Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

witam, mam takie pytanie, może ktoś zna odpowiedź, czy środek opal 500 sc nadaje się do pryskania przedwschodowego i powschodowego pszenżyta ozimego ? Czy on w ogóle nadaje się na pszenżyto, bo na etykiecie jest napisane tylko o pszenicy ?

Edytowano przez krzysiek3490

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Opal 500sc zawiera chlorotoluron w tej samej ilości co Lentipur czy Tolurex które mają rejestrację w pszenżycie. Ja środki zawierające chlorotoluron stosuję doglebowo w późno sianych pszenicach i jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

doglebowo to znaczy przedwschodowo ? A np. teraz jak byłaby dobra pogoda to można tym Opal 500 sc pryskać pszenżyto ? A na wiosnę można ? Czy można go mieszać np. z chwastoksem na wiosnę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terry24    17

mam pytanie dla bardziej doświadczonych otóż: pszenica siana po kukurydzy ziarnowej (kukurydza dostała 250 kg soli potasowej rzutowo i 150 kg polidapu w podsiewacz klasa 3 a i b) plon słaby (była susza) czy pszenica coś z tego wyciągnie? jeśli tak to ile proc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Jedynym znanym mi sposobem żeby się dowiedzieć ile jest makro w glegie są jej badania na zasobnośc innej drogi nie ma ,na jakiej podstawie ktoś ci ma odpowiedzieć na twoje pytanie kolego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Ten Chemirol to właśnie odnoszę wrażenie, że mają dobrą wiedzę ale wszędzie chcą wepchnąć swoje produkty typu właśnie propico czy brasifun niekoniecznie potrzebne. Ewidentny konflikt chyba agronomów z księgowymi.

Ja trzymam się od 2 lat takiego programu na pszenicę i jestem bardzo zadowolony

t1 tilt+mirage

t2 safir+ podróba amistaru(właśnie z chemirolu, zależnie co mają bo cena dobra :D)

t3 Tebu i często jest to brasifun z chemirolu.

 

A w jakich dawkach dajesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Ja daję zazwyczaj tak

1. Tilt Turbo 0,8+ Atak/mirage 0,8

2. Safir 0,7-0,8+ Amistar podróba 0,45 l

3. Brasifun 0,9-1 litr

Ja mam pszenicę arkadia i sailor więc, trzeba trochę bardziej o nie zadbać jeśli chodzi o zabiegi fungicydowe więc nie oszczędzam i jadę zazwyczaj na 3 zabiegi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

 

 

mam pytanie dla bardziej doświadczonych otóż: pszenica siana po kukurydzy ziarnowej (kukurydza dostała 250 kg soli potasowej rzutowo i 150 kg polidapu w podsiewacz klasa 3 a i cool.png plon słaby (była susza) czy pszenica coś z tego wyciągnie? jeśli tak to ile proc

w mądrych książkach piszą że z rozkładu resztek nawet do 80% potasu po kuku jest dostępne w pierwszym roku, reszty makro nie pamiętam dokładnie ale chyba około 2 razy mniej. Wystarczy znaleźć jakiś artykuł na ten temat w internecie. 

Jeśli plon był słaby a nawożone było na więcej to zawsze coś zostanie, musisz sobie policzyć ile wsypałeś na pole a ile wyjechało z plonem. nie zapomnij ewentualnym oborniku jeśli był. Wujek google we wszystkim pomoże i się nigdy nie obrazi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

U Kuczyńskiej był jak pytałem jakiś czas temu. Podobnie jak u Świca. Co zamierzasz sypać na swojego Agil'a? Sulfan wydaje mi się dobry zamiast Saletrosanu w zbożach które potrzebują kopa wiosennego. Saletrosan nadaje się bardziej na rzepak. Panowie dobry kierunek?

Edytowano przez Kondziu1832

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Wszystko zależy od sytuacji na polu. Jeśli na ten moment jest już ok 2 rozkrzewień przy to raczej saletrosan. Jak nie zaczęła się krzewić to Yara. Tak naprawdę to bardzo podobne nawozy a głowna różnica to różna ilość formy saletrzanej. Ilości MgO i CaO są moim zdaniem pomijalne.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

U nas idzie na wiosne pierwsza sól potasowa 110 kg na ha do tego zależnie od stanu saletra i saletrzak , plus siarczan magnezu w oprysku w dużym stężeniu


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Też w tym sezonie będę sypać sól najpierw u mnie pewnie 100kg na ha ale jak pisałem to pierwszy raz michal kiedy sypiecie luty czy zawsze w jakimś dostępie przed azotem? Szczerze powiedziawszy sam myślałem o przełom stycznia luty jak pogoda pozwoli ale chętnie posłucham praktyka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja sól i kizeryt sypię przeważnie w lutym na zamarznięta ziemię, azot jak zaczyna się wegetacja (lub parę dni przed ruszeniem) - data aplikacji jest płynna w zależności od przebiegu pogody

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Sól przeważnie koniec lutego , jeszcze zalezy odp pogody , u nas ziemie są średnie wiec z terminem musze dostosować do wolgoci w ziemi , a azot jeśli bedzie tak dalej i niebedzie zimy to pewnie pojdzie saletrzak przed ruszeniem wegetacji , chyba że trzeba bedzie dokrzewić to wtedy saletra , wszystko od pogody zalezy


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

W tym roku sól dana na wiosnę po wierzchu zadziała dopiero na jesień wiec zbytnio bym nie opóźniał bo to nie azot i trochę czasu minie zanim do profilu glebowego się przedostanie, osobiście 2/3 dawki pod pług a 1/3 potasu rozsiałem w miniony tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Potas idzie przedsiewnie też a teraz jest uzupełniany to co wypłukało po zimie ,


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj