Polecane posty

m-93    6

koledzy temp są jakie są mam posianą pszenice przewódkę ostkę smolicką faza 3 lisci.

na polu jest z 2cm śniegu... Co mówicie przetrwa to. Niby od piątku odwilż to bedzie już widać co z nią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ciemnotę wciskasz i wprowadzasz innych w błąd

i kto to mówi...


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

ciemnotę wciskasz i wprowadzasz innych w błąd

Ty kiedykolwiek napisałes cos mądrego?Czy tylko tymi głupimi postami nabijasz ich liczbe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

wlasnie kolega tu temat poruszyl ktory rowniez mnie interesuje, 

jezeli teraz ma 3-4 liscie to trzeba na wiosne dokrzewiac>?     zmienia cos fakt ze np teraz ma pierwsze rozkrzewienie??

czy dopiero na wiosne jak znamy obsade ,  widzimy ile rozkrzewien i jezeli dazy to do 700 -1000 pedow to jest dobrze

jak mniej to dokrzewiamy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Z tym dokrzewieniem to nie panikujcie chyba że wody pod dostatkiem, do krzewisz wiosną w maju wody braknie i plon pójdzie się ....... lepiej niech jest rzadko a kłos bogaty, tam gdzie będzie miało warunki i tak samo dobije do dużej liczby kłosów z CCC czy też bez niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Nie myślcie teraz o dokrzewianiu bo przez te mrozy może trzeba będzie przesiać. Poczekajcie spokojnie do wiosny obejrzyjcie plantacje i wtedy dopiero myślcie czy trzeba dokrzewiać czy wystarczy sam azot.
A kolega losktos ma w zupełności rację i raczej bym nie dyskutował z jego wiedzą bo to jest fachowiec w swojej dziedzinie.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

wlasnie kolega tu temat poruszyl ktory rowniez mnie interesuje, 

jezeli teraz ma 3-4 liscie to trzeba na wiosne dokrzewiac>?     zmienia cos fakt ze np teraz ma pierwsze rozkrzewienie??

czy dopiero na wiosne jak znamy obsade ,  widzimy ile rozkrzewien i jezeli dazy to do 700 -1000 pedow to jest dobrze

jak mniej to dokrzewiamy

o tym czy trzeba dokrzewiać zadecydujesz wiosną a nie teraz..

teraz tak jak pisałem pszenica będąc w fazie 3-4 liści zaczyna się krzewić. Zakładając że każda roslina po zimie będzie miała tylko jedno rozkrzewienie i wiosną też wypuści tylko jedno (co zwykle jest rzadko spotykane - pszenice nie rozkrzewione jesienią po nawożeniu azotowym wypuszczają kilka rozkrzewień, a jak jeszcze odmiana silnie krzewiaca to już całkiem) to przy obsadzie 350-400 szt/m2 mamy już optymalną liczbę pędów.

Rozkrzewienia wiosenne są mniej produktywne niż jesienne ale znacznie gorzej wypada nadmierne dokrzewiania.

W ubiegłym roku miałem pszenice po burakach która do końca roku nawet dobrze sie nie zaczęła krzewić. Na start dostała 200 saletry (na jednym kawałku 230) i bez żadnego dodatkowego dokrzewiania i 7 t/ha było (gdyby nie podpalenia ze względu na suche stanowisko byłoby lepiej)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

czasami  czytam  niektóre posty człowiek chciałby coś podpowiedzieć później sobie myśli po co jak  i tak wielu cwaniaków wie lepiej chyba szkoda nerwów.


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

ja poporstu widze ze jest kogo podpytac to poruszam temat dokrzewiania, a co wiosna przyniesie to sie okaze, a juz jakies opinie bede znal:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

do usuniecia 

 

Edytowano przez ahten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

czasami  czytam  niektóre posty człowiek chciałby coś podpowiedzieć później sobie myśli po co jak  i tak wielu cwaniaków wie lepiej chyba szkoda nerwów.

 

Tu się z tobą zgadzam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

ja zawsze obserwowałem 3 listki a 4 to już nowy pęd, co do łącznego stosowania ccc i sulfonomocznikowych herbicydów to jest o tym art w topagrar,chyba 2 lata wstecz ale teraz nie chce mi się wertować ich, pszenica strzela w źdźbło od pierwszego głównego pędu,potem następne nigdy wszystkie naraz co do terminu to różnie z tym bywa,wcześnie siana pszenica ciepła zima i może już w marcu zacząć, a posiana w grudniu a wschodząca w marcu może zącząć końcem kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

czasami  czytam  niektóre posty człowiek chciałby coś podpowiedzieć później sobie myśli po co jak  i tak wielu cwaniaków wie lepiej chyba szkoda nerwów.

święte słowa


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Długość dnia, to od tego zależy co roślina  będzie robić(fazy rozwojowe) jak się zachowywać, wszystko inne to drugoplanowe wartości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no ale @losktos dobrze napisał orientacyjnie o tym 15 kwietnia


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

święte słowa

 

losktos Nie rzucaj pereł przed wieprze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Koledzy @losktos, @thug bez was i może jeszcze tylko paru innych użytkowników ten temat byłby jałowy, jesteście jego esencją... A jak wiadomo zawsze trafiają się jakieś fusy,które należy po prostu ignorować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Thug 15 kwietnia to u mnie śnieg leżał po kolana 2 lata temu. Mówili że czepiam się terminów przy odchwaszczaniu, a tu proszę jaka baja.
Miesiąc zimno i sucho a ciepło i wilgotno chyba sporo zdziała.
BTW laiki co chcecie dokrzewiac za pomoca ccc znacie skutki uboczne dokrzewiania przy minimalnym przymrozku w nocy?

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Tomek wiem u mnie też ale napisałem orientacyjnie kolega pisał przy normalnym roku i zawsze powtarzam patrzymy co mamy na polu a nie w kalendarzu nawet gdzieś w herbicydach nawet tutaj chyba w tym temacie pisałem o odchwaszczaniu  początkiem grudnia,na moim ostatnim firmowym szkoleniu prowadzący twierdził że najlepiej dokrzewia bardzo wczesne podanie azotu a dopiero później ccc moim zdaniem najlepiej połączyć przed ruszeniem weg azot w tzw szybkiej formie i w odpowiednich warunkach 1 l ccc

później i tak pogoda zweryfikuje czy będzie duża redukcja czy nie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Nie wiem dlaczego prawie wszyscy chcecie dokrzewiać pszenicę za pomocą CCC nawet na etykiecie nie ma takiej opcji. Jak słusznie zauważył Tomek90 krzywdę można sobie zrobić, jeszcze dodajcie jakiś tiazol efekt będzie zaskakujący. A nie można dostosować gęstości siewu do terminu. W tym czy ubiegłym roku to raczej za gęsta powinna być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

polecam stare zapomniane bronowanie całkiem na poważnie

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

no i w jaki prosty i zrozumiały dla każdego sposób możno przekazac kwintesęcje całej tej rozgaworki na temat dawki startowej i dokrzewienia na wiosnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Tylko co niektórzy chcą dokrzewiać ? Norma jest  u większości 350 szt m^2 wzwyż czyli nawet nie 2 kłosy z jednego ziarna, a więcej niż 700 potencjalnych kłosów na m^2 wątpię czy mało który rolnik utrzyma do początku kłoszenia.

 

Ja posiałem w optymalnym terminie oziminy 150sz ^m2 i dokrzewiać nie mam zamiaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

siałeś 150 szt na metrze to w kg pewnie nawet 100 kg nie wyszło co to za odmiana ?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj