Polecane posty

Ulman    5574

W szkole jest teoria a tu praktyka


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

jeżeli bardzo CI zależy na ścięciu kosztów to po 0,8 ale nie mniej. Fakt faktem jest małe ryzyko ale powinno być dobrze po takich dawkach.

Dzięki za pomoc :) Jeszcze jedno pytanko, podczas łącznego stosowania regulatorów wzrostu np. Moddusa i CCC troszkę obniża się dawki tych środków. W przypadku łącznego stosowania fungicydów ta zasada nie obowiązuje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Nie wiem czy coś się zmieniło ale nawet jak robicie mieszaniny to i tak w ewidencji musicie wpisywać pojedyncze zabiegi. Bo prawo zabrania? (zabraniało) sporządzania mieszanin. I tu pozdrowienia dla normalnych kontrolujących, dużo zdrowia i elastyczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Dzięki za pomoc :) Jeszcze jedno pytanko, podczas łącznego stosowania regulatorów wzrostu np. Moddusa i CCC troszkę obniża się dawki tych środków. W przypadku łącznego stosowania fungicydów ta zasada nie obowiązuje? 

Składniki tych środków są dobrane w minimalnych dawkach podczas łącznego stosowania, ponieważ razem się uzupełniają. Osobno należałoby dać więcej CCC w fazie 30-31 nawet do 2L ale w połączeniu z Modusem można zabieg wykonać w terminie pierwszego kolanka w dawce 1L CCC i 0.3 Modusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

A jakie niepożądane efekty może spowodować to że zastosujemy CCC łącznie z Modudem lub Medaxem ale zabieg zostanie opóźniony do fazy np. drugiego kolanka bbch 32. Chodzi mi głównie o to jak CCC zadziała w BBCH 32 lub troszkę póżniejszej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Nic. na etykiecie pisze ze nawet CCC z modussem mozna stosowac nawet w drugim kolanku. Wiadomo lepij zastosowac w wyczuwalnym pierwszym kolanku, lepsze efekty ale jesli warunki nie pozwalaja to mozna nawet i w drugim kolanku zastosowac taka mieszanine. Wiem ze chyba kiedys tak zastosowałem i pszenica ustała no ale nawozenie stosuje w granicach 140 N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

 

 

Środek Moddus 250 EC można stosować w mieszaninie ze środkiem Antywylegacz Płynny
675 SL w dawkach: Moddus 250 EC - 0,3 l/ha + Antywylegacz Płynny 675 SL - 1 l/ha.

Termin stosowania: Środki stosować od fazy 1. kolanka do fazy 3. kolanka (BBCH 31–33)

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Nic. na etykiecie pisze ze nawet CCC z modussem mozna stosowac nawet w drugim kolanku. Wiadomo lepij zastosowac w wyczuwalnym pierwszym kolanku, lepsze efekty ale jesli warunki nie pozwalaja to mozna nawet i w drugim kolanku zastosowac taka mieszanine. Wiem ze chyba kiedys tak zastosowałem i pszenica ustała no ale nawozenie stosuje w granicach 140 N.

przy drugim kolanko ccc juz g. daje najlepsze i uważam że jedyne efekty są przy 1 kolanku. To że ktoś napisze ze pszenica ustała nic mi nie mówi jak nie ma burz i mocnego deszczu to i bez skracania ustoi skąd mam wiedzieć jakie warunki są u Cb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

No to przeciaz pisałem ze lepsze efekty mozna uzyskać w pierwszym kolanku. Czytac ze zrozumieniem.

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Według Was przy nawożeniu wiosennym ok. 120-140 kg N w odmianach pszenicy które, są "niskie"  i planuje się tylko jeden zabieg regulacji wzrostu w BBCH 30-32 stosując tylko Medax Top to można z nim zejść w dawce do ok. 0,7 l/ha? Pytam bo na etykiecie jest od 0.8 do 1,25l/ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

można zejść do dawki 0.7l ale nie zaszkodziło by dać 1 l ccc.W fazie liścia podflagowego dawałem 0.5 l i też było widać działanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

No to przeciaz pisałem ze lepsze efekty mozna uzyskać w pierwszym kolanku. Czytac ze zrozumieniem.

nie lepsze a jedyne przy drugim kolanku ten zabieg juz jest spóźniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy można jeszcze pryskać pszenice gdzy yu mnie  codziennie jest po 12 stopni a w nocy 6  oprysk miał by być molibdenem bo sąniedobroy pryskać czy nie ryzykować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

poczekaj do wiosny.Teraz nie ma sensu robić zabieg 

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale roślinki wcale nie zahamowały rozwoju wegetacja trwa wnajlepsze  widać teraz troszke się poprawiła sytuacja  więc jakieś  funkcje w nich działają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3512

 Widze  że niektórym sie nudzi,może zaczniecie siać nawozy,za tydzien będzie płacz że wymarznie ,przynajmniej może ceny drgną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Niedaleko mnie dzień przed Wigilią widziałem jak koleś pryskał pszenice ale czym to już nie wiem, obstawiam że na chwasty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Kiedy się sieje pszenice przewódkę? Im więcej czytam tym szerszy okres siewu od listopada do wiosny jak to jest z ta przewódką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj