Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kondziu1832    202

@losktos to taki typowy Zaksan jest z wypełniaczem dolomitowym też potrzebuje tyle samo wody co saletrzak do rozpuszczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

ja raz leciałem ale zamiast dobromira leciał swing top 1.2 l plus artea 0.35

 

I jakie spostrzeżenia? Jak wypadło np. z septorioza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

leciał swing bo u mnie zawsze na t2 musi być epoksykonazol który uważam jako numer 2 wśród triazoli zaraz za protiokonazolem który jest rewelacyjny ale drogo wychodzi efekt stosowania o który pytałeś bardzo dobry


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

bo nie ma u nas protiokonazolu solo tak jak w DE albo dalej na zachód europy, tam dość popularna była na T2 mieszanina epoksykonazol + protiokonazol, ale słyszałem że na zachodzie skuteczność protiokonazolu spada więc może za jakiś czas wpuszczą go w postaci solo na nasz rynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

stosuje przeważnie (krótko przed deszczem) na 2 dawke doglebowo właśnie mocznik ten wschodni gruby jak polifoska (min zawartość N 46 a ma podobno ok 56N) ma pi.........cie ze ho ho,bo miałem porównanie z krajowym różnica kolosalna

Mocznik o 56% zawartości N może istnieć tylko w teorii a nie w praktyce.

 

T1 - Ventur/Track (boskalid+ epoksy) + Talius/Kendo/Property i na T2 Treoris 1,5l + 0,8 l tebu   T1 ok 160-165 Pln T2 też za podobne peiniadze. Ew tebu na T3 a do Treorisa 0,3 strobiluryny

Te dawki to trochę nie za niskie? T1: Track 1,0 + Talius 0,1 bo tak wychodzi z moich obliczeń, T2: Treoris 1,5 + Tebu 0,8 (no chyba że działanie udowodnione w badaniach polowych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

 

@losktos to taki typowy Zaksan jest z wypełniaczem dolomitowym też potrzebuje tyle samo wody co saletrzak do rozpuszczenia?

 

czy tyle samo to nie wiem ale na pewno podobnie i na pewno więcej niż saletra


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie thug i losktos obserwuje wasze posty i widze ze macie duza wiedze. czy yara 20-7-10 moze byc na I dawke. poradzcie kakie formy azotu na 3 dawki w pszenicy bo chce dac 200 kg n w czystym skladniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

czy tyle samo to nie wiem ale na pewno podobnie i na pewno więcej niż saletra

trochę potrzebuje ale tym tak bardzo nie martwiłbym się bo jednak azot uwalania się się dobrze w tych nawozach pozostaje ta otoczka MG,CaO z kedzierzynem uważalbym przy trzeciej dawce obserwował prognozy i robił przed deszczem  w tych terminach lubi mniej padać

 

panowie thug i losktos obserwuje wasze posty i widze ze macie duza wiedze. czy yara 20-7-10 moze byc na I dawke. poradzcie kakie formy azotu na 3 dawki w pszenicy bo chce dac 200 kg n w czystym skladniku

dużo pisania pytanie czemu chesz stosować  nitrofoskę nie dałeś PiK jesienią czy tylko uzupełniająco jest to nawóz nie ukrywajmy nietani


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak jako uzupelniajacy nawoz. bo jesienia dalem 250 kg yara 6-16-32 na hektar. ogolnie nie mam duzo pola a chcialbym zobaczyc jakie plny mozna osiagnac przy dosc dobrym nawozeniu i ochronie fungicydowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

panowie thug i losktos obserwuje wasze posty i widze ze macie duza wiedze. czy yara 20-7-10 moze byc na I dawke. poradzcie kakie formy azotu na 3 dawki w pszenicy bo chce dac 200 kg n w czystym skladniku

ogólnie rzecz biorąc nie jestem zwolennikiem sypania P i K wiosną pogłównie. Bo raz że nawozisz w ten sposób roslinę następczą a nie tą w plonie głównym (potas to jeszcze jak Cie moge ale fosfor praktycznie wogóle nie przemieszcza się w glebie i wymaga mieszania) a dwa że przy obecnych suszach może to sprawić więcej kłopotu niż pożytku. Dlaczego?

Roślina tak jakby "szuka" w glebie składnika. Kieruje korzenie tam gdzie składnik jest czyli rosnąc stopniowo pobiera składnik z płytszych warstw a później rośnie głębiej gdzie stężenie składnika jest wyższe niż w miejscu skąd już został pobrany. Jeżeli podasz składnik (mowa o P i K) pogłównie korzenie tak jakby się "rozleniwią" i roślina będzie się płytko korzenić. A przy obecnych suszach i brakach wody nie wróży to nic dobrego.

Oczywiście jest wielu zwolenników sypania nitrofosek pogłównie bo to się niby super rozpuszcza i wogóle. Ja tego nie kupuje....

 

Co do azotu, jeżeli po zimie pszenica będzie dobrze rozwinieta:

1 dawka - z większym udziałem azotu amonowego + siarka - np. Saletrosan

2 dawka - saletra lub mocznik

3 dawka - saletra


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

PK sypię zawsze jesienią pod oziminy więc zboże ma czas na pobranie jednak na jare prawie wszyscy sypią w marcu kwietniu to według uczonych zboże jare mało co pobierze składników ,zeszłym roku jesienią zabrakło mi PK na 3 ha posypałem wiosną nie było różnicy w plonie więc właściwie PK można rozsiewać kiedy komu pasuje rośliny pobiorą sobie kiedy będą im potrzebne byle po prostu uzupełniać PK regularnie .Tak samo z obornikiem w pierwszym roku rośliny pobierają jedynie 1/3 składników 2/3 w drugim roku ,tak więc obornik dawany kilka dni przed sadzeniem np ziemniaków dla plonowania ma małe znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Skoro na forum wiosna i duży ruch w temacie to i ja zapytam, bo na wiosnę od kilku lat już nie pryskałem na chwasty.

Czym odchwaścić wiosną pszenicę ozimą? Chwasty to ogólnie cała paleta oprócz wieloletnich(może pojedyncze ostrożnie) ze szczególnym uwzględnieniem miotły zbożowej, przytulii czepnej oraz fiołka polnego. Warunek konieczny to możliwość zasiania rzepaku ozimego w tym samym roku.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

lancet, a jeżeli jakaś mega przytulia to + 5g grodylu. Pod warunkiem że nie ma ostrożenia lub jest go bardzo mało.

 


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Hmmm banalnie proste rozwiązanie, znam ten oprysk tak z grubsza i mam dobrą opinię o nim ale nawet nie patrzyłem na niego i etykietę bo byłem przekonany, że nie można po nim siać rzepaku.

A zamiast Grodylu, jakbym dorzucił 0,1-0,2 czegoś w typie Starane mogłoby być?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

@koczas zarówno amidosulfuron (grodyl) jak i fluroksypyr (starane) to dobre substancje w zwalczaniu przytuli tak więc może być i jedno i drugie, nie wiem tylko jak z mieszaniem ale chyba nie powinno być problemu.. Może być też aurora - chyba najtańsze rozwiązanie.

Aczkolwiek jak nie masz nie wiadomo ile tej przytuli i nie będzie zbytnio wyrośnięta w czasie zabiegu to nie musowo nic dodawać bo lancet z przytulią radzi sobie dobrze


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Ok, dzięki wielkie. Grodyl chyba nawet lepszy na przytulię, ale mam sporo jeszcze galapera więc jak doleję tą setkę czy dwie to będę pewniejszy, bo nasilenie przytulii bardzo duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Słyszałem od większych gospodarzy, że w tym roku dużo rzepaku zginęło na tych kawałkach, gdzie było pryskane lancetem - z powodu suszy środek nie miał jak się rozłożyć i przy uproszczonej uprawie po prostu zaszkodził rzepakowi - ale nie mam nic na potwierdzenie tych opinii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

na etykiecie pisze jasno że można siać rzepak jesienia tego samego roku kalendarzowego po upływie min. 3 miesięcy od zastosowania środka

tak więc wątpie żeby to lancet był przyczyną


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

raczej nie ma opcji że to po lancecie 5-10 g grodylu jaki pisał @losktos i mamy bardzo kompletne rozwiązanie gorzej z ostrożniem

dlatego ja optowałem w wiosennych zabiegach rozwiązanie mustang forte +atlantis  ale dość drogie

 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Ja bym ci polecił 80g fluroksypyru + 15-20g tribenuron + Nomad na miotłę. Moim zdaniem kompletna meszanka za rozsądne pieniądze. Jak mało przytuli to można mniej flurosypyru a 20g tribenuronu tylko jak większy problem z ostrożeniem bo z reguły 15g wystarcza. Żadnych pozostałości po tym nie ma.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Jak masz lekkie gleby, nie pryskaj lancetem. Słabo działa na takich glebach. Wymaga zwięzłej, wilgotnej gleby.  W tym roku jeden kawałek opryskałem granstar plus starane (generyk) na wiosnę i wynik był zadowalający. Taniej niż lancet. 

Niestety, środki doglebowe wymagają idealnej wilgotności gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Ja bym ci polecił 80g fluroksypyru + 15-20g tribenuron + Nomad na miotłę. Moim zdaniem kompletna meszanka za rozsądne pieniądze. Jak mało przytuli to można mniej flurosypyru a 20g tribenuronu tylko jak większy problem z ostrożeniem bo z reguły 15g wystarcza. Żadnych pozostałości po tym nie ma.

 

Trochę myślałem o takim rozwiązaniu Trimax+Galaper+Nomad, tylko ciekawe jak ze zwalczaniem fiołka-niby wszystkie te 3 środki mają go w średnio-wrażliwych to powinno zadziałać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj