Polecane posty

Michalmeer    483

Też mam w tym roku pszenice linus , do tego tobak i jeszcze jedną ale nie pamiętam nazwy , u mnie też sprawdziła sie pszenica Kuban naprawde bardzo dobra , kiedy ją młóciłem to jeszcze liście miała


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Na linusa około 200 N a przedplon rzepak, i na inne też około 200 N.pełna ochrona , 4 x pełne odżywki.

Najlepiej plonowała Arkadia pod 10 t, ale nie przekroczyło 10,  i tu nie spodziewałem się że tak da, Ostroga  jakieś 7-9  zależało od pola, Scagen też mnie zaskoczył, dał pod 9 gdzie  3 raz  był po pszenicy. Ozon ponad 8,5t a też lepiej wyglądał niż sypnął

 

Ale to są maksymalne plony, nie ma co się sugerować że tak wszystko sypało, średnia   wyjdzie ponad 8, tu niestety susza też zrobiła swoje, w tamtym roku średnia  na pewno była z 1 tonę wyższa.ale i rok był bardzo wyjątkowo sprzyjający.  W tamtym roku wszystkie pszenice po rzepakach sypały minimum 10 ton, nawet taki żwir że jak miałem 5 to się cieszyłem.

Stosujcie Potas  w odżywkach to u mnie już podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja w tym roku natomiast miałem lepsze plony niz w ubiegłym przy podobnym nawozeniu i ochronie. Jedynie w tym roku poszło 3x fugnicyd a w tamtym roku 2 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Tez mam linusa okaże sie jak wypali, gleba 3a-4a po bobrze i cebuli, na ha dostala 250kg wapmagu i poli 6 200kg, więcej nic nie sypalem bo wczesniej pod cebule i bob poszlo obficie. Udalo sie opryskac boxer legato glean, dalej zobaczymy. Co na nią sypaliscie azotowo i w jakich dawkach?

Edytowano przez bartekd91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek33    4

Panowie i Panie,czy ktoś z was może wypowiedzieć się na temat pszenicy ozimej GORDIAN?Posiałem ją 1szy rok i ciekaw jestem np jej plonowania i parametrów.Zakładając wysiew azotu na ha 210 kg ha czy powinna utrzymać parametry?W br  roku pszenica Magic 14,5 białka i 34 glutenu ciekaw jestem czy ten gordian nie okaże się jakoś paszową pszenicą.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek33    4

Panowie i Panie,czy ktoś z was może wypowiedzieć się na temat pszenicy ozimej GORDIAN?Posiałem ją 1szy rok i ciekaw jestem np jej plonowania i parametrów.Zakładając wysiew azotu na ha 210 kg ha czy powinna utrzymać parametry?W br  roku pszenica Magic 14,5 białka i 34 glutenu ciekaw jestem czy ten gordian nie okaże się jakoś paszową pszenicą.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lipos4    5

Witam. Na wiosnę mam do zasiania jakieś 0.8 ha i planuje kupić pszenicę jarą z centrali. Ziemia klasy 4-5, trochę gliniasta. Czy ktoś mógł by mi polecić jakąś odmianę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

ja siałem Tybalta ale na II i III klasie a na twoje ziemie może by się nadawała Harenda lub Lennox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie z innej beczki. Jak długie działanie mają zastosowane jesienne herbicydy. W moim przypadku był to środek Trinity 590 SC czyli  diflufenikan, chlorotoluron i pendimetalina. Pryskałem w listopadzie w fazie 1 - 3 liści, pola czyste, na jednym kawałku obserwuję kiełkujące chwasty, które od razu giną. Z efektu jestem bardzo zadowolony dotychczas stosowałem sam chlorotoluron i było dobrze, ale teraz nie wiem czego się spodziewać przy takich temperaturach jakie u nas panują np. dzisiaj +12. Czy na wiosnę trzeba będzie poprawiać? Może ktoś stosował ten środek w ubiegłych latach i wie jak się "zachowuje" - działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

W tamtym roku tez było ciepło i chlorotoluron zadziałał. Miotły nie było, jedynie gdzie niegdzie jakis wystrzał sie trafił ale to bajka. Na dwuliscienne poprawiałem ale po chlorotoluronie trzeba poprawic ale po snajperach znajomi nie poprawiali na wiosne czyli chyba zadziałał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Panowie mam pytanie z innej beczki. Jak długie działanie mają zastosowane jesienne herbicydy. W moim przypadku był to środek Trinity 590 SC czyli  diflufenikan, chlorotoluron i pendimetalina. Pryskałem w listopadzie w fazie 1 - 3 liści, pola czyste, na jednym kawałku obserwuję kiełkujące chwasty, które od razu giną. Z efektu jestem bardzo zadowolony dotychczas stosowałem sam chlorotoluron i było dobrze, ale teraz nie wiem czego się spodziewać przy takich temperaturach jakie u nas panują np. dzisiaj +12. Czy na wiosnę trzeba będzie poprawiać? Może ktoś stosował ten środek w ubiegłych latach i wie jak się "zachowuje" - działa.

trinity stosowałem w ubiegłym sezonie i w obecnym też.Nie poprawiałem na wiosnę bo nie było takiej potrzeby.Mam nadzieje że teraz tak samo obędzie sie bez poprawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol13    5

Witam otóż 1 raz będę stosował RSM i tu moje pytanie czy mogę zastosować na pszenicę na 1 dawkę 150 l/h RSM 32 tak samo chciałbym dac na 2 dawkę a na 3 myslalem o 100 kg saletry czy to bd dobre nawożenie przedplonem był owies gleby III- IV przedsiewnie 250 kg/h polifoski 6 Odmiana babmberka do tego chciałbym dac jeszxze jakies mikroelrmety czy przy takim nawozeniu moge liczyc na 6-7 t ? czy moze coś zmienić coś dodać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Witam. Na wiosnę mam do zasiania jakieś 0.8 ha i planuje kupić pszenicę jarą z centrali. Ziemia klasy 4-5, trochę gliniasta. Czy ktoś mógł by mi polecić jakąś odmianę? 

Arabella się sprawdzi na takiej klasie tylko wczesnie siej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Witam otóż 1 raz będę stosował RSM i tu moje pytanie czy mogę zastosować na pszenicę na 1 dawkę 150 l/h RSM 32 tak samo chciałbym dac na 2 dawkę a na 3 myslalem o 100 kg saletry czy to bd dobre nawożenie przedplonem był owies gleby III- IV przedsiewnie 250 kg/h polifoski 6 Odmiana babmberka do tego chciałbym dac jeszxze jakies mikroelrmety czy przy takim nawozeniu moge liczyc na 6-7 t ? czy moze coś zmienić coś dodać

 

Może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

rowniez arabelle polecam w mieszance z owsem i jeczmieniem udala mi sie na piaszczystej V kl jak i twardej IVa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

jak co roku to samo jak skrócic zeby nie wywrócic pszeniczke :D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.2 l ccc plus 0.3 modus 10 dni później modus 0.15, można połączyć z zabiegiem T 1. Na doklosie 0.5 medax top :D ale takie skracanie tylko przy wysokim nawozeniu, powyzej 200. Kg N no i gdy pszenica podatna na wyleganie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jak co roku to samo jak skrócic zeby nie wywrócic pszeniczke :D?

jakie nawożenie N?

ja proponuje taki standardowy zabieg 1 l CCC + 0,2 Moddusa w fazie BBCH 30-31 a przy wyższym nawożeniu Cerone na flage.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

A ja nie będę stosował Moddusa. Z moich obserwacji wynika, że Medax Top jest lepszym preparatem. Działa w niższej temperaturze, nie musi być takie ostre słońce jak na Moddus, cena chyba nawet lepsza. 1 litr ccc i 0,6-0,8 medaxu w zależności od widoków na zboże to według mnie najlepsze rozwiązanie na pierwszy zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak masz gęstą to nie trzeba ccc dawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Mieliśmy pszenice i poszło 0,2 moddusa i 0,4 cerone i potem jeszcze raz moddusem 0,3 l na ha i fatk nie pokładło sie ale nie skróciło łodyg


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Witam, mam pytanko. Czy w pszenicy mogę pojechać takim zestawem: 1,2 litra CCC/ha + 0,2 litra Modusa/ha + 10 kg mocznika/ha + 7 kg siarczanu magnezu/ha + 1,5 litra odżywki? Chodzi głównie o to czy można mieszać tyle środków na raz? I czy te nawozy dodane do oprysku nie obniżą działania Modusa i CCC?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj