Polecane posty

marian2011    113

Popieram tych co w tym suchym roku nie czekali za deszczem jakimś cudem udało im  się orka potem siew rzepaku koniec sierpnia i rzepaki mają rewelacyjne ,ci co czekali za deszczem mają rzepaki marne ,większość zaorała albo wiosną zaorają ,ze zbozem już lepiej siany koniec września trochę wilgoci było i wschody normalne a po 20 pażdziernika deszcze wiatry co dzienne i problem z opryskami mało komu udało asię opryskać ale taki urok naszej pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Jak komuś dopiero co wzeszła pszenica ,to po co myśleć o oprysku ,wiosna niedługo 

Zresztą chyba teraz już nkt nie myśli ,bo mokro i zapowiada się przymrzkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Do orania na przenice podchodzilem dwa razy i przed każdą próbą był deszcz, a ciągnik z pierwszym razem demba stawał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

witam, a co z samosiewami bobiku? powinny zmarznac? co w przypadku jak przetrwaja zime, da sie to czyms zwalczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Ja jeszcze mam zamiar jeszcze pryskać pszenicę lentipurem bo rozszerzyli mu rejestrację i można pryskać od miotły w czasie spoczynku wegetacyjnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekSzulc    11

Panowie mam pytanie. Lepiej zastosować teraz Lentipur a może tolurex, gdzie w nocy są przymrozki?

Czy zastosować cos na wiosnę?

A jeśli tak to jakie środki polecacie?

I jaki środek na dwuliścienne gdy zastosuję teraz lentipur? Mustang, mocarz, granstar będzie dobry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelo430    2

Lentipur a Tolurex , to jest to samo . Teraz śmiało popryskaj Lentipurem a na wiosnę Mustangiem. 
Sam będę pryskał pozostałą pszenicę Lentipurem bo Kompletem nie zdążyłem wszystkiego popryskać .
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

witam, a co z samosiewami bobiku? powinny zmarznac? co w przypadku jak przetrwaja zime, da sie to czyms zwalczyc?

 

Nawet jesli przezimuje to najprostszy srodek na dwuliścienne go zalatwi ale -10 powinno wystarczyć

 


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Pytanie do zawodowców .Czy mogę rano gdy jest mróz i szron pryskać pszenice snajperem .Dziś po południu robiły się straszne kolejny i chciałbym tego uniknąć ,a zostało jeszcze 20ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Na oszroniałe ma działać ,nie żartuj,to morze w deszczu zadziała?

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Temperatura działania Snajpera to przedział 6-22 st.C. Więc jaki sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Pytanie do zawodowców .Czy mogę rano gdy jest mróz i szron pryskać pszenice snajperem .Dziś po południu robiły się straszne kolejny i chciałbym tego uniknąć ,a zostało jeszcze 20ha

 

więc tak chlorotoluron to spokojnie zadziałałby w tych warunkach ale jest tam też diflufenikam i tutaj się robi problem bo na niego stanowczo za zimno już

gdybyś miał sam chlorotoluron czyli NP Tolurex , Lentipur to mógłbys pryskać byleby śniegu nie było

snajperem stracisz potencjał Diflufenikanu bo działać nie będzie  wiec trochę szkoda

witam, a co z samosiewami bobiku? powinny zmarznac? co w przypadku jak przetrwaja zime, da sie to czyms zwalczyc?

 

jak nie zmarznie to kupisz najtanszy herbicyd na dwuliścienne i pozamiatane


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekSzulc    11

A jak to jest z tolurexem mogą rośliny być lekko w rosie.? Bo teraz praktycznie nie ma szans żeby rośliny były suche.

Edytowano przez BartekSzulc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja pryskałem na rosę akurat bez chlorotoluronu wszystkie działki i działa bez zarzutu takie uroki późnej jesieni żeby bez rosy złapać rośliny


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Snajpera eliminuje dff który potrzebuje wyższych temperatur. Obecnie zesotał już chyba tylko lentipur na pszenice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Właśnie mam taki sam problem jak kolega mam snajpera 600sc tam jest dff, jeden z przedstawicieli mowił że jak się nie uda na jesień to zostawić na wiosnę i wczesną wiosną pryskać co o tym myślicie (w etykiecie chyba jest do fazy pełnego rozkrzewienia)? Problem jest też taki walcze z rzodkiew świrzepą i dff bardzo dobrze ją niszczy i boje się do wiosny że jej nie zwalcze. Zakładając drugą opcje pryskać samym chlorotuloronem a na wiosne czymś poprawić. Jest jakiś wiosenny oprysk co zniczy rzodkiew świrzepe? Zobaczymy co za tyg będzie bo widze ocieplenie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

na rzodkiew na wiosnę sporo arena czy lintur dragon czy choćby aminopielik  itd

a teraz to jedź samym chlorotoluronem z dff daj sobie spokój bo nie zadziała


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Ja u siebie boxer legato glean tez jak zaczynalem pryskać bylo troszkę rosy ale na koniec pryskania juz jej nie bylo, dla pewności zwiekszylem troszkę dawki. Chyba cos z tego bedzie, pryskane 13listopada temperatury byly dosc wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

od poniedziałku ma być plus 10 i w nocy bez przymrozków cały tydzień wiec chyba jeszcze zarezykuje oprysk na pszenice bo już chyba lebszej pogody sie nie trafi w tym sezonie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

tez mi sie wydaje ze jeszcze bedzie ciepło tzn noce bez przymrozkow i w dzien z 9-10 stopni. Zboza jeszcze dałyby rade sie rozwijac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon0102    23

Na oszroniałe ma działać ,nie żartuj,to morze w deszczu zadziała?

Oczywiście że zadziała. Zdarz się że pryskam snajperem jak pada delikatny deszcz i działa w 100% ( gorzej pryskać na suchą glebe ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj