Polecane posty

miwigos    3520

Jak można myśleć om oprysku w połowie listopada ,miesiąć temu był ostatni moment ,no do końca pażdziernika maks,a potem narzekanie że nie działa,mają po pare ha i nie mogą się wyrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ja przed 11 listaopada pryskałem. W tamtym roku tez cos koło tego i zadziałał. Najwazniejsze aby było z kilka dni pogody i chociaz troche wilgosci w glebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Jeżeli obie wypowiedzi odnoszą się do mojego zapytania o saletrę magnezową to pytałem z czystej ciekawości myśląc że ktoś kto wcześniej stosował ten nawóz dolistny się wypowie w tym temacie. A nie że czekałem do 19-go listopada z zabiegiem dolistnym w pszenicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bonifacy    3

mam pytanie z tym siarczanem magnezu mógłby ktoś dokładnie podać skład gotowego oprysku przez mikro, tzn. ile moczniku, siarczanu mag, itd.???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Jak można myśleć om oprysku w połowie listopada ,miesiąć temu był ostatni moment ,no do końca pażdziernika maks,a potem narzekanie że nie działa,mają po pare ha i nie mogą się wyrobić

ten rok zeszły rok pryskane mieszaninami w listopadzie i kolego miwigos zero poprawek nie patrzy się na datę w kalendarzu tylko na warunki glebowo-meteorogiczne i tyle


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomasson0    1

dokładnie kolego thug, mogę dodać jeszcze że im później zastosowany środek doglebowy i na wilgotniejszą glebę tym dłuższe i skuteczniejsze działanie na wiosnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Jak można myśleć om oprysku w połowie listopada ,miesiąć temu był ostatni moment ,no do końca pażdziernika maks,a potem narzekanie że nie działa,mają po pare ha i nie mogą się wyrobić

ile ty masz lat 16 czy 70? Bo takie bzdety piszesz ze aż ręce opadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Czy wy macie pojęcie, ze terminy agrotechniczne między dolnym śląskiem a suwałkami moga sie różnić nawet o miesiąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

raczej już nici z oprysków na dolnym śląsku i w opolskim jutro deszcz , pojutrze deszcz , później ochłodzenie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

@miwigos bo przespali wrześień/październik  :lol: też nigdy nie wjeżdzaliśmy w listopadzie opryskiwaczem i raczej na to się nie zanosi  :)

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

-3 - -4 jak się utrzymuje taka średnia temperatura.. na farmerze albo top agrar akurat dzisiaj czytałem, to się pochwalę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Co ma do rzeczy miesiac ? Wegetacja moze ruszyc w lutym to nawoz dasz w marcu kwietniu bo pare lat wstecz podlasie w kwietniu norma a w zeszlym marzec tak i z opryskiem temperatura nocna decyduje w glownej mierze i w jakiej fazie chwasty i czy w ogole byly ?.Ja pryskalem pare dni wstecz temp w nocy >5 przez kolejne 3 dni i co z tego ze listopad jak w pazdzierniku chwasty nawet sie nie pokazaly. Kazdy robi jak uwaza ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

@miwigos bo przespali wrześień/październik :lol: też nigdy nie wjeżdzaliśmy w listopadzie opryskiwaczem i raczej na to się nie zanosi :)

a może poprostu sucho było i nie szło posiac? Pozatym kto na Dolnym Śląsku sieje pszenicę we wrześniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Bardzo dużo  na Dolnym Śląsku we  wrześniu sieję pszenic. Ale według mnie siew pszenicy w wrzesiniu to błąd.  Ja siałem 1-7 październik i po 3 tygodniach dopiero zaczeła wychodzić, w listopadzie miała 2 liście a pryskałem tak jak wszyscy u nas  około 10 listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Czasami siew we wrzesniu jest dobry a czasami nie koniecznie. Np w tamtym roku przenice siane we wrzesniu były mocno rozkrzewione, czasami az nadto bo była ciepła zima ale tego człowiek nieprzewidzi. W tym roku pszenice siane po 20 wrzesnia są w fazie 3- 5 liści lub dopiero zaczynaja krzewienie z powodu małej ilości wody w glebie no i chłodna pogoda,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Szybkie pytanie koledzy po jakim czasie od oprysku Expert Met mogą wystąpić opady deszczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Jeśli chodzi o przespany wrzesień październik toowszem ale moje pole zasypało zaraz po siewach nie było szans na doglebowo bo popiół później wschody byly do 5 tygodni u mnie i w zasadzie pierwsze rośliny pokazały się jak spadł deszcz wtedy było rzeczywiście okienko na zabieg ale wtedy czas byl na rzepak i żyta bo jedno kiepskie a w drugim chwasty duże na pszenicę już nie starczyło czasu bo na przemian deszcz wiatr i zimno- co do paru ha i się nie wyrabiaja to dla mnie jest logiczne że jeśli ktoś ma właśnie tyle to zajmuje się jeszcze czymś innym i ma dokładnie tyle samo czasu co ten który gospodaruje na 300ha a moje gospodarstwo cóż ..zdecydowanie należy do średnich...choć nie uważam że jest to właściwe miejsce do licytacji kto ma więcej ha. Jeśli zimy nie bedzie widać jak najbardziej można pryskac ale muszą być odpowiednie warunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Ja pryskam expertem i wiosna mustang według mnie nie drogo i najważniejsze że skutecznie,w inne cuda nie wierze bo na wiosne zawsze coś za grudki ziemi wyskoczy,zawsze siałem do 15 września ,nawet 5do 8 wrzesień,w tym roku po wirusie zeszłego roku po 21 iza wielkie nie jest ,ale jest OK ,a to co siane koniec pażdziernika po burakach ,to po co pryskać na jesień lepiej na wiosne ,

A z tym wiekiem to mam tak pośrodku co napisałeś i życie mnie trochę już nauczyło,że jak jest czas i pogoda to się nie śpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Bardzo dużo  na Dolnym Śląsku we  wrześniu sieję pszenic. Ale według mnie siew pszenicy w wrzesiniu to błąd.  Ja siałem 1-7 październik i po 3 tygodniach dopiero zaczeła wychodzić, w listopadzie miała 2 liście a pryskałem tak jak wszyscy u nas  około 10 listopada.

 

Jak ktoś sieje ponad ponad 300szt/m2 na zachodzie to czemu się dziwisz. Posiej 100-200 a zobaczysz różnicę. 

 

@lonoh siałem przed deszczami, kiedy ludzie czekali na deszcz i zgadnij kto wygrał??

Juz przy rapsie czekałem na deszcz to strzeliłem sobie w kolano. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kolega siał 25 września a ja 2 października i  tak samo wyszły.

Sąsiad siał rzadko w tamtym roku, ale 10 września, to miał totalne siano w polu a nie pszenicę. Od paru lat sieję na początku października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Jak w sucha glebe sie posieje to bedzie siano. Wzejdzie a po długim braku deszczu zrobi sie siano, uschnie, wiec lepiej w tym wypadku posiac pozniej ale w miare wilgotna ziemię. W tym roku tak zrobiełm ze posiałem w pozniejszym termnie. ponad 2 ha orałem w popiół a nastepne ponad 2 ha orałem juz w miare wilgotne glebe. Siew przypadł akurat na kilka dni przed z miare mocnym deszczem, wiec odrazu ziarniak dostał wilgoci. Wschody były dośc równe i dobre. Wiadomo faza rozwojowa mowi sama za siebie w porownaniu z tamtym rokiem ale moim zdaniem w niektorych rejonach Polski lepeij było opoznic siew i siac w wilgotna glebe niz wysiac za wczesnie w popiół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

W tamtym roku siałem terminowo jak w tym.
@tomek73 wczytać się w mój post. Wiem wie wiesz o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Rzadko to jakieś 150 kg, u nas poniżej nie schodzi się. Ale 100-200  nasion to jeszcze zależy od MTZ i siły kiełkowania.

Ja sieje 180-300 zależy od odmiany,MTZ i siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj