawki to "sterowanie łanem"

 


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

odmiana dobrze się krzewi jak ma na to czas.W późniejszym terminie zwiększa się normę wysiewu.Na start dałbym 200 kg saletry zamiast rsm

Ale RSM 26S ma siarkę i jest tańszy bardziej wszechstronny w stosowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Po podaniu takiej ilości N pszenica może się nadmiernie rozkrzewić bo uzna że ma tyle "papu" że jest w stanie wykarmic duża obsadę kłosów. Gdy zabraknie N z pierwszej dawki nastapi reakcja odwrotna. Roślina uzna że nie da rady wykarmić tylu pędów i je silnie zredukuje. Sytuacja jest taka sama jakbyś chciał się na siłę najeść na zapas na 3 dni. Najpierw się przejjesz a potem bedziesz piekielnie głodny. Rosliny maja podobnie


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terry24    17

mam glebe mało zasobną w mg czy siarczan mg w dawce 150 kg doglebowo kl 3 (przed ruszeniem wegetacji) poprawi sytuacje (chodzi mi o zwyżke plonu nad kosztem tej dawki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Jesień była ładna i długa, wilgoci też już trochę było a zauważyłem ze u mnie w okolicy pszenice wyglądają w tym roku bardzo mizernie. Nawet te co siałem początkiem października wyszły i staneły . Pierwsze nie siałem zbyt gęsto bo miały czas, w dodatku jesien u mnie dopisała a tu pola gołe. Nawet ozona co siałem 10 listopada dogonił prawie patrasa i arkadie siane ponad miesiac wczesniej.
W innych okolicach też tak macie? ciekawi mnie czemu nie chce to rosnąc tej jesieni mimo sprzyjających warunków i jak sie bedzie zachowywac wiosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

październikowe przymrozki.. jeżeli takowe u Ciebie wystapiły

 

Ale RSM 26S ma siarkę i jest tańszy bardziej wszechstronny w stosowaniu

ale jak na dokrzewienie lepsza saletra


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

siałem sailor i arktis 20 września i ładnie się rozkrzewiły.Jesienią troche popadało i pomimo przymrozków pszenice wygladały dobrze przed ostatnimi mrozami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

W Niemczech standard to 2 dawki jaki cel mają 4 dawki ?

 

chyba w rzepaku w Niemczech jest tendencja na przechodzenie nawet na 5 dawek czyli ograniczenie strat i podawanie N i cały czas dostępność dla roślin


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terry24    17

być może jest to wirus żółtej karłowatości (gdzieś o tym czytałem).Ale niech sie wypowiedzą inni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

żeby stwierdzić wirusa w pszenicy trzeba być na plantacji ja się najeździłem  w tym roku z tym tematem a w pszenicy żółta karłowatość objawia się na czerwono z liśćmi stojącymi na baczność  że tak obrazowo napiszę


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Trochę z innej beczki ,ile wam zostanie na czysto pszenicy ,po odjeciu kosztów, przy duzych nakladach i przy małych nakładach na produkcję,u mnie przy plonie około 6,7 ton zostaje w kieszeni nie więcej jak 2 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

przy obecnych cenach i plonach z ubiegłego sezonu zostaje około 2500 zł z hektara nie licząc dopłat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Mi w  sezonie wrzesien 2014/ kwiecien2015 na czysto +- zostało jakieś 2200 zł z ha bez dopłat przy plonie 7,1 ton z ha. Z sezonu wrzesien 2015/ wiosna 2016 nie powiem bo jeszcze wszystkiego nie sprzedałem ale juz widze że zysk bedzie troche większy bo wyższa cena i wyższy plon był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terry24    17

slonju77 u mnie podobnie, ale w tym roku praktycznie 0 bo co z tego ze nawozenie na 7 8t z ha 3 kl jak była susza i namłuciło sie 5t.Totalna porażka w kukurydzy (2014 i 2016r susza) gdzie wyszedłem -3tony ziarna (nawożenie na 12 14t a namłuciłem 4 z ha).A co niektórzy wołają za dzierżawe po 2 tysie. O tucznikach nie wspomne.Zastanawia mnie jedno z czego ludzie spłacają kredyty które nabrali na new hollandy,john deere i inne,gdzie niejednokrotnie gospodarstwa są zadłużone na 20,30lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

kolego nie spłacają ...u mnie  w okolicy właśnie padło 15hektarowe gospodarstwo wszystko idzie pod młotek łącznie z domem mieszkalnym...

 

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terry24    17

znam też takich co mają po 10-15ha ale 2 new hollandy na podwórzu,pytam sie poco a on,a co niestać mnie... ,niech sąsiad widzi (jak pojade na spęd,albo listonosz powie ten to bogaty) ot polska mentalność... Paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Nikt Ci nie broni brać kredytu. W sumie to bez kredytu nigdy się nie wybijesz i zostaniesz z tyłu takie życie. To, że ktoś nigdy nie brał kredytu to zaleta czy może głupota? Pewnie zależy od wielu rzeczy. 

 

Ponad 2k zysku bez dopłaty hmm, ładnie. Ciekawi mnie jaka agrotechnika wraz z kosztami, jaka cena, jaka ta średnia wydajność z ilu ha i czy wliczone są koszty amortyzacji gratów (na pewno nie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj