Polecane posty

knoro93    215

Spadek plonu napewno jest. Miałem tego przykład szczególnie jest to widoczne w rzepaku. Pole nie opryskane na jesien na wiosne wyglądało o dużo gorzej i słabiej wyrośnięte niż pole po nawigatorze wiec plusy sa bardzo wymierne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

dobrze jest chociaz czesciowo wyeliminowac chwasty jesienią. Po co chwasty maja zabierac składniki z gleby. To co chwasty maja wziasc to lepiej zeby pszenica pobrała czy tam rzepak. Pole wyczyszczone z chwastow równa sie wiekszy plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

kolega koczas wyjaśnił to jak najbardziej trafnie  ja z przyzwyczajenia piszę substancjami  bo pracuje w tym fachu poza tym  można skorzystać z podpowiadajki ja korzystam z flamingo ale nie dla każdego to jest dostępne bo to aplikacja płatna dla firm ale mogę polecić to wystarczy wpisać tylko to czego szukamy

http://www.minrol.gov.pl/Informacje-branzowe/Wyszukiwarka-srodkow-ochrony-roslin

 

kolego zwracam się z pytaniem do Ciebie jako experta w tej dziedzinie....

co zastosować na jesienne odchwaszczanie w przypadku gdy miałem tragiczne wschody z powodu suszy... pszenica siana 29 września miejscami ma 3 liście a miejscami dopiero 1 lub wychodzi z ziemi? Szacunkowo tj 2/4, 1/4,1/4....

w zeszłym roku stosowałem:

Izoherb 1,5 Pendigan 1,5 Diflanil 0,1 Helm Tribi 0,011 Gean 0,005

 

mogę zastosować podobna mieszaninę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Opryskalem juz pszenice od miotly tolurexem. Ale na jednym kawalku, po ziemniakach, zostalo bardzo duzo dwuliściennych chwastow. Czym najlepiej to zawalczyc, zeby bylo dosyc tanio i skutecznie? Pszenica w fazie 3-5 lisci, a ziarniaki przykryte na 1-2 cm ziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

U mnie tez robią sie dwa liście powoli ale jedno miejsce mam takie ze skielkowala ale nie może się przebić po tych deszczach pewnie dopiero będzie miała lżej, tez chce oprysksc miotla kiełkuje, boxer, dff glean przypada na 2-3liscie niby..co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

ahten jaką dawkę dałeś tolurexu ,pamiętaj że on też ma działanie na dwuliścienne tylko że efekt długotrwały ma po prostu chwasty zielone a nie rosną ,Ja dałem 1,5 l tolurexu i 14 gr Glenu na jedno pole i po 16 dniach coś tam widać na listkach chwastów że bledną Miałem kawałek koło ogrodu jeden przejazd jechałem 1 bieg wolniej więc dawka środka była większa efekt wszystkie chwasty spalone do gołej ziemi a zboże zielone nic nie nadpalone tak więc spokojnie trzeba dać 2 l tolurexu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

U mnie tez robią sie dwa liście powoli ale jedno miejsce mam takie ze skielkowala ale nie może się przebić po tych deszczach pewnie dopiero będzie miała lżej, tez chce oprysksc miotla kiełkuje, boxer, dff glean przypada na 2-3liscie niby..co robic?

 

Kto Ci naopowiadał że dwa liście??? Tą mieszanką pryska się najlepiej szpilowanie-1liść. 3 liście to taki termin graniczny, ostateczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Chlorotoluronem zawsze pryskam 2 litry na ha plus najczęściej glean 12g i właśnie na 2-3liście i jak kolega mówi czysto na polu ani jedno ani dwulisciennych do żniw u mnie jeszcze nawet hektar pszenic nie opryskany od chwastów rekordowe działki wschodzily po 5tyg od siewu no ale weszło wszystko nic nie trzeba było przesiewac teraz pszenice są w fazie 1-2 liści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Opryskalem juz pszenice od miotly tolurexem. Ale na jednym kawalku, po ziemniakach, zostalo bardzo duzo dwuliściennych chwastow. Czym najlepiej to zawalczyc, zeby bylo dosyc tanio i skutecznie? Pszenica w fazie 3-5 lisci, a ziarniaki przykryte na 1-2 cm ziemia.

Tanio i szerokie spektrum- Trimmer lub inny tribenuron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

No tak od szpilki a jak jest na jednym polu prostokąt 5m na 10m ze nasionko skiełkowało i jeszcze nie ukazalo sie na wierzchu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

To wszystko IPU

Protugan 500 SC Zabieg wykonać jesienią od fazy 3-5 liści rośliny uprawnej
IZOPROTURON 500 SC stosować od 1 do 6 liścia właściwego pszenicy ozimej
ISOGUARD 500 SC Opryskiwać wiosną po rozpoczęciu wegetacji roślin do zakończenia fazy krzewienia.

 

DFE niby 2-3 liście ale w mieszankach różnie

Legato 600 po siewie, aż do zakończenia wegetacji jesienią, a to IPU+DFE

 

Flufenacet najlepiej 1 liść pszenicy, ale działa bezpośrednio po siewie i w fazie 3 liści dobry z dodatkami , ale i tak chaber i przytulia może zostać

 

Chlorotoluron to na koniec jak ktoś się nie wyrobi nawet zimą od 3 liści (faza 3 liści ma miejsce wówczas, gdy
liść trzeci jest dłuższy od drugiego i przestaje rosnąć). Nie szkodzi przytulii a czasem pszenicy Ale można niby po siewie.

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

No tak od szpilki a jak jest na jednym polu prostokąt 5m na 10m ze nasionko skiełkowało i jeszcze nie ukazalo sie na wierzchu?

 

Pryskałem swoją jak miała jeden liść i na bruździe miałem takie coś i miejscami. Trochę ziarna na wierzchu nieskiełkowanego, trochę pokiełkowanego ale słabo przykryte. Po oprysku wszystko jest dziś ok zboże rośnie, tylko to co dopiero wschodziło ma dużo białych przebarwień, ale rośnie normalnie. W zeszłym roku miałem prawie całe pole zbielone po tej mieszance, a wszystko wyszło super! Zboże mega, chwastu zero.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Tanio i szerokie spektrum- Trimmer lub inny tribenuron

 

Tak ale ja chcialbym zawlczyc te dwuliscienne jeszcze na jesieni a nie dopiero na wiosen. A przy wszystkich tribenuronach widnieje ze mozna je stosowac dopiero wiosna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Kto Ci naopowiadał że dwa liście??? Tą mieszanką pryska się najlepiej szpilowanie-1liść. 3 liście to taki termin graniczny, ostateczny.

to jest włąsnie etykietowe podejście dff od 2 liścia i glean tak samo a praktyka swoje 

tak jak napisałeś ta mieszanina najlepiej szpilka

tak samo jest z chlorotoluronem literatura podaje od 3 liścia a np preparat snajper z dff i chlorotoluronem pszenicę lecimy od szpilki także mieszaniny to inna bajka 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25514

Ja  zakupiłem dziś Diflanil i mam problem z dokupieniem na szybko jakiegoś izoproturonu. Czy mogę zastąpić go bez obaw chlorotoluronem? Dawka 2l + 0,2l DFF będzie ok? W piatek może być takie okno pogodowe do wykonania oprysku, a kolejne dni średnia dobowa 8 st. C, więc może się jeszcze uda. Pszenica Sailor na różnych kawałkach od 1 liścia do 3.

Jedno pole jest z wyką, która ciągle kiełkuje i tu zastanawiam się czy jest sens teraz pryskać tą mieszanką, czy lepiej na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Dodaj 10g tribenuronu i powinno wykę wyczyścić


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

Panowie, a czy oprysk Glean(20g)+Legato Plus(0,75l) ma sens na szplilkującą pszenicę, czy lepiej wyczekać do 1. liścia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

to czym teraz jeszcze mozna opryskac?? Zboza dopiero od fazy szpilowania do 2lisci? legato plus glean czy cos innego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Jestem ciekawy jak u mnie wypali expert met w tym roku. Coś tracę wiarę w ten środek, w zeszłym roku poprawiałem axialem bo zostało sporo miotły(dwuliścienne też ale byłem oczywiście na to gotowy). Dziś zależnie od pola 2-3 tygodnie po zabiegach i narazie po boxer/legato/glean jest mega, chwasty praktycznie wszystkie żółte miotła mocno jasna, po robionym trinity wszystko mocno jasne, po expercie+legato 0,1l miotła taka jak była to jest, niektóre nieliczne dwuliścienne robią się jaśniejsze. Trochę mnie to dziwi bo każdy chwali ten środek na miotłę ale u mnie jest nędznie patrząc na zeszły rok i to co się dzieje teraz. Pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

 A w jakiej fazie pszenicy pryskałeś ,ziemia wilgna czy nie, i jakie teperatury 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Ziemia wilgotna idealnie-koniec szpilkowania był, temp. ok 14-15 stopni, ogólnie przez tydzień po oprysku było bardzo ciepło bo później pryskałem innymi środkami, i chyba 8 i 9 dzień po oprysku były przymrozki -1 jedynie. W zeszłym roku też mi nie wypaliło, a wszystko było niby ok. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

W ubiegłym roku Expert Met + DFE stosowałem na różnych polach w pszenicach przed wschodami do początku krzewienia jedynie ostrożeń przytulia chaber miejscami  i tylko niektóre kawałki poprawiałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

kolego zwracam się z pytaniem do Ciebie jako experta w tej dziedzinie....

co zastosować na jesienne odchwaszczanie w przypadku gdy miałem tragiczne wschody z powodu suszy... pszenica siana 29 września miejscami ma 3 liście a miejscami dopiero 1 lub wychodzi z ziemi? Szacunkowo tj 2/4, 1/4,1/4....

w zeszłym roku stosowałem:

Izoherb 1,5 Pendigan 1,5 Diflanil 0,1 Helm Tribi 0,011 Gean 0,005

 

mogę zastosować podobna mieszaninę?

koleżko z tych pierwszych preparatów robiłeś coś ala maraton tylko to powinno wygladać wg mnie izoherb 1,2 l pendigan 3l tribenuron i chlorosulfuron  dawki ok na samosiewy rzepaku 

kombinacji jest sporo   ja polecam na taką pszeniczkę mieszaninę jaką ja robię w tym roku boxer2l  legato 0.1-0.2 plus i tu do wyboru glean 5g galmet 20g helm tribi 15 g  jeżeli masz chabra wyrzuć boxera i daj np lentipur 1.5-2 l  


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj