Polecane posty

sim200    3

Czy za mocno zaprawione ziarno może gorzej wschodzić? Juz prawie 2 tyg po siebie i miejscami dopiero kielki puszcza a wilgoć miała od poczatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Pytanie czym było zaprawiane, bo jak był  a zaprawie tebukonazolem  to ,może częściowo ograniczyć. Ale raz pomyliłem się i zaprawiłem 2,5 razy większą dawką  i normalnie powschodziło.

Wschodzi różnie od 6 dni do 15 nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Bylo zaprawiane scenic i nawozem donasiennym peridiam, tak okolo 1,5 razy za duza dawka i plytko siane. Pewnie powschodzi tylko troszkę dluzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

U nas w lubelskim 3 dzień z temp okolo 15 st. W dzień a w nocy 8, wiec powinna się pobierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jaka u CB faza bbch obecnie?

u mnie jeszcze nie ma fazy mszyca obserwowana na jęczmieniu ozimym u kuzyna ja w tym roku opóżniłem siewy było sucho jeszcze nie mam nic na wierzchu

 

Panowie mam posianą pszenicę Nelson nie toleruje CTU więc nie wiem czym pryskać, pszenica zaczyna szpikować. Planowałem expertem +glean lub na wiosnę lancetem. Jednak wolał bym teraz bo w tym roku pryskałem wiosną to przytulię puszczało i musiałem 2 zabiegi wykonać wiosną. A teraz zaczęło padać to dobrze byłoby opryskać jesienią

spróbuj tym Boxer 2l + stakato 0.15l+ galmet 20g taki przykład   bardzo dobre działanie na miotłe samosiewy rzepaku przytulię chabra i fiołka kombinacji i środków jest sporo  tutaj mały przykład o dużym spektrum zwalczanych chwastów


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

jak to wkoncu jest z tym chabrem, bo na jednym polu mam go sporo.  da sie go jednym zabiegiem jesiennym skutecznie zwalczyc bez CTU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Czy pszenica Bogatka nie jest wrażliwa na chlorotoluron?

U mnie popadało dość mocno i być może jutro opryskam kawałek herbicydem Stomp + Protugan, choć jak kupię Boxer to wtedy dam go z pendimetaliną. Od wtorku ma znowu padać, więc chyba nie odkładać zabiegu zwłaszcza, że już druga połowa października i wszystko w pogodzie się może zdarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jak to wkoncu jest z tym chabrem, bo na jednym polu mam go sporo.  da sie go jednym zabiegiem jesiennym skutecznie zwalczyc bez CTU?

da radę metsulfuron i np chlorosufulon dobrze zwalczają chabra na jesieni


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie jeszcze nie ma fazy mszyca obserwowana na jęczmieniu ozimym u kuzyna ja w tym roku opóżniłem siewy było sucho jeszcze nie mam nic na wierzchu

 

U mnie w Jęczmieniu faza 1-2 liści, mszycy na razie nie  zauważyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3490

THUG mszyca jesta ta czarna czy zielona,bo ja nic nie widze i nie wiem czu coś dać razem z opryskiem na chwasty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

thug to co polecalbys na chabra jesienia?

 

knoro masz zapchana skrzynke, jak mozesz napisz jak ogolnie nawozisz pszenice przy niskiej zasobnosci w potas i fosfor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1konrad    0

Jeśli jest chaber to tribenuron , ale nie każdy , bo mieszam mikronawozy i makro, na generyku sie przejechałem . Polecam Granstar ultra , ale 50 gram i olej. Nawożenie korncali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Mam dwa pytania:

1) czy Bogatka jest wrażliwa na chlorotoluron? Proszę o odpowiedź Tych, którzy pryskali ją tą substancją aktywną.

2) czy można mieszać Stomp z Protuganem, czy koniecznie musi to być Pendigan? Niby ta sama substancja chemiczna - pendimetalina (Stomp, Pendigan), a na etykiecie Stomp pisze - "związek z grupy dinitroanilin", a na etykiecie Pendiganu - "związek z grupy toluidyn". Pytam, dlatego, że mam Stomp, ale jeśli nie da się go mieszać z Protuganem, to kupię wtedy Pendigan.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tribenuron działa tylko nalistnie chaber musi rosnąć  ale potwierdzam jest bardzo dobry tak samo metsulfuron metylu 

napiszę tak najlepiej działa oczywiście chlorotoluron  ale ze względu na wrażliwość na tą subst niektórych odmian ja poszukując rozwiazania na chabrowym polu zastosowałem  2 litry boxera +0.15 dff+ 12 g gleanu o dziwo było prawie czysto od chabra synergizm działania


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

juz zamowilem expert met ,  to moze na polu z chabrem  expert met+ granstar?  mozna ggranstar stosowac jesienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

można ale helm tribi  wychodzi sporo taniej generyk ale bdb jakośći

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Witam, dziś zaorane po burakach jutro albo środa uprawa i siew.

I teraz podpowiedzcie jak lepiej zrobić. Na pewno trochę grud będzie, więc czy zastosować dwukrotny przejazd agregatem biernym i siew w delikatne już grudki po podwójnej uprawie, czy przejechać agregatem jeden raz, zasiać w gruzowisko i powałować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43

Mialem siać na wiosnę pszenicę Arabelę, ale wyczytałem , że to przewódka i teraz mam dylemat. Siać na wiosnę , czy koniec października, teraz rośnie tam gorczyca. Dodam, że jest to uciążliwe pole, mokre, zawsze najpóźniej siane. Będę wdzięczny za sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

Patrz na pogodę, pewnie ze lepiej teraz jesienią siać, z tego co wiem najlepiej wysiac ja tak żeby wzeszla i zeby przyszla zima. Na wiosnę sąsiadowi sialem tybalta na samym poczatku marca i to właśnie zdążyli w miare uchronić ja przed susza, a wszyscy wkolo sie śmiali co te glupki robią przrviez
Patrz na pogodę, pewnie ze lepiej teraz jesienią siać, z tego co wiem najlepiej wysiac ja tak żeby wzeszla i zeby przyszla zima. Na wiosnę sąsiadowi sialem tybalta na samym poczatku marca i to właśnie zdążyli w miare uchronić ja przed susza, a wszyscy wkolo sie śmiali co te glupki robią przeciez mróz przyjdzie i zmarznie..no i żeśmy wygrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Miałem arabele na przewodke to powiec Ci tak moim zdaniem dane COBORu są zanizone pszenica z swietnym potencjałem plonotworczym, porownywalna do dobrych odmian zimowych do grudnia spokojnie możesz siać jeśli pogoda pozwoli

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj