Polecane posty

20CBR12    209

U mnie arkadia się nie sprawdziła w późnym siewi gdybym miał teraz coś siać to zdecydowanie inną odmianę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie zasiałem pszeniczke po qq i byo starsznie sucho i nie podałem npk teraz się rozpadał pszeniczka wyszła ładnie  i jak najlepiej podać jej teraz npk myslałem nad pierwszą dawką yara 16-16-16 cos na bazie nitrofoski ok 400 kg czy to dobry pokmysł czy może posiać teraz pogłownie  z yary jakieś npk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Zły pomysł, przekombinowałeś (nie wiem czemu, bo susza nic nie ma do tego) to teraz masz po ptakach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3512

Paweł te bajki to pisz dzieciom wzeszła po tygodniu , to chyba w szklarni,  siałem 25 pażdziernik ,to wzeszła w 3 tyg, bo było ciepło ,inne lata  to tak 4 tyg. 

Przewódka lepiej żeby nie wzeszła ,ewentualnie szpilkować powinna ,wtedy nie wymarznie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Proszę o poradę. Czy można zwalczyć, lub wstrzymać wzrost jęczmienia ozimego w pszenicy ozimej. Może jakiś Atrybut ??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

od wykoszenia jeczmienia ozimego do siewu pszenicy ozimej jest bardzo długi czas. Przez ten czas mozna  smaiało zrobic uprawki przed siewne a nawet zasiac poplon i przyorac. Najlepeij odrazu zrobic podorywke lub ztalerzowac zeby przez ten czas samosiewy jeczmienia urosły a pozniej wykonac orke siewna pod pszenice, posiac i nie powinno byc kłopotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

tez nie uwazam siewu zboza po zbozach ale czasami trzeba. W przypadku jeczmienia ozimego po jego wykoszeniu smiało mozna posiac poplon w postaci łubinu np zeus ktory szybko rosnie i pod pszenice przyorać. jest długi okres czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2136

Widzę dobre praktyki rolnicze - pszenica po jęczmieniu ;)  ja nie dopuszczam siewu pszenicy wgl po zbozowych...

To dobrze masz, że masz tyle ha, że możesz nie siać co roku zbóż. Niestety nie każdy tak ma i w ten sposób trzeba siać zboże po zbożu. Ja jestem zmuszony tak robić, jednak staram się to ograniczyć, czasem między jęczmieniem ozimym, a następczym zbożem ozimym wysiewam poplon typu łubin, gorczyca. Tak samo robię między zbożem ozimym a jarym.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Paweł te bajki to pisz dzieciom wzeszła po tygodniu , to chyba w szklarni,  siałem 25 pażdziernik ,to wzeszła w 3 tyg, bo było ciepło ,inne lata  to tak 4 tyg. 

Przewódka lepiej żeby nie wzeszła ,ewentualnie szpilkować powinna ,wtedy nie wymarznie 

 

Nikt ci nie każe wierzyć.Ozime siane dużo wcześniej też długo siedziały w ziemi.Z tą przewódką tyle dobrze trafiłem,że po siewie 2 tygodnie lało dzień w dzień i temperatury powyżej 10 stopni.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisałem o tym,że nie sieję nigdy zbóż po sobie, jednak pszenica zawsze przypada po przedplonie innym jak zbożowe, jęczmień to jeden z najgorszych przedplonów dla pszenicy, tak jak pszenica po pszenicy, jęczmień po pszenicy - tak, ale odwrotnie to juz raczej wykluczone...

 

Co do poprawy stanowiska w w monokulturze zbożowej poprzez wysiew międzyplonów to decyzja jak najbardziej dobra

Edytowano przez maciekmaciek30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dobrze macie jak  nie musicie siać pszenicy po pszenicy. Ja tylko rzepak, pszenica i troszkę buraka. SIeje dwa razy pszenicę i rzepak, to norma u mnie, a w tym roku pszenica nawet poszła 3 raz po sobie, i szczeże to wydajność  bardzo mnie zaskoczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Pierwsza sprawa to to że miał tam być rzepak, ale ze względu na suszę nie dało rady, a pole było gruberowane dwa razy i nic nie wzeszło, też ze względu na suszę. Też bym nie siał pszenicy, po jęczmieniu, gdybym nie był zmuszony warunkami. U mnie była najgorsza susza od 50 lat. Proszę tylko o podpowiedź czy można coś środkami chemicznymi z tym jęczmieniem zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ambrilo93    0

Witam,

Czy mogę jeszcze zastosować Tolurex na pszenice ozimą? Obawiam się dużego nasilenia miotły zbożowej, dlatego wolałbym ją zwalczyć jeszcze jesienią.

Proszę o szybką odpowiedź

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

sieje ktoś z was jeszcze przewódkę? jutro kończe orki i tak się zastanawiam czy nie zasiać jeszcze kawałka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Witam,

Czy mogę jeszcze zastosować Tolurex na pszenice ozimą? Obawiam się dużego nasilenia miotły zbożowej, dlatego wolałbym ją zwalczyć jeszcze jesienią.

Proszę o szybką odpowiedź

 

Pozdrawiam

Moim zdaniemmozesz on nawet na zamarznieta ziemie dziala, uwazaj tylko czy pszenica nie wrazliwa na chlorotoluron - sprawdz w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ambrilo93    0

Moim zdaniemmozesz on nawet na zamarznieta ziemie dziala, uwazaj tylko czy pszenica nie wrazliwa na chlorotoluron - sprawdz w necie

 

Dzięki za odpowiedź, odmiana pszenicy to Bamberka więc nie powinno być problemu.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy jest jakaś przeszkodą fakt, że część roślin jest już w fazie krzewienia a inne mają dopiero po 2-3 listki (teren gliniasty)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Po ostatnich latach z środkami przeróżnymi co nie za bardzo albo prawie nie działały  wróciłem do Tolurexu i domieszka Gleanu na dzisiaj widzę że z miotłą poradził sobie 100 % ,zeszłem roku zboża były zawalone miotłą o tym czasie ,co do dwuliściennych efekt zadawalający ale coś tam zieleni się zobaczymy wiosną jaka poprawka albo nie ale to nie problem,jedyna poprawka  dałem 1,5 l Tolurexu plus 14 gr Gleanu ,na uwrociach i podwójnym oprysku zero przypaleń ,dawka 2 L na ha musi być i efekt pewniejszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj