Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slawek2209    161

pytanie nasuwa się jaką strategię przyjąć skracania jak rzepak jest słabo rozwinięty .Faza 5-8 liści.Przepraszam za pytanie nie w tym temacie

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

a ja w ubiegłym roku na rzepak w sumie upruskałem 3 l stabilonu na ha w trzech dawkach efekt batdzo dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

panowie przejdźmy może na właściwy temat bo wszyscy zaraz po ostrzeżeniu dostaniemy hehe .


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Siarczan magnezu można stosować w każdej fazie rozwojowej zbóż (oprócz fazy kwitnienia) prawda? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m-93    6

tak kolego ;)

 

a pytanie czy mogę skracać zboża np. modusem a do tego dodać mustang,coś na grzyba i na mszyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

 Oczywiście że można,  kto ci zabroni, tylko co potem posiejesz bo raczej  pszenica będzie spalona, pod warunkiem że  garaleta się nie zrobi.

Dla ścisłości to i randapem można, taniej wyjdzie,  ale tylko raz.

Herbicyd zawsze osobno, ewentualnie z  odżywkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

jo zawsze daje na pierwszy oprysk w zbożach mustang forte plus  siarczan magnezu i cokolwiek na grzyba i nic się nie dzieje

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Icek lepiej nie radź na forum, bo ktoś jeszcze posłucha Twoich rad ;).

Pozdrawiam.

 

Ty uczony a gdzie są przeciwwskazania podaj mi gdzie to się naumiałeś jak  chcesz jezdzić po polu trzy razy to se jeżdz .Przyjemnej jazdy I nie wprowadzaj innych w błąd że nie stosuje się mieszanin zbiornikowych tylko trzeba mieć wiedzę co z czym się miesza a widocznie takiej wiedzy nie posiadasz .Doszkol się by zabierać głos Po drugie to nie są rady tylko opinie a między jednym a drugim jest duża róznica Wiedzę zdobywa się w szkole by póżniej z niej umiejętnie korzystać

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1609    5

Żeby była jasność, nie mówię o tym jednym jedynym Twoim poście, lecz o całym Twoim "dorobku", który prezentowałeś w różnych tematach tutaj. Bredzisz od rzeczy w większośći swoich postów. Kończyłeś jakąś szkołę wyższą, UP np. ?. Ja tak i z taką wiedzą jaką przekazują, życzę Ci powodzenia w prowadzeniu gospodarstwa. To dopiero podwaliny i początek do tego, czego jeszcze sam musisz się nauczyć w praktyce i w oparciu o doświadczenie często bardzo długie. Jeśli już coś piszesz, to przemyśl to dobrze i pisz konkretnie. Poza tym nie będę tutaj z Tobą dyskutował o takich sprawach, bo zwyczajnie nie ma sensu i nie miejsce na taką "dziecinadę".

Już to gdzieś pisałem, czytając większość postów na forum można się dobrze uśmiać. Tylko gorzej, jeśli ktoś naprawdę ma kłopot i chce sie dowiedzieć/otrzymać rzeczową poradę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Widze że ta twa szkoła niczego cie nie nauczyła tylko hytrości by tylko korzystać z doświadczeń innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Widze że ta twa szkoła niczego cie nie nauczyła tylko hytrości by tylko korzystać z doświadczeń innych

po pierwsze pisze się chytrości,po drugie prawda tutaj coraz wiecej jest takich znawców ze ręce opadają ,sam mam dużą praktykę ale też dużo cennych informacji uzyskuje też od @thug,losktos ,slawek2209,tomek87,ulman etc a część ludzi pisze poprostu bzdety.Koleżanko @icek propunuje jeszcze do tej mieszaniny herbicydu,siarczanu i fungi dodać jeszcze rsm-emu po co dwa razy jezdzic Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Pisac każdy może jeden lepiej a drugi gorzej ale w końcu o to chodzi co komu na polu wychodzi  :D


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Witam na T1 w pszenicy chce polecieć takim zestawem: Tilt turbo+ Atak i tu moje pytanie dać 1 litr Tiltu i 1 litr Ataku? Czy obniżyć dawkę jednego i drugiego np. do 0,8 litra na hektar? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Ja dawałem oba środki po 0,8 i było ok. Atak 0,8 ogólnie powinno starczyć, a co do tiltu u mnie było sporo mączniaka już widać, pszenica arkadia wrażliwa na tą chorobę i dawka 0,8 poradziła sobie bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Witam na T1 w pszenicy chce polecieć takim zestawem: Tilt turbo+ Atak i tu moje pytanie dać 1 litr Tiltu i 1 litr Ataku? Czy obniżyć dawkę jednego i drugiego np. do 0,8 litra na hektar? 

jeżeli bardzo CI zależy na ścięciu kosztów to po 0,8 ale nie mniej. Fakt faktem jest małe ryzyko ale powinno być dobrze po takich dawkach.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25587

Pytanie z serii przewidywań i gdybania - od nowego roku u mnie zapowiadany jest właściwie nagły spadek temperatury do - 6 dzień i - 10 noc. Niby są to normalne temperatury o tej porze roku, ale w tym roku wegetacja trwa  w najlepsze. Pszczoły czerwią i robią oblot nie tylko wokół ula ale latają nawet kilkaset metrów od pasieki. Pszenica ładnie się krzewi. Jak myślicie taki nagły spadek temperatury przy pełnej wegetacji może namieszać w przezimowaniu??? Dziwne ale wciąż można znaleźć kwitnący mniszek lekarski. Jagoda kamczacka w ogródku zakwitła, prymulki także. Choinkę chyba trzeba przetrzymać do Wielkanocy, a bombki zamienić na pisklaki, pisanki i zajączki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

to znaczy że nie wolno robić mieszanin zbiornikowych a w szkole mnie uczyli że możno  myślę iż ci co mówią że nie możno celowo wprowadzają w błąd by inni mieli większe koszta produkcji i nie byli konkurencyjni w stosunku do nich A fe bardzo brzydko to nie fer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj