Polecane posty

majes    5

Jak zaczyna szpilkować nawet miejscami to flufenacet + DFE załatwi fiołka i miotłę legato 500 to nawet 100- 150ml wystarczy przy pełnej dawce expert met. A czy chabra i przytulię to wiosną się okaże. U mnie taki zabieg w pszenicy po burakach cukrowych nie wymagał poprawek wiosną.

Moze w srode opryskam w takim razie. Jak szpilkuje to nie ma co patrzec zeby suche rosliny byly, tylko przed polugniem zaczac zeby skonczyc przynajmniej ze 2godz przed zachodem slonca. Dobrze kombinuje?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

od jakiej fazy moge pryskac Trinity wraz z gleanem w pszenicy i czy istnieja przeciwskazania do wykonywania przy wilgotnej ziemi ?ale suchych lisciach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

magnez uzupełniam dolomitem a siarka występuje w wielu nawozach

Co ile dajesz ten dolomit? Traktujesz to również jako odkwaszanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

od jakiej fazy moge pryskac Trinity wraz z gleanem w pszenicy i czy istnieja przeciwskazania do wykonywania przy wilgotnej ziemi ?ale suchych liściach?

Można pryskać od fazy drugiego liścia.Środki doglebowe lepiej działają przy wilgotnej ziemi  niż jak gleba jest sucha

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

W lubelskiem to pewnie będą siali do połowy listopada. Bardzo dużo kukurydzy jeszcze stoi na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Ja tez z lubelskiego i mój sąsiad który ma buraki na 100% posieje pszenicę w tym miejscu zawsze bardzo ładna miło siewu w listopadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43

Pszenica Jantarka zasiana 25/09 . faza 2 3 liście. Po zasiewie poszedł ostry deszcz i część nasion została wymyta na wierzch. nasiona te są w fazie kiełkowania. Pryskająć ją teraz mieszaniną boxer 2 l legato 0,15 i glean 8 gr zniszczę te ziarniaki ? Nie wiem co robić boxer jest do 3 liści, za tydzień ma być zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Co ile dajesz ten dolomit? Traktujesz to również jako odkwaszanie?

wapnuje co dwa lata raz kreda raz dolomit niekiedy wychodzi nawet rok w rok ale oczywiście mniejsze dawki

dolomt traktuje bardziej jako  delikatne odkwaszanie 

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

ja mam jeszcze zaplanowane sianie pszenicy ozimej w poniedziałek i wtorek to decyzja z ostatniej chwili,miała byc siana przewódka ale plany sie zmieniły,pogoda ma dopisaca na poczatku tygodnia wiec sieje jeszcze ozima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Pszenica Jantarka zasiana 25/09 . faza 2 3 liście. Po zasiewie poszedł ostry deszcz i część nasion została wymyta na wierzch. nasiona te są w fazie kiełkowania. Pryskająć ją teraz mieszaniną boxer 2 l legato 0,15 i glean 8 gr zniszczę te ziarniaki ? Nie wiem co robić boxer jest do 3 liści, za tydzień ma być zimno.

Dołaczam się do pytania bo mam identyczna sytuacje. Ktos sie wypowie. Zielska tez za duzo nie widac tylko samosiewy rzepaku powyłaziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Z tego co mi wiadomo trzeba czekać aż wszystkie nasionka slkielkuja, jezeli oprysk pójdzie na nasionko które jeszcze nie skiełkowało to oprysk je zniszczy. W tym roku ciężko z równymi wschodami, ja tez czekam na to czy uda tej jesieni, ale zobaczymy... Bynajmniej moja pszenica ma w miare dobry wigor niektórzy obok posiali tydzien wczesniej, ale szpilek nie widac. Jezeli widzisz ze wystarczająco jest gęsto szpilek to ja bym pryskal, rok temu tez czekałem bo ciezka ziemia ciężkie wschody, ale zabieg udalo sie wykonać.

Edytowano przez bartekd91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43

Wczoraj popryskałem po 2 ha Bizonem i kompletem w prognozach zapowiadali w nocy 8 stopni a jest ledwo 2 już  na pewno lekko obniży działanie ale i tak nie było na co czekać bo w tym tygodniu zapowiadają ochłodzenie zobaczę co z tego będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

witam. kupiłem dzisiaj legato plus 600sc i expert met. miałem kupić zwykłe legato ale nie było. w jakich dawkach to zmięszać?

mam bardzo duże nasilenie przytuli czepnej. przytulia ma pierwsze dwa listki a gdzie niegdzie już po okółku, a pszenica jedna wypuszcza 1 liść a inna część dopiero szpilkuje. pryskać już czy poczekać???

 

ponawiam pytanie a może coś innego dodać zamiast expert met aby lepiej wzieło przytulie, legato plys zostaje bo kupiłem 5 l za 400zl. proszę o szybką odpowiedź

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Mam ten sam problem, w mojej pogodzie w nocy zapowiadali 6 a było na pewno mniej. Też pryskałem bizonem i ciekaw jestem efektów, gdyż różne opinie tu piszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Ja pryskałem wczoraj robionym Maratonem na bardzo wilgotną glebę pszenicę w fazie jednego liścia. Miało nie być przymrozków, a nad ranem było -0,5 stopnia. W trakcie zabiegu po południu było 11 stopni ciepła. Może dzisiaj już nie będzie przymrozku. Mam nadzieję, że zabieg okaże się skuteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ja nie kombinuję jak koń pod górkę tak jak Wy. Opryskałem prosulfokarbem 800 w dawce 2l/ha żeby zwalczyć miotłę, a na wiosnę zastosuję fluroksypyr w mieszaninie z metosulfuronem metylu. I dwuliścienne zwalczę w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1525

rzepak skończyłem, od jutra biorę się ostro za pszenice. Lecę Expert Met + na mszyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1525

aż by niemożliwe żeby tak długo wschodziła, może za głęboko posiana ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr63a    2

do SZACH

czekac u nas to samo, zimno jesy ziarno bardzo suche  i dlatego ta długo u nas u każdego tak długo wschodzi wiec bez obaw

a co do glebokosci to nie ma różnicy i ta glebiej posiana i plycej wschodzi pomalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestka5465    0

Cztery dni temu opryskałem pszenice skagen Lentipurem 1.5 L + Helm Tribi 15g ,  dzisiaj byłem na polu i zauważyłem, że koncówki liści są lekko przypalone. Czy pszenica to odchoruje czy sprawa będzie sie pogarszać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj