Polecane posty

masa24    2344

mam kiepskie zdanie o wszelkiej masci doradcach i przedstawicielach handlowych. jak dla mnie to oni jada na jednym wozie, czesto wiedza mizerna i przewaza wiara w cuda. jeszcze w przypadku przedstawicieli to zrozumialem bo musza wciskac kit aby zyc, ale przewaznie tacy doradcy te przerozne kity lykaja jak mlode pelikany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Do tej pory siarki nie stosowałem w zbożach jedynie w opryskach siarczanem magnezu. Przy okazji uzupełniając magnez.

A jak by sypnąć ten siarczan magnezu po ruszeniu wiosennej wegetacji w dawce 100kg\ha wtedy załatwiłbym problem siarki i magnezu. Co o tym myślicie?

Można również zamiast saletry dać saletrosan ale na przyszły sezon mam już kupione nazwozy więc t aopcja teraz odpada w przyszłości do przemyślenia.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sieję pszenice po warzywach i strączkowych gdzie mam dość wysokie nawozenie makro szczególnie w warzywach, ale uzupełniam przed siewem około 250kg/ha PK z 6S oraz na wiosne idzie 2 razy YaraBela Extran z Mg i CaO + siarczan magnezu dolistnie więc u mnie raczej wiekszych niedoborów nie ma na siarke i magnez, ja mam taka technike nawozenia S i Mg, ale jak dawno nie dawałes siarki to moze to byc dobre rozwiazanie z kizerytem bo siarka jak wiadomo bardzo ważna, nawet bym dał 150kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Co do oprysków w grudniu to zależy wszystko od zastosowanego środka. Nie widzę sensu stosowania mieszanin pendimetaliny, flufanacetu czy diflufenikanu np. środka expert met. Środek ten działa na wschodzące chwasty lub chwasty w fazie siewek. W chwili obecnej zielsko jest już stanowczo przerośnięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

koło mnie duże gosp właśnie dziś kończyli jechać lentipurem na wiosnę pójdzie mustang forte lub lintur   dziś rozmawiałem z ich agronomen  wiec duże gosp jadą już tylko substancją pojedyncza głównie chaber miotła i działającą w niskich temp mieszanin nie stosują w tych warunkach

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

jeśli ktoś chce posłuchać prawdziwego doradcy to proponuje seminarium uprawowe  top agrar . 

wykład prowadzi facet z niemiec i nie wciska kitu jak pseudo doradcy namaszczeni przez firmy chemiczne

facet jest prawdziwym niezależnym doradcą mówi nie tylko o zaletach ale i wadach ŚOR o terminach w jakich należy stosować o dawkach o mieszaninach o nawożeniu naprawdę prowadzi wykłady na wysokim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

kiedy jak i gdzie bo chociaż mam szkoleń już powyżej uszu to może coś nowego będzie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

Opole 8 stycznia jak masz pronumerate to 20 zł a jak bez to 100zł dojazd jest fajny bo w centrum wystawienniczo kongresowym koło karolinki .

trzeba się wcześniej zarejestrować telefonicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3

jaki środek polecacie z górnej półki na zabieg T2 na T1 mam zakupiony wirtuoz cena srodka nie gra roli bo to będzie drugi i ostatni zabieg fungicydowy w moim przypadku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

jeszcze nie przezimowało a już fungicydy w głowie.

w top agrar 2015 lutowe wydanie jest test programów fungicydowych bardzo fajnie chemirol wygląda zarówno zwyżka plonu jak i efekt ekonomiczny ich program tak wyglądał

T1- ceando 183 SC 0,8l + Propico 250 EC 0,5l + Asystent 

T2 Ares 250 Ec 0,5l + Corbel 750 0,2l+ Jay 250  0,4l + asystent

T3 Mondatak  460   0,6l  + starpro 430SC 0.6l + asystent

cena tego pakiety była wyliczona na 315 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jeszcze nie przezimowało a już fungicydy w głowie.

w top agrar 2015 lutowe wydanie jest test programów fungicydowych bardzo fajnie chemirol wygląda zarówno zwyżka plonu jak i efekt ekonomiczny ich program tak wyglądał

T1- ceando 183 SC 0,8l + Propico 250 EC 0,5l + Asystent 

T2 Ares 250 Ec 0,5l + Corbel 750 0,2l+ Jay 250  0,4l + asystent

T3 Mondatak  460   0,6l  + starpro 430SC 0.6l + asystent

cena tego pakiety była wyliczona na 315 zł

 

wszystko fajnie  tylko po co 2 razy propikonazol który jako subst jest średnim rozwiązaniem  i po co prochloraz na t3 też raczej tak sobie  poza tym to rozwiązanie bardzo dobrze działa na mączniaka (metrafenon i fenpropidyna) jak już coś wolałbym dwa razy epoksykonazol walnąć i obserwując co się dzieje prawdopodobnie wywalam aresa z t2 i  daję  zamiast niego epoksykonazol na t3 sam tebu ewentualnie osiris zamiast tebukonazolu solo  uważam że jednak że nie ma sensu układać sobie gotowych rozwiązań bo to zależy jednak od warunków w danym roku np w tym na moim terenie była tak niska presja chorób i mozna byłoby zrobić zabiegi naprawdę tanio


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

jeśli ktoś chce posłuchać prawdziwego doradcy to proponuje seminarium uprawowe top agrar .

wykład prowadzi facet z niemiec i nie wciska kitu jak pseudo doradcy namaszczeni przez firmy chemiczne

facet jest prawdziwym niezależnym doradcą mówi nie tylko o zaletach ale i wadach ŚOR o terminach w jakich należy stosować o dawkach o mieszaninach o nawożeniu naprawdę prowadzi wykłady na wysokim poziomie.

Prawdziwy doradca? Nie wciska kitu?

Od kiedy tak kolorowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

wszystko fajnie  tylko po co 2 razy propikonazol który jako subst jest średnim rozwiązaniem  i po co prochloraz na t3 też raczej tak sobie  poza tym to rozwiązanie bardzo dobrze działa na mączniaka (metrafenon i fenpropidyna) jak już coś wolałbym dwa razy epoksykonazol walnąć i obserwując co się dzieje prawdopodobnie wywalam aresa z t2 i  daję  zamiast niego epoksykonazol na t3 sam tebu ewentualnie osiris zamiast tebukonazolu solo  uważam że jednak że nie ma sensu układać sobie gotowych rozwiązań bo to zależy jednak od warunków w danym roku np w tym na moim terenie była tak niska presja chorób i mozna byłoby zrobić zabiegi naprawdę tanio

 

może i było by lepiej , doświadczenie było robione w 2014 roku a więc presja chorób była większa, a ten program jest przepisany a nie mój.

 

 

Prawdziwy doradca? Nie wciska kitu?

Od kiedy tak kolorowo?

 

facet jest doktorem z niemiec pracuje w instytucie i stosują przeróżne środki , jak byłem na seminarium to nigdy nie polecał jakiegoś konkretnego środka , a nawet sugerował obniżanie dawek i robienie przeróżnych mieszanin dla uzyskania dobrego efektu ekonomicznego,

poruszając temat skracania każe bardzo ostrożnie to robić  i bardziej skupić się na tym aby te zjawisko wyeliminować we wcześniejszych faazach agrotechniki siew , nawożenie odmiana, a skracanie naprawdę z rozwagą .

każdy mówi że modus pogrubia źdźbło i on temu nie zaprzecza ale dodaje że jednocześnie ulegają zwężeniu kanały przewodzące składniki!!

 

od niego pierwszy raz usłyszałem jak budować strukturę plonu , co to są pszenica dnia długiego , krótkiego , typu pojedynczego kłosa , gęstego łanu typu kompensacyjnego  i sporo innych zagadnień 

 

A kto Mu za to płaci??

kto mu płaci ? z tego co mi wiadomo to jest to  doradca agrotechniczny z firmy NU Agrar - dr Hansgeorg Schönberger

nie wiem jak wy ale ja najczęściej spotykam  doradców którzy zachwalają dane środki i mówią jak są wspaniałe, bardziej ich można było by nazwać przedstawicielami handlowymi 

natomiast osoba o której piszę przekazuje wiedzę w taki sposób aby zmaksymalizować osiągnięcia w polu nie koniecznie stosując dużo najdroższych środków

 

za te seminarium się płaci a więc samo to mówi że formuła jest inna niż na spotkaniach u naszych dostawców środków

 

a może ktoś był na tym seminarium i podzieli się swoimi odczuciami??

Edytowano przez piotr30piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3

jeśli planujesz dwa zabiegi to boogie i adexar plus.wirtuoz nadaje się do 3 zabiegów

oke skoro tak to czemu firma dupont zaleca Program Wirtuoz® – Reveller ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2127

@up, bo to ich zysk, jeśli obydwa produkty kupisz u jednego producenta.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

Byłem już 3 razy na tych spotkaniach i potwierdzam to co pisze kolega Piotr. Wykładowca nie podaje nazw producentów ŚOR . taka ciekawostka z ostatniego szkolenia w Prószkowie k. Opola. Jak pamiętacie prawdziwej zimy w tamtym roku nie było , rzepaki była bardzo dobrze rozwinięte i zapowiadały bardzo dobre plony, a na tym szkoleniu wykładowca na podstawie wieloletnich obserwacji stwierdził , że w tym roku plonu rzepaku nie będą zbyt wysokie., i tak było przynajmniej u nas 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

oke skoro tak to czemu firma dupont zaleca Program Wirtuoz® – Reveller ?

Każda firma ma swoje programy ochrony.Na logikę nie będą polecać produktów innej firmy tylko swoje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jeszcze nie przezimowało a już fungicydy w głowie.

w top agrar 2015 lutowe wydanie jest test programów fungicydowych bardzo fajnie chemirol wygląda zarówno zwyżka plonu jak i efekt ekonomiczny ich program tak wyglądał

T1- ceando 183 SC 0,8l + Propico 250 EC 0,5l + Asystent 

T2 Ares 250 Ec 0,5l + Corbel 750 0,2l+ Jay 250  0,4l + asystent

T3 Mondatak  460   0,6l  + starpro 430SC 0.6l + asystent

cena tego pakiety była wyliczona na 315 zł

 

Jak dla mnie niekoniecznie takie dobre rozwiazanie..

W T1 propico mi się nie podoba, bardziej widziałbym na jego miejsce jakąś morfoline - fenpropidyne np.

T2 zamiast Aresa dałbym epoksykonazol, corbel tylko w przypadku silnej infekcji mączniakiem, Jay - ok

T3 może być, ewentualnie zamiast mondataku można dać topsin


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

no niby tak tylko że tam był szereg firm np BASF bayer , syngensta dopont , osadkowski , i jeszcze jakieś a chemirol był w czołowce jeśli chodzi o zwyżkę plonu i efekt ekonomiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Ten Chemirol to właśnie odnoszę wrażenie, że mają dobrą wiedzę ale wszędzie chcą wepchnąć swoje produkty typu właśnie propico czy brasifun niekoniecznie potrzebne. Ewidentny konflikt chyba agronomów z księgowymi.

Ja trzymam się od 2 lat takiego programu na pszenicę i jestem bardzo zadowolony

t1 tilt+mirage

t2 safir+ podróba amistaru(właśnie z chemirolu, zależnie co mają bo cena dobra :D)

t3 Tebu i często jest to brasifun z chemirolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj