Polecane posty

soltys48    19710

nie środki zawierające ccc tylko np ccc

a substancja czynna to

-chlorek chloromekwatu

środki to ccc,antywylegacz płynny, cycocel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Dużo osób używa skrótu ccc jako chlorek chloromektwatu, dlatego tak napisałem. Będąc bardzo precyzyjnym faktycznie masz rację :)

P.S Ale jest też nazwa tej substancji jako chlorek chlorocholiny, i od tego chyba się wziął ten skrót, ale to sprawa drugorzędna.

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

@kali828 zakładałeś 350 roślin, czyli wysiałeś tyle czy obsada miała tyle wynosić? Jak wysiałeś tyle to 350*6=2100 szt/m2 czyli baaaardzo gęsto  -_- Ponad połowe rozkrzewień pszenica odrzuci już nie wspominając o chorobach i większym ryzyku wylegania.

Ja osobiście siałem 300-320 szt/m2 od 09.10 i aktualnie niektóre odmiany mają po 3-4 rozkrzewienia czyli ok. 900-1200 szt/m2 zakładałem około 600-700 bo z takiej obsady można kosić już 10 ton/ha, a jest owiele mniej problemów z jej utrzymaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali828    15

pomyłka wysiałem 145kg obsada 250 ziarniakow odmiana Mewa następnym razem sprawdzę a puzniej zapytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

to dobrze juz masz rozkrzewiona ,jeszcze do wiosny daleko a zimy pewnie nie bedzie takze jeszcze powinno ich przybyc, no chyba ze mieszkasz w jakiejs zimnej czesci kraju

Chyba troche nie na czsie z pogodą jesteś bo w całym kraju zapowiadaja kilku nawet kilkunastostopniowe morozy w najbliższym czasie wiec wegetacja ewidentnie sie zatrzyma. Tak naprawdę zima dopiero się zaczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Chyba troche nie na czsie z pogodą jesteś bo w całym kraju zapowiadaja kilku nawet kilkunastostopniowe morozy w najbliższym czasie wiec wegetacja ewidentnie sie zatrzyma. Tak naprawdę zima dopiero się zaczyna.

rzeczywiście tej zimy na dolnymslasku zapowiadają cały tydzień a później dodatnie temperatury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat93    36

Mam takie pytanie czy mogę dać w jednym oprysku chwastox turbo , cerone i siarczan magnezu na pszenicę ozimą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

100% złośliwości  w powyższym poście ;)
Raczej herbicydy polecają osobno dawać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Mam takie pytanie czy mogę dać w jednym oprysku chwastox turbo , cerone i siarczan magnezu na pszenicę ozimą ?

 

Ja powiem że tak ale na tym forum jest kilku wysoko uczonych doradców którzy powiedzą że nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Mam takie pytanie czy mogę dać w jednym oprysku chwastox turbo , cerone i siarczan magnezu na pszenicę ozimą ?

 

po pierwsze zasada jest taka że jednak herbicydy osobno rośliny odżywiamy po zniszczeniu chwastów a nie w trakcie

możesz pomieszać regulator siarczan mikro np w 1 zabiegu fungicydowym

a tak w ogóle cerone  nie stosujemy w tak wczesnej fazie zamiast niego należy opierać się na ccc modussie medaxie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

A tak w ogóle to ja myślę, że przede wszystkim za późno na stosowanie chwastoxu będzie, w fazie gdy podajemy etefon(na upartego BBCH 30/31 choć to bez sensu według mnie). Chwastox do końca fazy krzewienia! I ten oprysk średnio się sprawdza w zimówce bo jest stosunkowo zimno-co innego w jarych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

dla mnie mieszanie innych środków z herbicydami nie wchodzi w rachubę z kilku powodów ale przede wszystkim z jednego myślę dosyć sensownego..

Niektórzy wypowiadają się że pryskają mieszając i nic się nie dzieje, może i tak ale..

Jeśli by cos poszło nie tak (jakis nowy komponent czy coś) to w przypadku mieszania fungicydu z odżywką, insektycydem czy czymś innym roślina się przebarwi, odchoruje i można ja jeszcze jakoś odratować. W przypadku mieszanek z herbicydem jest tylko jeden ratunek - szukanie nowej rosliny nastepczej... Tyle w tym temacie


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522

9 pażdziernik siana i  3-4 rozkrzewienia ,chyba w szklarni rośnie 

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Tu masz zdjęcia z przed tygodnia pszenicy sianej 14.10 może idealnie nie widać ale ma od conajmniej dwóch do czterech rozkrzewień :)

DSC0206JP_snhqahx.jpg

DSC0205JP_snhqahr.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Chciałbym Was zapytać o kolejność dodawania do opryskiwacza, np. gdy chciałbym w jednym zabiegu zastosować : mikroelementy, odżywkę NPK, fungicyd, regulator wzorstu i ewentualnie mocznik. Czy lepiej zrobić najpierw nawozy dolistne, a później na kilka dni fungicyd i regulator ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

9 pażdziernik siana i  3-4 rozkrzewienia ,chyba w szklarni rośnie 

 

U Ciebie wszystko musi w szklarni rosnąć jak nie jest jak u Ciebie?W jednym miejscu Polski jest 6 stopni a w innym 15 i ciepłe opady!Ciepłe noce! Co ma nie rosnąć!Dziwny z Ciebie gość.Przyjedź na dolny śląsk i zobaczysz jak zboża wygląda siane w listopadzie!Pozdrawiam

 

Chciałbym Was zapytać o kolejność dodawania do opryskiwacza, np. gdy chciałbym w jednym zabiegu zastosować : mikroelementy, odżywkę NPK, fungicyd, regulator wzorstu i ewentualnie mocznik. Czy lepiej zrobić najpierw nawozy dolistne, a później na kilka dni fungicyd i regulator ?

 

Jak nie rozpuszczasz mocznika w osobnym pojemniku to on będzie pierwszy.Rozpuść i zostaw niech temperatura cieczy dojdzie do temperatury otoczenia.później npk i dolistne a na końcu regulator i fungicyd.Są inne szkoły,ale każdy robi jak uważa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

9 pażdziernik siana i  3-4 rozkrzewienia ,chyba w szklarni rośnie 

 

Nie wiesz jak to jest? Jeden liść = jedno rozkrzewienie. Znam takich co mówią, że maja po 10  :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali828    15

ja dziś sprawdzałem Agila siany na początku września na ciężkich borowinach w obsadzie 320 szt wysiałem około 170kg roślinki mają max 2 rozkrzewienia w porównaniu do Mewy sianej tydzień wcześniej to słabo to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

W głównej mierze ilość rozkrzewień zależy od odmiany u mnie np. Linus i Folklor siane 09-10.10 mają po 2 widoczne rozwinięte rozkrzewienia + czasami jedno jeszcze nie widoczne, a JB Asano siane 14.10 ma 2-3 widoczne dobrze rozwinięte rozkrzewienia i również miejscami jedno nie dokońca rozwinięte :) 

Jakby tak dzisiaj nie pizgało to bym zrobił zdjęcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu1833    12

Agil mocno się nie krzewi trzeba mu więcej N dać w pierwszej dawce, co innego Artist, Tobak one pędzą i trzeba ostrożnie z azotem w pierwszej dawce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj