Polecane posty

d4rek    66

Po jakim czasie dsziala dff i chlorotoluron ? 2 tyg czy jak teraz przymrozki to sie przedluzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Na rose i na szron? Sodoma i gomora  :wacko:

Liczycie na ciepło 10C i noce bez przymrozków to zaraz trzeba będzie na mączniaka lecieć  :o

Wegetacja STOP. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3437

Jak to czytam to mi się nóż w kieszeni otwiera,co niektórym to zadziała nawet jak opryskają wodą,to co to za cudo ten snajper jak potrzebuje dużo wody czyli typowo działa doglebowo ,jak tak to zaraz po siewie było pryskać,nie chce mi się sprawdzać co to za cudny środek ,takie specyfiki mnie nie interesują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Nie musisz sprawdzać, żadne cudo. Lentipu/tolurex pomieszany z legato 500 mówiąc krótko(CTU+DFF). W tych temperaturach to w sumie jak ktoś pryska to można powiedzieć, że sam tolurex bo diflufenikan wątpie czy zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam miałem pszenice tybalt posiać i zamarzło jest jeszcze jakaś nadzieja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3437

To gdzie tak zimno

A tolurexem to pryskał mój ojciec w latach 80 ,wiele pszenic go nie toleruje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam miałem pszenice tybalt posiać i zamarzło jest jeszcze jakaś nadzieja

Ja zasiałem i na drugi dzień zamarzło, nie wierzyłem w te długoterminowe pogody myślałem że będzie tylko szron a nie ziemia skuta na 3-4 cm.

Ciekawe co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert81    1

No ja też planuje zasiać tybalta jeszcze w tym roku :) może w sobote bo przyszły tydzień ma byc na plusie w nocy nawet 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Nadają jeszcze jakies ocieplenie po niedzieli wiec bedzie mozliwosc. Wegetacja tez powinna jeszcze troche ruszyc przy pozno sianych zbozach. ja mam jeszcze taka nadzieje ze u mnie pszenica wejdzie z faze 4 lisci bo obecnie jest w fazie 3 lisci  a widoczny juz był gdzie niegdzie wyrastajacy 4 lisc a wiec poczatek krzewienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Można robić w grudniu jeszcze zabiegi? Czy Unia zakazuje? Widzę 3 grudnia temperaturę w dzień 10 stopni a noc 4, chciałbym na chwasty pojechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Dołączam się do pytania, czy ma sens jeszcze jechać zboża Kompletem 560 jak się ociepli do tych 10 C ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Już myślałem że nie zdąże opryskać na chwasty pszenicy ale jednak dzisiaj sie udało , i jedną pszeniece musiałęm opryskać siarczanen , tebukonazolem i na mszyce  zobaczymy cze bedzie efekt bo zaczeła zółknąć ,


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25227

Pogratulować - preparaty IBE zaczynają działać powyżej 12 stopni C i ta temperatura powinna się utrzymać parę godzin po zabiegu. Było tak ciepło?

U mnie  - płd. mazowieckie ziemia zmarznięta i mszycom jeśli były to tyłki do liścia przymarzły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Ponawiam pytanie, Unia zakazuje robić zabiegi w grudniu? Sąsiad mi to powiedział, nigdzie w sieci nie mogę znaleźć nic na ten temat. Wiecie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25227

Zakaz obowiązuje od 1 grudnia do ostatniego lutego

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/nawozy/trzymiesieczny-zakaz-stosowania-nawozow-naturalnych,40402.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

co za bzdura ten zakaz nie ma nic do stosowania  śor spokojnie możesz jechac jak pogoda pozwoli


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25227

Może i bzdura, ale faktem jest że w świetle przepisów  nie wolno stosować nawożenia w okresie od 1 grudnia do końca lutego.

A każdy robi jak uważa. Sam co roku w grudniu lub styczniu rozsiewam nawozy w uprawach jagodowych. Oczywiście zdrowy rozsądek jest potrzebny i nie ma sensu robić tego na zmarzniętą ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25227

Właśnie cały czas szukam w necie informacji i faktycznie wszędzie mowa jest o nawozach naturalnych i organicznych w postaci stałej oraz płynnej.

 

Muszę stwierdzić, że wiedziałem że dzwonią, ale nie wiedziałem skąd ;) . Pewnie dlatego, że i i tak nie stosowałem się do tych wymysłów. Zresztą nawozami organicznymi nie dysponuję.

Ale dzięki za mobilizację do dokładnych poszukiwań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terry24    17

Witam mam pytanie z innej beczki odnośnie: pszenica zasiana 4 listopada po kukurydzy w pył na szczęscie popadało (odm skagen 230kg ha) zaczyna sie rządkować przetrwa zime? (dobrze by było z tydzień ciepła ale o tej porze chyba już nie będzie).Pytanie nr 2  która lepsza (siew na poczatku listopada)przewódka czy ozima? za odpowiedz z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Ja w tym roku sialem 7 listopada pszenicę przewodkowa. Szpilki juz wyszły nad ziemię. w tamtym roku pisialem 17 listopada przewodke,ziarno tylko ukorzenilo się ale nad ziemię nie wyszło nic do zimy. ale w marcu jak tylko temperatura powyżej zera to odrazu ruszyła i w niczym nie była gorsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Pogratulować - preparaty IBE zaczynają działać powyżej 12 stopni C i ta temperatura powinna się utrzymać parę godzin po zabiegu. Było tak ciepło?

U mnie  - płd. mazowieckie ziemia zmarznięta i mszycom jeśli były to tyłki do liścia przymarzły.

 

Tak było wczoraj cieplutko , pozatym lentipur dział w niższej temperaturze , wiec nie było potzrby czekać


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

w przyszłym tygodniu ma być cieplej, a nie pryskałem pszenicy i zastanawiam się czy jeszcze ją pryskać, bo na etykiecie Lentipur piszę, że pryskać do pierwszych przymrozków, a przymrozki już były i aby nie pryskać na mokre rośliny, pszenica odmiany Ostroga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj